'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

door
'Schokkende wending Standard: speler verbreekt contract'

Standard wist eerder deze week knap Rangers met 0-0 in bedwang te houden, maar dat kan niet verdoezelen dat het voor de Rouches alweer een zeer lastige zomer is. De financiële situatie is nog altijd precair en dat leidde de voorbije weken tot een uittocht op Sclessin.

Standard moest al Denis Dragus, Cihan Canak, Gilles Dewaele en Noah Ohio te gelde maken om de clubkas te spijzen en er zullen ongetwijfeld nog spelers verkocht worden. Arnaud Bodart is bijvoorbeeld een voorname kandidaat voor een transfer. Voor een andere speler dreigt Standard nu echter een transfersom door de neus geboord te zien worden.

LEES OOK: Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Balikwisha verbreekt contract met wet van '78

Sudpresse weet immers dat William Balikwisha zijn contract bij Standard verbroken heeft. De 25-jarige middenvelder was bij de start van de voorbereiding niet komen opdagen en nu is dus ook duidelijk waarom. Hij zou immers al op 27 mei de beruchte wet van '78 gebruikt hebben om zijn verbintenis eenzijdig op te zeggen.

Officieel is Balikwisha op dit moment dus een vrije speler en dat is uiteraard een klap voor Standard. Dat lijkt echter niet van plan om het daarbij te laten en overweegt gerechtelijke stappen, want de club oordeelt dat Balikwisha geen geldige reden had om zijn overeenkomst te verbreken. Ze willen minstens een compensatie van 300.000 euro.

Transfer naar Schalke springt af

Balikwisha had nog een jaar contract op Sclessin, maar was niet tevreden met zijn speelminuten. Onder Ivan Leko was de Congolees immers vooral invaller. Hij speelde sinds zijn debuut in 2018, destijds nog onder Michel Preud'homme, in zes jaar tijd amper 77 wedstrijden voor Standard, waarin hij tien keer scoorde en acht assists gaf.

Ondertussen is het ook afwachten waar de toekomst van Balikwisha zal liggen. Schalke 04 trok al een tijdje aan zijn mouw, maar de onderhandelingen met de club van technisch directeur Marc Wilmots en trainer Karel Geraerts zouden in het slop geraakt zijn. Die piste lijkt dus een pak minder waarschijnlijk geworden te zijn.

🚀

Is zijn vertrek een aderlating voor Standard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

46
46
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

48
48
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

273
273
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

81
81
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

82
82
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

260
260
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

80
80
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

166
166
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

537
537
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

420
420
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

71
71
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

123
123
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

224
224
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

70
70
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

247
247
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

35
35
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

221
221
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

118
118
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

180
180
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

265
265
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

156
156
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

187
187

Meer sportnieuws