Anderlecht neemt onpopulaire maatregel: "Geen compensatie"

door
Anderlecht neemt onpopulaire maatregel:

Binnen ruim twee weken gaat de bal weer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Anderlecht opent het nieuwe seizoen in eigen huis tegen STVV. Al hoeft het dan nog niet op de steun van de fans te rekenen.

Tenslotte zullen de deuren van het Lotto Park gesloten blijven tijdens de openingsspeeldag. Een gevolg van de wantoestanden tegen Standard van 7 december vorig jaar, toen het nog maar eens uit de hand liep tussen beide supportersclans.

LEES OOK: Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Geen compensatie

Kort nadien geraakte reeds bekend dat de Brusselaars een wedstrijd achter gesloten deuren boven het hoofd hing. Paars-Wit slaagde erin om die sanctie uit te stellen tot na de vorige campagne, maar nu werd de straf toch gewoon aanvaard.

Heel wat abonnees stelden zich dan ook de vraag of zij gecompenseerd zouden worden. Via de officiële kanalen liet Anderlecht ondertussen weten dat zij geen tegemoetkoming hoeven te verwachten. Hun kaartje zal dus niet worden vergoed.

RSCA neemt risico

"De club is er niet toe gebonden om wedstrijden achter gesloten deuren, die het gevolg zijn van disciplinaire beslissingen van de Belgische en Europese sportinstanties, terug te betalen", klinkt het namelijk in een statement op de clubwebsite.

Op die manier kan de recordkampioen de financiële schade nog enigszins beperken, al worden trouwe supporters zo dus wel de dupe van een aantal rotte appels. Een maatregel die ongetwijfeld toch niet bij iedereen goed in de smaak zal vallen.

RSCA moet de abonnees com

Meest recent

'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

25
25
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

14
14
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

81
81
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

81
81
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

85
85
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

56
56
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

100
100
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

121
121
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

66
66
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

98
98
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

224
224
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

202
202
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

127
127
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

238
238
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

160
160
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

765
765
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

141
141
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

142
142
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

1070
1070
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

295
295
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

83
83
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

430
430
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

482
482
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

63
63

Meer sportnieuws