Anderlecht moet seizoen achter gesloten deuren starten

door
Anderlecht moet seizoen achter gesloten deuren starten

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League nadert alweer met rasse schreden. Binnen enkele weken is het alweer zover, want de eerste speeldag staat al gepland voor het weekend van 26 tot en met 28 juli. Anderlecht moet nu echter al een enorme domper slikken voor zijn opener.

Er hing Anderlecht immers nog een sanctie boven het hoofd na de Clasico tegen Standard van 7 december vorig jaar, in de achtste finale van de Croky Cup. Daarin ontspoorden de supporters van beide teams helemaal. Standard-fans gooiden stoeltjes en vuurpijlen richting een Anderlecht-vak, waarop die van Paars-Wit projectielen teruggooiden.

LEES OOK: STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

Anderlecht moet match achter gesloten deuren spelen

De wedstrijd moest een tijdlang stilgelegd worden. In de nasleep van de partij besloten Anderlecht en Standard om minstens tot het einde van komend seizoen geen uitsupporters meer toe te laten bij hun onderlinge duel, maar die maatregel was niet voldoende om een sanctie te ontlopen.

Anderlecht werd veroordeeld tot een wedstrijd achter gesloten deuren, maar was in beroep gegaan tegen die beslissing. Donderdag boog de Disciplinaire Raad van de KBVB zich opnieuw over het dossier, maar het bevestigde gewoon de eerdere sanctie. Al liet het wel de mogelijke straf van drie wedstrijden met deels gesloten sfeervakken vallen.

Geen fans bij opener tegen STVV

Goed nieuws is het echter niet voor RSCA, dat volgens Het Laatste Nieuws de straf aanvaardt en dus niet meer in beroep gaat bij het BAS. De club zal op die manier het nieuwe seizoen achter gesloten deuren moeten beginnen.

Op de eerste speeldag mag het op 27 juli meteen een thuiswedstrijd afwerken tegen STVV, maar dat zal dus zonder supporters gebeuren. De fans zullen dus moeten wachten tot 10 augustus voor ze nog een match kunnen bijwonen. Dan speelt Anderlecht op de derde speeldag tegen OHL.

Vind je dat een terechte sanctie?

Meest recent

Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

0
0
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

9
9
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

59
59
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

22
22
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

22
22
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

507
507
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

26
26
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

35
35
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

38
38
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

359
359
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

111
111
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

619
619
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

400
400
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

64
64
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

71
71
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

805
805
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

555
555
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

119
119
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

336
336
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

31
31
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

96
96
Newcastle en Chelsea blijven gefrustreerd achter

In de Premier League stond het duel der subtoppers op het programma. Newcastle United ontving in ...

35
35
Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

279
279
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

234
234
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

110
110

Meer sportnieuws