'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

door
'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

Standard wist eerder deze week knap Rangers met 0-0 in bedwang te houden, maar dat kan niet verdoezelen dat het voor de Rouches alweer een zeer lastige zomer is. De financiële situatie is nog altijd precair en dat leidde de voorbije weken tot een uittocht op Sclessin.

Standard moest al Denis Dragus, Cihan Canak, Gilles Dewaele en Noah Ohio te gelde maken om de clubkas te spijzen en er zullen ongetwijfeld nog spelers verkocht worden. Arnaud Bodart is bijvoorbeeld een voorname kandidaat voor een transfer. Voor een andere speler dreigt Standard nu echter een transfersom door de neus geboord te zien worden.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

Balikwisha verbreekt contract met wet van '78

Sudpresse weet immers dat William Balikwisha zijn contract bij Standard verbroken heeft. De 25-jarige middenvelder was bij de start van de voorbereiding niet komen opdagen en nu is dus ook duidelijk waarom. Hij zou immers al op 27 mei de beruchte wet van '78 gebruikt hebben om zijn verbintenis eenzijdig op te zeggen.

Officieel is Balikwisha op dit moment dus een vrije speler en dat is uiteraard een klap voor Standard. Dat lijkt echter niet van plan om het daarbij te laten en overweegt gerechtelijke stappen, want de club oordeelt dat Balikwisha geen geldige reden had om zijn overeenkomst te verbreken. Ze willen minstens een compensatie van 300.000 euro.

Transfer naar Schalke springt af

Balikwisha had nog een jaar contract op Sclessin, maar was niet tevreden met zijn speelminuten. Onder Ivan Leko was de Congolees immers vooral invaller. Hij speelde sinds zijn debuut in 2018, destijds nog onder Michel Preud'homme, in zes jaar tijd amper 77 wedstrijden voor Standard, waarin hij tien keer scoorde en acht assists gaf.

Ondertussen is het ook afwachten waar de toekomst van Balikwisha zal liggen. Schalke 04 trok al een tijdje aan zijn mouw, maar de onderhandelingen met de club van technisch directeur Marc Wilmots en trainer Karel Geraerts zouden in het slop geraakt zijn. Die piste lijkt dus een pak minder waarschijnlijk geworden te zijn.

Is zijn vertrek een aderlating voor Standard?

Meest recent

Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

5
5
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

5
5
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

70
70
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

160
160
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

144
144
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

178
178
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

61
61
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

155
155
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

224
224
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

194
194
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

108
108
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

104
104
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

144
144
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

138
138
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

141
141
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

88
88
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

250
250
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

149
149
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

183
183
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

280
280
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

259
259
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

143
143
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

241
241
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

436
436

Meer sportnieuws