'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

342 stemmen
'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

Standard wist eerder deze week knap Rangers met 0-0 in bedwang te houden, maar dat kan niet verdoezelen dat het voor de Rouches alweer een zeer lastige zomer is. De financiële situatie is nog altijd precair en dat leidde de voorbije weken tot een uittocht op Sclessin.

Standard moest al Denis Dragus, Cihan Canak, Gilles Dewaele en Noah Ohio te gelde maken om de clubkas te spijzen en er zullen ongetwijfeld nog spelers verkocht worden. Arnaud Bodart is bijvoorbeeld een voorname kandidaat voor een transfer. Voor een andere speler dreigt Standard nu echter een transfersom door de neus geboord te zien worden.

LEES OOK: Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Balikwisha verbreekt contract met wet van '78

Sudpresse weet immers dat William Balikwisha zijn contract bij Standard verbroken heeft. De 25-jarige middenvelder was bij de start van de voorbereiding niet komen opdagen en nu is dus ook duidelijk waarom. Hij zou immers al op 27 mei de beruchte wet van '78 gebruikt hebben om zijn verbintenis eenzijdig op te zeggen.

Officieel is Balikwisha op dit moment dus een vrije speler en dat is uiteraard een klap voor Standard. Dat lijkt echter niet van plan om het daarbij te laten en overweegt gerechtelijke stappen, want de club oordeelt dat Balikwisha geen geldige reden had om zijn overeenkomst te verbreken. Ze willen minstens een compensatie van 300.000 euro.

Transfer naar Schalke springt af

Balikwisha had nog een jaar contract op Sclessin, maar was niet tevreden met zijn speelminuten. Onder Ivan Leko was de Congolees immers vooral invaller. Hij speelde sinds zijn debuut in 2018, destijds nog onder Michel Preud'homme, in zes jaar tijd amper 77 wedstrijden voor Standard, waarin hij tien keer scoorde en acht assists gaf.

Ondertussen is het ook afwachten waar de toekomst van Balikwisha zal liggen. Schalke 04 trok al een tijdje aan zijn mouw, maar de onderhandelingen met de club van technisch directeur Marc Wilmots en trainer Karel Geraerts zouden in het slop geraakt zijn. Die piste lijkt dus een pak minder waarschijnlijk geworden te zijn.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”
126

Is zijn vertrek een aderlating voor Standard?

Meest recent

'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

3
3
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

60
60
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

37
37
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

55
55
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

45
45
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

25
25
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

126
126
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

44
44
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

208
208
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

91
91
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

197
197
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

283
283
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

174
174
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

877
877
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1148
1148
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

391
391
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

188
188
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

260
260
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

204
204
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

61
61
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

167
167
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

91
91
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

191
191

Meer sportnieuws