Burgemeester blokt transfer Greenwood: “Mensonwaardig”

door
Burgemeester blokt transfer Greenwood: “Mensonwaardig”

Mason Greenwood werd vorig jaar beschuldigd van verkrachting en mishandeling van zijn vriendin. De speler werd al weggestuurd bij Manchester United en speelde op huurbasis bij het Spaanse Getafe.

Daar liet Greenwood zien dat hij nog steeds goed kon voetballen. Nu is de Engelsman echter op zoek naar een nieuwe club en dat blijkt niet zo gemakkelijk. Onder meer het Franse Olympique Marseille is concreet geïnteresseerd.

LEES OOK: Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Kwade burgemeester

De burgemeester van Marseille, Benoit Payan, wil de transfer van Greenwood blokkeren. “Wat hij heeft gedaan is onaanvaardbaar. Ik heb foto’s gezien die mij hebben geshockeerd. Een vrouw zo verminken is mensonwaardig. Hij verdient geen plaats in de club. De normen en waarden van de stad en de club Marseille zijn allesbehalve dat”, citeert Het Nieuwsblad.

Payan spreekt van een schande. “Moest hij toch spelen voor Olympique Marseille, dan zou dat een schande zijn. Ik zou dan ook aan de voorzitter van de club willen vragen om Greenwood niet te tekenen. Ik wil niet dat mijn ploeg wordt bedekt door de schaamte van iemand die een vrouw slaat. Onze club bestaat uit mensen die van verschillende achtergronden komen en er is geen plaats voor criminelen.”

Miljoenentransfer

Transferexpert Fabrizio Romano meldde eerder al dat Manchester United akkoord was gegaan met een voorstel van dertig miljoen euro van Marseille. Nu was het nog zaak om overeen te komen met Greenwood. Bij Man Utd heeft de eenvoudig Engels international nog een contract tot 2025 met een marktwaarde van 25 miljoen euro.

Heeft de burgemeester van Marseille hier gelijk?

Meest recent

Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

1
1
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

4
4
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

93
93
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

117
117
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

44
44
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

156
156
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

158
158
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

216
216
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

285
285
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

305
305
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

137
137
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

85
85
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

194
194
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

77
77
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

85
85
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

85
85
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

147
147
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

151
151
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

193
193
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

385
385
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

237
237
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

281
281
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

103
103

Meer sportnieuws