'Anderlecht verdient nog méér aan transfer Sergio Gomez'

door
'Anderlecht verdient nog méér aan transfer Sergio Gomez'

RSC Anderlecht rondde voorlopig nog geen inkomende transfers af, maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Met de verkoop van Zeno Debast kreeg RSCA immers de nodige financiële middelen ter beschikking. En mogelijk komt er weldra nog een mooi extraatje bovenop.

RSCA legde vorig seizoen beslag op de derde plaats en verzekerde zich zo van een Europees ticket. Maar de Brusselaars zullen wel voorrondes moeten afwerken. En dus moet in augustus al een eerste keer gepiekt worden. Desondanks laten de nodige versterkingen op zich wachten.

Dat heeft deels te maken met het EK, waardoor het sowieso wat langer duurt alvorens de transfercarousel aan het draaien gaat. Daarnaast wachtte sportieve baas ook tot de verkoop van Zeno Debast werd afgerond. Dat is inmiddels ook een feit: donderdag werd de verdediger gepresenteerd bij Sporting CP.

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Sociedad haalt Gomez

Met een deel van die opbrengsten kan Fredberg nu aan de slag om versterkingen aan te trekken. En mogelijk wordt zijn werkbudget nog wat groter door een ex-speler. Bij de verkoop van Sergio Gomez aan Manchester City, wist RSCA destijds immers ook een percentage op de doorverkoopsom af te dwingen.

Indien de Spaanse back wordt verkocht, zou Anderlecht recht hebben op deel van die som. En dat lijkt ook het geval. Verschillende bronnen melden namelijk dat Gomez op punt staat om bij Real Sociedad te tekenen. De Baskische club zou zo'n 9 miljoen euro aan City betalen, al behoudt City wel een terugkoopoptie.

Percentage nog hoger

Aanvankelijk werd gemeld dat Anderlecht recht zou hebben op 10% van dat bedrag. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal Paars-Wit nog meer vangen. Zo zouden de Brusselaars recht hebben op 15% van de transferopbrengsten. Als de deal met Sociedad rond geraakt, zal de Engelse kampioen dus zo'n 1.3 miljoen euro moeten doorstorten op de rekening van Anderlecht. Een extraatje dat welgekomen is voor Fredberg en co.

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

0
0
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

5
5
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

37
37
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

28
28
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

33
33
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

19
19
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

128
128
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

67
67
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

151
151
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

119
119
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

119
119
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

233
233
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

299
299
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

121
121
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

394
394
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

44
44
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

154
154
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

256
256
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

450
450
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

287
287
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

281
281

Meer sportnieuws