'Nieuwe wending in overnamedossier Standard'

door
'Nieuwe wending in overnamedossier Standard'

Standard toont zich dezer dagen zeer actief op de transfermarkt, met heel wat deals aan zowel inkomende als uitgaande zijde. Daarbij is wel duidelijk dat de club vooral geld wil ophalen en mikt op goedkope versterkingen. De toekomst van de club blijft immers onzeker.

De voorbije maanden kampte Standard met zware financiële problemen, die meermaals tot een tijdelijk transferverbod leidden. De malaise kwam er doordat eigenaar 777 Partners langzaamaan helemaal bedolven werd onder liquiditeitsproblemen en een lawine aan rechtszaken en schadeclaims.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

777 Partners helemaal uit beeld bij Standard

Het onderzoeksmedium Josimar, dat de voorbije maanden goed ingelicht bleek over het dossier, komt nu met een nieuwe stand van zaken. Zij weten te melden dat 777 op dit moment zelfs helemaal niets meer te zeggen zou hebben in Luik of bij de andere clubs die ze in hun portefeuille hebben.

Momenteel zou A-CAP, jarenlang de grootste financier van het bedrijf, namelijk de controle over het voetbalnetwerk van 777 hebben. Het zijn dan ook zij die de opdracht gegeven hebben om Standard te verkopen. Een struikelblok daarbij is wel dat een overname ook de goedkeuring zal moeten krijgen van Leadenhall, een andere grote schuldeiser van 777.

Precaire situatie, maar er is hoop

Maar de overname zal er moeten komen, want anders dreigt nog steeds een faillissement voor de Rouches. A-CAP investeerde de voorbije maanden telkens net genoeg om Standard boven water te houden, maar zou van de Amerikaanse autoriteiten niet langer geld mogen pompen in de aan 777 gelieerde bedrijven, waaronder dus ook Standard.

De situatie is dus precair, maar desondanks is er nog meer dan voldoende interesse voor de Luikse club. Verschillende partijen zouden zich al gemeld hebben en minstens één van de gegadigden zou al zeker over voldoende middelen beschikken om de club te kopen en haar toekomst te verzekeren. 

Zal Standard snel een overnemer krijgen?

Meest recent

Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

4
4
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

173
173
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

97
97
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

80
80
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

204
204
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

23
23
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

193
193
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

78
78
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

257
257
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

83
83
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

476
476
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

39
39
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

83
83
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

173
173
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

636
636
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

339
339
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

289
289
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1386
1386
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

542
542
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

154
154
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

637
637
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

348
348
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

418
418

Meer sportnieuws