Nederlanders vernietigend na EK-drama: "Wat een schijtploeg"

door
Nederlanders vernietigend na EK-drama:

De Nederlandse droom om revanche te kunnen nemen voor de verloren WK-finale van 2010, is woensdagavond aan diggelen gespat. Zo greep Oranje nipt naast de EK-finale tegen Spanje. In de halve finales haalde Engeland het 1-2.

De ploeg van bondscoach Ronald Koeman begon niet bepaald indrukwekkend aan het toernooi, maar toonde wel veerkracht. In groepsfase kwam Oranje tot drie keer toe keer op achterstand. Tegen Polen slikten de Nederlanders in de eerste helft een tegentreffer, maar werd met 2-1 gewonnen. Tegen Oostenrijk werd uiteindelijk met 3-2 verloren, maar kwamen ze wel eerst tot twee keer toe langszij.

Ook in de kwartfinale tegen Turkije wisten de Nederlanders met 2-1 te winnen ondanks dat ze eerst op achterstand waren gekomen. Oranje vatte de halve finale tegen Engeland dan ook aan met een pak vertrouwen. Zeker omdat de Engelsen tot dusver niet hadden overtuigd. Bovendien konden Koeman en co in Dortmund rekenen op de steun van tienduizenden supporters.

LEES OOK: 'Liedje is uitgezongen’-Gijp en Derksen gaan los op Borsato

Langzaam Engeland

Dat zorgde voor een flitsende start van Oranje, na amper zeven minuten tekende Xavi Simons voor de 1-0. Maar via een bedenkelijke strafschop van Harry Kane kwamen de Engelsen snel weer langszij. En bij het ingaan van de extra tijd maakte invaller Ollie Watkins er zowaar 1-2 van. Geen finale dus voor Nederland, wat logischerwijs voor zure reacties zorgde in Nederland.

Analist en ex-speler Rafael van der Vaart was bijvoorbeeld vlijmscherp voor de Engelsen, die in de eerste helft nochtans hun beste voetbal van het toernooi speelden. "Wat een schijtploeg is dat. Zo langzaam, ze wilden helemaal niet meer. En dat met zulke topspelers op het veld", klonk het hard bij de NOS. "Engeland heeft in de tweede helft, en dan neem ik het nog ruim, anderhalf kansje gecreëerd", aldus Hans Kraaij Jr. bij ESPN.

Arbitrage onder vuur

Ook binnen het Oranje-kamp werd streng gereageerd. Maar dan vooral richting de wedstrijdleiding en de veelbesproken penalty die tot de 1-1 leidde. "Wat moet je doen als verdediger? Dit is geen penalty. Hij wil die bal blokken en Kane schiet. Dan komen ze tegen elkaar aan. Ik denk dat het voetbal kapot gaat door dit soort beslissingen", sakkerde bondscoach Ronald Koeman bij AD. "Het zegt alles dat de scheidsrechter zo snel naar binnen gaat", vulde aanvoerder Virgil van Dijk aan tegenover De Telegraaf.

Welk land had u persoonlijk het liefst in de finale gezien?

Meest recent

Cisse Sandra roept ferm statement bij Club Brugge

Club Brugge won in de Croky Cup probleemloos van Eendracht Aalst-Lede. Uiteraard was de vicekampioen ...

39
39
Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

Het WK U17 staat voor de deur en de selectie van bondscoach Bob Browaeys behoort tot ...

44
44
Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

De 1/16e finale van de Croky Cup is volledig afgewerkt. De afgelopen dagen werden alle wedstrijden ...

230
230
Lokeren reageert verrassend op Nainggolan-bom

Radja Nainggolan staat weer in het oog van de storm. De middenvelder was nog maar net in de Slimste ...

54
54
Croky Cup: KAA Gent vlamt, toch nog grote verrassing

De laatste wedstrijden van de 1/16e finale van de Croky Cup zijn afgewerkt. De afgelopen twee dagen ...

73
73
Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Komende speeldag staat de Waalse derby tussen Standard Luik en Sporting Charleroi op het programma. ...

63
63
Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Club Brugge won gisteren met 6-1 in de beker tegen Eendracht Aalst-Lede en vanavond worden er nog ...

94
94
Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

De Major League Soccer heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen. De komst van Lionel Messi ...

40
40
Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Romelu Lukaku staat bijna weer terug op een veld. De Rode Duivel raakte geblesseerd aan het begin ...

46
46
Hayen keert kar: wissel van de wacht bij Club Brugge?

In de 1/8 finale van de Croky Cup maakte Club Brugge woensdag gemakkelijk komaf met Eendracht Aalst. ...

282
282
Renard in paniek: Anderlecht betaalt dure blunder cash

In de 1/8 finale van de Croky Cup won RSC Anderlecht dinsdag met 2-0 van derdeklasser KVK Ninove, ...

259
259
'Overmars draait overuren: toptarget Antwerp al bekend'

Een zucht van opluchting woensdag op de Bosuil, waar Antwerp zich dankzij een 3-1 zege tegen ...

161
161
Roda JC geeft nog een transfervrije Belg onderdak

Al jaren zoeken heel wat Belgische spelers hun heil in de Nederlandse tweede klasse als ze in eigen ...

17
17
Leko verrast: laatste kans voor dure flop?

Donderdagavond staan nog de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup op het ...

44
44
Opmerkelijke statistiek: Jonge Duivels favoriet op WK?

De selectie van de Jonge Duivels is donderdag afgereisd naar Qatar, want daar werken ze in november ...

138
138
Openda heeft zijn nieuwe trainer bij Juventus beet

Loïs Openda heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan zijn toptransfer naar Juventus. ...

31
31
'Bayern bedient Kompany op wenken: deal met Feyenoord'

Bayern München blijft dit seizoen alles aan flarden spelen. Het pakte deze week in de beker ...

95
95
'Terugkeer nadert: Lukaku zet belangrijke stap'

De komende weken zal Napoli even Belgenloos zijn. Kevin De Bruyne viel vorig weekend in de kraker ...

44
44
Italië ontploft: De Bruyne-drama neemt bizarre wending

Het De Bruyne-drama krijgt een onverwacht, pijnlijk staartje. De blessure van KDB blijkt meer dan ...

322
322
'Code rood bij Club Brugge: Hayen verleid door Celtic'

Na een wisselvallige start van het seizoen komt Club Brugge alvast wat de resultaten betreft stilaan ...

301
301
'Liedje is uitgezongen’-Gijp en Derksen gaan los op Borsato

Wat ooit begon als het verhaal van een van Nederlands meest geliefde zangers, is uitgedraaid op een ...

67
67
'Anderlecht hakt knoop door: bekerheld mag beschikken'

RSC Anderlecht liet zich in de 1/16 finale van de Croky Cup niet verrassen door KVK Ninove, maar van ...

401
401
Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

501
501
Mokerslag voor Nainggolan: 'Parket eist doorverwijzing'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

139
139
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

175
175

Meer sportnieuws