‘Flitsende toptransfer RSCA: Elektriciteit in de lucht’

door
‘Flitsende toptransfer RSCA: Elektriciteit in de lucht’

Bij Anderlecht blijft het wachten op de eerste zomeraanwinst, maar Jesper Fredberg blijft onverstoorbaar ondanks complexe transferdossiers. Eén zo’n uitdagend dossier betreft Abu Kamara (20), een veelbelovende aanvaller van Norwich City.

Vorig seizoen blonk Kamara uit tijdens zijn huurperiode bij Portsmouth FC, waar hij een sleutelrol speelde in de promotie van Portsmouth van de League One naar de Championship en werd opgeroepen voor het Engelse U20.

Kamara is een veelzijdige en snelle aanvaller, die zowel op de flanken als centraal uit de voeten kan. Zijn atletische en directe profiel, en neus voor doelpunten, maken hem een geduchte tegenstander voor verdedigers.

LEES OOK: 'Anderlecht in zak en as na derbydrama'

Fredberg niet afgeschrikt door complexe transferdossiers

Bij Anderlecht blijft het wachten op de eerste zomeraanwinst. De club is momenteel zelfs de enige eersteklasser die nog geen inkomende transfer heeft gerealiseerd. Sporting heeft al verschillende targets op het oog gehad, maar wist deze nog niet vast te leggen.

Het Europees kampioenschap zorgt voor vertraging en houdt de transfermarkt in een trage opstartfase. Daarnaast staat Jesper Fredberg, de geduldige onderhandelaar van Anderlecht, erom bekend niet snel op te geven bij lastige dossiers.

De CEO Sports schrikt niet terug voor moeilijkheden en hij blijft volharden, zelfs als een deal in eerste instantie niet lijkt door te gaan.

“Fredberg wil/zal bepaalde limieten ook niet overschrijden. Pas als het echt hopeloos stokt, wordt er geswitcht naar plan B”, schreef Het Nieuwsblad.

U20 international en kampioenenmaker

Jesper Fredberg heeft met Abu Kamara (20) zo’n uitdagend en complex dossier op zijn bureau. Anderlecht toont interesse in de jonge en veelbelovende aanvaller van Norwich City, die vorig seizoen uitblonk tijdens zijn huurperiode bij Portsmouth FC.

Naast Anderlecht zijn ook Brentford FC, Leicester City, Stoke City en SC Freiburg geïnteresseerd in Kamara.

Kamara speelde een cruciale rol bij Portsmouth, waar hij in elke wedstrijd van het kampioenenjaar meespeelde en zelfs werd opgeroepen voor het Engelse U20-team.

De promotie van Pompey van de League One naar de Championship was mede te danken aan zijn uitstekende prestaties onder coach John Mousinho.

Abu Kamara is highly rated bij Norwich

Abu Kamara krijgt tijdens de voorbereiding bij Norwich City de kans om zich te bewijzen. Coach Johannes Hoff Thorup wil de selectie zorgvuldig evalueren en Kamara zal waarschijnlijk deel blijven uitmaken van de plannen van de club.

John Mousinho, de coach van Portsmouth, wilde Kamara graag behouden, en ook de fans hadden hem graag zien blijven. Toch begrijpt Mousinho dat Kamara’s prioriteit bij Norwich moet liggen.

“Hij is daar ‘highly rated’. Ze leenden hem niet uit omdat ze hem niet wilden, maar omdat ze een goede eerste uitleenbeurt wilden. Dat is gelukt. Hij bloeide op en heeft het geweldig gedaan.”

Er hangt elektriciteit in de lucht met Kamara

Abu Kamara is een veelzijdige aanvaller die zowel op de flanken als centraal kan spelen. “Hij heeft schitterend voetbal laten zien aan de linkerkant, maar het zelfs nog beter gedaan aan de rechterkant,” zei Portsmouth-coach John Mousinho.

“Sinds hij naar die flank verhuisde, heeft hij niet meer omgekeken.”

Kamara’s snelheid en directe speelstijl maakten hem een gesel voor menig verdediger in de League One afgelopen seizoen. “Met zijn atletische profiel van 1,88-1,91 meter, is Abu snel, sterk en moedig,” voegde Mousinho toe.

Kamara is erg mobiel en energiek, en wanneer hij speelt, brengt hij veel vertrouwen en stijl. Daarnaast is hij een sterke afwerker: “Hij heeft een neus voor doelpunten,” bevestigde Mousinho.

LEES OOK

Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge
Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge
Hommeles bij Club Brugge? 'Hun relatie is niet meer opperbest'
Hommeles bij Club Brugge? 'Hun relatie is niet meer opperbest'

Anderlecht moet Kamara halen

Meest recent

'Leko slaat op tafel: Gent zet alles op alles'

KAA Gent hoopt met Ivan Leko de weg naar de top van het Belgische voetbal te hebben ingezet, maar de ...

26
26
'Stuntplannen Anderlecht: nieuwe bazen mét Lukaku'

Het Anderlecht-nieuws blijft binnenstromen. Na de Europese deceptie kwamen de fans in opstand en ...

424
424
'Monstertransfer Doumbia levert Antwerp fortuin op'

Royal Antwerp FC heeft deze zomer weer heel wat uitgaande deals afgerond en het is mogelijk nog niet ...

243
243
'Dolberg zet Anderlecht voor voldongen feit'

Het is transfersoap na transfersoap deze zomer. Ook op het slot van de zomermercato is er nog heel ...

398
398
Beerschot moet slikken: transferkater van jewelste

De zomermercato gaat in verschillende landen nog even door dus het is nog even zweten, ook voor de ...

175
175
'Anderlecht in zak en as na derbydrama'

Het gaat van kwaad naar erger bij RSC Anderlecht. Het rommelt ferm in het Lotto Park na de slechte ...

237
237
Transferwending wordt werkelijkheid: Genk pakt uit

KRC Genk heeft afscheid genomen van topschutter Tolu Arokodare. Bijna ging ook Hyeon-gyu Oh weg, ...

236
236
Einde soap: Man City strikt absolute superster

Manchester City heeft op de valreep nog weten toe te slaan op de zomermercato. The Cityzens zijn ...

100
100
Ophef bij Antwerp: Lammens schopt rel los

Senne Lammens heeft zijn absolute droomtransfer beet. De doelman gaat van Royal Antwerp FC naar ...

718
718
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Genk balen, toptransfer in JPL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

388
388
Dolberg-drama: 'Ajax zet Anderlecht muurvast'

Kasper Dolberg wordt nog met een laat vertrek bij RSC Anderlecht in verband gebracht. Ex-club Ajax ...

724
724
Wat Alderweireld over zijn kinderen zegt, raakt fans diep

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

31
31
Paniek in Brugge? Bestuur komt met opvallend antwoord

Club Brugge kent een hete transferzomer. In de grote Europese competities is de transferdeadline ...

755
755
Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Het is code rood bij RSC Anderlecht. Na de Europese uitschakeling in de Conference League zit het er ...

368
368
Ten Hag furieus na bliksemontslag: snoeiharde uithaal

Erik ten Hag zit in zak en as. De Nederlander kende een desastreuze periode bij Manchester United en ...

191
191
Exodus Anderlecht: ‘Turken slaan op het nippertje toe’

RSC Anderlecht kent een woelige start van het seizoen. De aanstelling van Besnik Hasi wordt in vraag ...

766
766
Club Brugge vreest nog last-minute vertrekker

Club Brugge beleeft een absolute recordzomer. Blauw-Zwart verkocht al verschillende sterkhouders en ...

691
691
Vandenhaute krijgt stevige trap na: "Typisch voor hem"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

676
676
Fans Brugge furieus: massale boycot aangekondigd

De ploegen in de Jupiler Pro League genieten momenteel van wat rust, maar binnen een dikke ...

332
332
Engelse pers gaat rechtstreeks los op Senne Lammens

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

565
565
Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge

Alsof de druk bij Club Brugge nog niet groot genoeg was, schuift nu ook het dossier van Lynnt Audoor ...

872
872
Waar kan ik Liechtenstein-België op tv kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

199
199
Antwerp laat transfer schieten, nieuwe spits Cercle

Aanstaande zaterdag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België zijn deuren. ...

235
235
'Dolberg helemaal akkoord: nieuwe transferdetails gelekt'

In de meeste grote Europese voetballanden is de mercato inmiddels gesloten, maar er zijn voldoende ...

948
948
Enorme transferklap bij Genk: "De schaamte voorbij"

KRC Genk brak maandag zijn transferrecord met de verkoop van Tolu Arokodare aan Wolverhampton ...

906
906

Meer sportnieuws