'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

door
'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

Standard wist eerder deze week knap Rangers met 0-0 in bedwang te houden, maar dat kan niet verdoezelen dat het voor de Rouches alweer een zeer lastige zomer is. De financiële situatie is nog altijd precair en dat leidde de voorbije weken tot een uittocht op Sclessin.

Standard moest al Denis Dragus, Cihan Canak, Gilles Dewaele en Noah Ohio te gelde maken om de clubkas te spijzen en er zullen ongetwijfeld nog spelers verkocht worden. Arnaud Bodart is bijvoorbeeld een voorname kandidaat voor een transfer. Voor een andere speler dreigt Standard nu echter een transfersom door de neus geboord te zien worden.

LEES OOK: Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Balikwisha verbreekt contract met wet van '78

Sudpresse weet immers dat William Balikwisha zijn contract bij Standard verbroken heeft. De 25-jarige middenvelder was bij de start van de voorbereiding niet komen opdagen en nu is dus ook duidelijk waarom. Hij zou immers al op 27 mei de beruchte wet van '78 gebruikt hebben om zijn verbintenis eenzijdig op te zeggen.

Officieel is Balikwisha op dit moment dus een vrije speler en dat is uiteraard een klap voor Standard. Dat lijkt echter niet van plan om het daarbij te laten en overweegt gerechtelijke stappen, want de club oordeelt dat Balikwisha geen geldige reden had om zijn overeenkomst te verbreken. Ze willen minstens een compensatie van 300.000 euro.

Transfer naar Schalke springt af

Balikwisha had nog een jaar contract op Sclessin, maar was niet tevreden met zijn speelminuten. Onder Ivan Leko was de Congolees immers vooral invaller. Hij speelde sinds zijn debuut in 2018, destijds nog onder Michel Preud'homme, in zes jaar tijd amper 77 wedstrijden voor Standard, waarin hij tien keer scoorde en acht assists gaf.

Ondertussen is het ook afwachten waar de toekomst van Balikwisha zal liggen. Schalke 04 trok al een tijdje aan zijn mouw, maar de onderhandelingen met de club van technisch directeur Marc Wilmots en trainer Karel Geraerts zouden in het slop geraakt zijn. Die piste lijkt dus een pak minder waarschijnlijk geworden te zijn.

Is zijn vertrek een aderlating voor Standard?

Meest recent

Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

24
24
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

65
65
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

37
37
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

127
127
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

250
250
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

207
207
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

134
134
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

250
250
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

301
301
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

476
476
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

90
90
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

213
213
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

185
185
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

97
97
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

32
32
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

182
182
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

210
210
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

467
467
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

444
444
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

258
258
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

464
464
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

56
56
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

513
513
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

418
418
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

810
810

Meer sportnieuws