Anderlecht casht: transfer Sergio Gomez helemaal rond

194
Anderlecht casht: transfer Sergio Gomez helemaal rond

Er staat Anderlecht nog een drukke transferzomer te wachten, want het deed tot op heden nog geen enkele inkomende transfer. Nochtans is er op een aantal posities dringend versterking nodig. Dat is zeker het geval achterin na het vertrek van Debast en Gattoni en wie weet ook Vertonghen.

Daarnaast zal CEO Jesper Fredberg wellicht ook nog op zoek moeten naar een doelman ter vervanging van Schmeichel en een middenvelder als Delaney niet blijft. Hij kan voor die zoektocht wel beschikken over een flinke zak geld na de lucratieve verkoop van Debast.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Transfer Gomez naar Real Sociedad helemaal rond

Nu passeert Anderlecht bovendien nog eens langs de kassa, voor een ex-speler deze keer. Vrijdag werd de langverwachte transfer van Sergio Gomez eindelijk afgerond. De linksachter vertrekt zoals de voorbije dagen aangekondigd werd definitief bij Manchester City en zette zijn handtekening bij Real Sociedad.

De 23-jarige Spanjaard werd in 2022 door City voor een slordige 15 miljoen euro weggeplukt bij Anderlecht, maar kon zich nooit echt doorzetten. Hij kwam in twee jaar 38 keer in actie, maar dat waren doorgaans korte invalbeurten of wedstrijden waarin weinig tot niets op het spel stond.

Anderlecht pikt graantje mee

Nu verkast hij dus naar Sociedad, dat naar verluidt zo'n 9 miljoen euro op tafel zou liggen. Daar pikt ook Anderlecht zijn graantje van mee, want Paars-Wit zou recht gehad hebben op 15 procent van de transfersom bij een doorverkoop.

Anderlecht krijgt dus nog een bonus van zowat 1,3 miljoen euro, terwijl Gomez in La Liga zijn carrière weer probeert te lanceren. Al zal hij nog niet meteen kunnen aansluiten bij zijn nieuwe club, want eerst bereidt hij zich nog voor op deelname aan de Olympische Spelen met de Spaanse selectie.

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Man City?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

10
10
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

20
20
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

2
2
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

32
32
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

17
17
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

84
84
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

32
32
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

16
16
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

25
25
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

314
314
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

76
76
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

78
78
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

57
57
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

141
141
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

268
268
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

30
30
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

312
312
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

143
143
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

54
54
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws