Franse uitschakeling niet zonder gevolgen: nieuwe bondscoach genoemd

door
Franse uitschakeling niet zonder gevolgen: nieuwe bondscoach genoemd

De eerste finalist op het Europees kampioenschap is bekend. Spanje blijft zijn zegereeks immers doortrekken in Duitsland en legde in de halve finales ook Frankrijk over de knie: 2-1. Bij de Fransen blijft die uitschakeling mogelijk niet zonder gevolgen.

Les Bleus speelden tegen Spanje veruit hun meest aantrekkelijke wedstrijd van het toernooi en wisten ook al snel op voorsprong te komen. Maar nadat La Roja die scheve situatie helemaal omdraaide, had de vice-wereldkampioen geen gepast antwoord. Zo werd het EK ondanks een halve finale-plaats toch een deceptie.

Op voorhand werd Frankrijk immers getipt als de grote favoriet voor de eindzege. Niet onlogisch gezien de enorme talentenpool waaruit bondscoach Didier Deschamps kan vissen. Maar die surplus aan kwaliteit werd veel te weinig omgezet in overtuigende prestaties op het veld.

Cynisch resultaatvoetbal

Deschamps hield immers telkens vast aan de behouden tot zelfs cynische speelwijze, bijvoorbeeld door met drie controlerende middenvelders te spelen. Die aanpak leverde hem in het verleden al de nodige successen op: een wereldtitel, nog een WK-finale, een EK-finale, de Nations League, ... .

Maar deze speelwijze rendeert enkel als de sterspelers voorin het verschil maken met hun individuele kwaliteiten. En die sterspelers, met name Kylian Mbappé, haalden tijdens dit EK niet hun gewenste vorm. De balans is dan ook veelzeggend: slechts één veldgoal (owgoals niet meegeteld) op zes matchen.

Tijd voor Zizou

Na twaalf jaar onder Deschamps lijkt het dan ook stilaan tijd voor een nieuwe wind. De bondscoach heeft weliswaar nog een contract tot medio 2026, maar op sociale media wordt nadrukkelijk opgeroepen om de samenwerking stop te zetten ondanks de verwezenlijkingen onder Deschamps. Het feit dat er recentelijk een nieuw bestuur aan de Franse voetbalbond staat, speelt alvast in zijn nadeel. Overigens wordt zijn 'ideale opvolger' al naar voren geschoven. Volgens heel wat media en supporters is het tijd dat Zinedine Zidane het stokje overneemt bij Les Bleus.

Frankrijk moet een nieuwe bondscoach aanstellen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

253
253
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

14
14
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

8
8
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

108
108
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

101
101
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

86
86
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

38
38
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

157
157
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

31
31
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

117
117
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

519
519
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

295
295
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

279
279
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

249
249
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

48
48
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

246
246
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

455
455
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

285
285
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

107
107
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

100
100
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

139
139
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

431
431
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws