'Nieuwe wending in overnamedossier Standard'

door
'Nieuwe wending in overnamedossier Standard'

Standard toont zich dezer dagen zeer actief op de transfermarkt, met heel wat deals aan zowel inkomende als uitgaande zijde. Daarbij is wel duidelijk dat de club vooral geld wil ophalen en mikt op goedkope versterkingen. De toekomst van de club blijft immers onzeker.

De voorbije maanden kampte Standard met zware financiële problemen, die meermaals tot een tijdelijk transferverbod leidden. De malaise kwam er doordat eigenaar 777 Partners langzaamaan helemaal bedolven werd onder liquiditeitsproblemen en een lawine aan rechtszaken en schadeclaims.

LEES OOK: Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

777 Partners helemaal uit beeld bij Standard

Het onderzoeksmedium Josimar, dat de voorbije maanden goed ingelicht bleek over het dossier, komt nu met een nieuwe stand van zaken. Zij weten te melden dat 777 op dit moment zelfs helemaal niets meer te zeggen zou hebben in Luik of bij de andere clubs die ze in hun portefeuille hebben.

Momenteel zou A-CAP, jarenlang de grootste financier van het bedrijf, namelijk de controle over het voetbalnetwerk van 777 hebben. Het zijn dan ook zij die de opdracht gegeven hebben om Standard te verkopen. Een struikelblok daarbij is wel dat een overname ook de goedkeuring zal moeten krijgen van Leadenhall, een andere grote schuldeiser van 777.

Precaire situatie, maar er is hoop

Maar de overname zal er moeten komen, want anders dreigt nog steeds een faillissement voor de Rouches. A-CAP investeerde de voorbije maanden telkens net genoeg om Standard boven water te houden, maar zou van de Amerikaanse autoriteiten niet langer geld mogen pompen in de aan 777 gelieerde bedrijven, waaronder dus ook Standard.

De situatie is dus precair, maar desondanks is er nog meer dan voldoende interesse voor de Luikse club. Verschillende partijen zouden zich al gemeld hebben en minstens één van de gegadigden zou al zeker over voldoende middelen beschikken om de club te kopen en haar toekomst te verzekeren. 

Zal Standard snel een overnemer krijgen?

Meest recent

Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

23
23
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

106
106
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

59
59
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

37
37
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

31
31
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

237
237
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

220
220
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

153
153
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

108
108
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

81
81
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

373
373
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

209
209
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

110
110
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

87
87
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

91
91
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

48
48
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

170
170
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

100
100
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

73
73
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

316
316
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

435
435
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

153
153
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

179
179
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

104
104
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

183
183

Meer sportnieuws