Mbappé trekt keihard verdict na dramatisch EK

door
Mbappé trekt keihard verdict na dramatisch EK

Voor vice-wereldkampioen Frankrijk zit het Europees kampioenschap erop. Les Bleus moesten dinsdagavond hun meerdere erkennen in de halve finales tegen het flitsende Spanje: 2-1. Ook een bleke Kylian Mbappé kon daar geen verandering in brengen.

Voor aanvang van het EK werd de Franse aanvoerder naar voren geschoven als één van de grote sterren die het toernooi zouden kleuren. Enkele dagen voor de openingsmatch werd zijn langverwachte transfer naar Real Madrid immers aangekondigd. En dus was Mbappé bevrijd van alle speculaties over zijn toekomst.

Maar tijdens de voorbereiding kreeg de aanvaller al af te rekenen met de nodige fysieke kwaaltjes. Uiteindelijk raakte hij tijdig fit voor de eerste groepsmatch. Tegen Oostenrijk speelde Mbappé echter een bleke match. Bovendien liep hij ook nog eens een neusbreuk op na een zware botsing met tegenstander Kevin Danso.

LEES OOK: 'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Gefaald op EK

Bijgevolg moest hij de volgende matchen afwerken met een speciaal gezichtsmasker. Dat kwam zijn niveau echter niet ten goede. Ondanks een penalty-doelpunt in de laatste groepswedstrijd tegen Polen, lukte het Mbappé op geen enkel moment om zijn ploeg op sleeptouw te nemen. 

Zelfs toen hij tegen Spanje weer zonder gezichtsmasker kon spelen, bleef de kersverse Galactico verder onder zijn gewenste niveau. Achteraf was hij dan ook streng voor zichzelf. "Ik had de ambitie om Europees kampioen te worden, ik had de ambitie om een goed EK te spelen. Ik ben daarin gefaald. Dit is een teleurstelling", klonk het.

Nieuw leven

Mbappé wil na deze teleurstelling echter snel weer de knop omdraaien. Normaal gezien volgt volgende week zijn officiële presentatie bij Real Madrid. Vervolgens kan hij eventjes op een welverdiende vakantie vertrekken alvorens hij zich meldt bij zijn nieuwe werkgever. "Nu is het tijd voor een vakantie. Het is een lang seizoen geweest. Ik wil fris terugkeren en maak me op voor een nieuw leven", sloot de Franse superster, die op het EK in totaal 23 doelpogingen ondernam maar geen enkele veldgoal scoorde.

Wie stelde u het meest teleur tijdens dit EK?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

1
1
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

8
8
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

8
8
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

45
45
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

28
28
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

34
34
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

62
62
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

131
131
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

110
110
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

106
106
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

56
56
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

48
48
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

111
111
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

166
166
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

246
246
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

145
145
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

93
93
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

194
194
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

343
343
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

65
65
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

114
114
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

475
475
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

128
128
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

127
127
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

274
274

Meer sportnieuws