Volgende vertrekker Standard, Charleroi strikt middenvelder

door
Volgende vertrekker Standard, Charleroi strikt middenvelder

Het Waalse voetbal beleeft de laatste tijd geen hoogdagen. Na de degradatie van AS Eupen blijven enkel nog Standard en Charleroi over op het hoogste niveau, maar ook zij blikken terug op een moeilijke periode. Ook zij moesten vorig seizoen knokken voor het behoud.

Voor Standard lijkt dat ook in de komende jaargang weer het devies te gaan worden, want Ivan Leko moet het vooralsnog redden met een piepjonge kern. Daaruit vertrekken bovendien vooral nog eens spelers. William Balikwisha blijkt niet langer een Rouche te zijn en nu is ook een volgende bekende naam vertrokken.

LEES OOK: 'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Standard is verlost van Djenepo

Ook Moussa Djenepo heeft vrijdag Standard verlaten. De Malinees keerde een jaar geleden terug na een periode bij Southampton, maar kon de verwachtingen nooit inlossen. Het was al een tijdje duidelijk dat Standard van hem af wou, maar Djenepo stuurde zelf teams als Konyaspor en Maccabi Tel Aviv wandelen.

Nu heeft hij echter alsnog onderdak gevonden, want hij werd nu voorgesteld bij Antalyaspor. De Turkse club neemt de winger op huurbasis over van Standard en bedingt ook een aankoopoptie. Daarmee zijn ze in Luik wel verlost van een zwaar contract, al is er nog een maar aan de deal verbonden. Antalyaspor heeft nog een transferverbod, dat wel in de komende dagen opgeheven zou moeten worden.

Charleroi verwelkomt Titraoui

Rivaal Charleroi hoopt dan weer op beterschap met een radicale hervorming van de spelersgroep. Die mocht vrijdag een zesde nieuwe gezicht verwelkomen, want Charleroi wist de komst van Yacine Titraoui af te ronden. Hij tekende een contract voor drie jaar met optie.

Titraoui is een 20-jarige offensieve middenvelder die overkomt van AC Paradou, de ex-club van onder meer Adem Zorgane. Hij was er in 85 wedstrijden goed voor twaalf doelpunten en dertien assists. Titraoui heeft ook al twee caps op zijn naam voor Algerije.

Zal Standard weer tegen de degradatie moeten knokken?

Meest recent

‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

9
9
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

16
16
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

45
45
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

101
101
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

32
32
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

64
64
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

91
91
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

285
285
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

251
251
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

65
65
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

166
166
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

359
359
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

212
212
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

369
369
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

338
338
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

110
110
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

106
106
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

466
466
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

260
260
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

334
334
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

690
690
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

284
284
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

472
472
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

655
655
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

680
680

Meer sportnieuws