'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

342
'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

Standard wist eerder deze week knap Rangers met 0-0 in bedwang te houden, maar dat kan niet verdoezelen dat het voor de Rouches alweer een zeer lastige zomer is. De financiële situatie is nog altijd precair en dat leidde de voorbije weken tot een uittocht op Sclessin.

Standard moest al Denis Dragus, Cihan Canak, Gilles Dewaele en Noah Ohio te gelde maken om de clubkas te spijzen en er zullen ongetwijfeld nog spelers verkocht worden. Arnaud Bodart is bijvoorbeeld een voorname kandidaat voor een transfer. Voor een andere speler dreigt Standard nu echter een transfersom door de neus geboord te zien worden.

LEES OOK: Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Balikwisha verbreekt contract met wet van '78

Sudpresse weet immers dat William Balikwisha zijn contract bij Standard verbroken heeft. De 25-jarige middenvelder was bij de start van de voorbereiding niet komen opdagen en nu is dus ook duidelijk waarom. Hij zou immers al op 27 mei de beruchte wet van '78 gebruikt hebben om zijn verbintenis eenzijdig op te zeggen.

Officieel is Balikwisha op dit moment dus een vrije speler en dat is uiteraard een klap voor Standard. Dat lijkt echter niet van plan om het daarbij te laten en overweegt gerechtelijke stappen, want de club oordeelt dat Balikwisha geen geldige reden had om zijn overeenkomst te verbreken. Ze willen minstens een compensatie van 300.000 euro.

Transfer naar Schalke springt af

Balikwisha had nog een jaar contract op Sclessin, maar was niet tevreden met zijn speelminuten. Onder Ivan Leko was de Congolees immers vooral invaller. Hij speelde sinds zijn debuut in 2018, destijds nog onder Michel Preud'homme, in zes jaar tijd amper 77 wedstrijden voor Standard, waarin hij tien keer scoorde en acht assists gaf.

Ondertussen is het ook afwachten waar de toekomst van Balikwisha zal liggen. Schalke 04 trok al een tijdje aan zijn mouw, maar de onderhandelingen met de club van technisch directeur Marc Wilmots en trainer Karel Geraerts zouden in het slop geraakt zijn. Die piste lijkt dus een pak minder waarschijnlijk geworden te zijn.

Is zijn vertrek een aderlating voor Standard?

Meest recent

Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

51
51
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

1
1
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

12
12
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

111
111
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

77
77
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

107
107
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

193
193
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

37
37
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

119
119
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

324
324
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

92
92
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

46
46
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

271
271
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

436
436
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

119
119
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

86
86
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

287
287
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

374
374
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

527
527
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

405
405
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123

Meer sportnieuws