'Nieuwe wending in overnamedossier Standard'

869 stemmen
'Nieuwe wending in overnamedossier Standard'

Standard toont zich dezer dagen zeer actief op de transfermarkt, met heel wat deals aan zowel inkomende als uitgaande zijde. Daarbij is wel duidelijk dat de club vooral geld wil ophalen en mikt op goedkope versterkingen. De toekomst van de club blijft immers onzeker.

De voorbije maanden kampte Standard met zware financiële problemen, die meermaals tot een tijdelijk transferverbod leidden. De malaise kwam er doordat eigenaar 777 Partners langzaamaan helemaal bedolven werd onder liquiditeitsproblemen en een lawine aan rechtszaken en schadeclaims.

LEES OOK: Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

777 Partners helemaal uit beeld bij Standard

Het onderzoeksmedium Josimar, dat de voorbije maanden goed ingelicht bleek over het dossier, komt nu met een nieuwe stand van zaken. Zij weten te melden dat 777 op dit moment zelfs helemaal niets meer te zeggen zou hebben in Luik of bij de andere clubs die ze in hun portefeuille hebben.

Momenteel zou A-CAP, jarenlang de grootste financier van het bedrijf, namelijk de controle over het voetbalnetwerk van 777 hebben. Het zijn dan ook zij die de opdracht gegeven hebben om Standard te verkopen. Een struikelblok daarbij is wel dat een overname ook de goedkeuring zal moeten krijgen van Leadenhall, een andere grote schuldeiser van 777.

Precaire situatie, maar er is hoop

Maar de overname zal er moeten komen, want anders dreigt nog steeds een faillissement voor de Rouches. A-CAP investeerde de voorbije maanden telkens net genoeg om Standard boven water te houden, maar zou van de Amerikaanse autoriteiten niet langer geld mogen pompen in de aan 777 gelieerde bedrijven, waaronder dus ook Standard.

De situatie is dus precair, maar desondanks is er nog meer dan voldoende interesse voor de Luikse club. Verschillende partijen zouden zich al gemeld hebben en minstens één van de gegadigden zou al zeker over voldoende middelen beschikken om de club te kopen en haar toekomst te verzekeren. 

Zal Standard snel een overnemer krijgen?

Meest recent

'Zeer opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

3
3
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

12
12
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

14
14
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

81
81
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

30
30
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

145
145
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

148
148
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

234
234
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

164
164
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

799
799
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1040
1040
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

360
360
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

180
180
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

199
199
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

157
157
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

88
88
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

183
183
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws