Franse uitschakeling niet zonder gevolgen: nieuwe bondscoach genoemd

door
Franse uitschakeling niet zonder gevolgen: nieuwe bondscoach genoemd

De eerste finalist op het Europees kampioenschap is bekend. Spanje blijft zijn zegereeks immers doortrekken in Duitsland en legde in de halve finales ook Frankrijk over de knie: 2-1. Bij de Fransen blijft die uitschakeling mogelijk niet zonder gevolgen.

Les Bleus speelden tegen Spanje veruit hun meest aantrekkelijke wedstrijd van het toernooi en wisten ook al snel op voorsprong te komen. Maar nadat La Roja die scheve situatie helemaal omdraaide, had de vice-wereldkampioen geen gepast antwoord. Zo werd het EK ondanks een halve finale-plaats toch een deceptie.

Op voorhand werd Frankrijk immers getipt als de grote favoriet voor de eindzege. Niet onlogisch gezien de enorme talentenpool waaruit bondscoach Didier Deschamps kan vissen. Maar die surplus aan kwaliteit werd veel te weinig omgezet in overtuigende prestaties op het veld.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Cynisch resultaatvoetbal

Deschamps hield immers telkens vast aan de behouden tot zelfs cynische speelwijze, bijvoorbeeld door met drie controlerende middenvelders te spelen. Die aanpak leverde hem in het verleden al de nodige successen op: een wereldtitel, nog een WK-finale, een EK-finale, de Nations League, ... .

Maar deze speelwijze rendeert enkel als de sterspelers voorin het verschil maken met hun individuele kwaliteiten. En die sterspelers, met name Kylian Mbappé, haalden tijdens dit EK niet hun gewenste vorm. De balans is dan ook veelzeggend: slechts één veldgoal (owgoals niet meegeteld) op zes matchen.

Tijd voor Zizou

Na twaalf jaar onder Deschamps lijkt het dan ook stilaan tijd voor een nieuwe wind. De bondscoach heeft weliswaar nog een contract tot medio 2026, maar op sociale media wordt nadrukkelijk opgeroepen om de samenwerking stop te zetten ondanks de verwezenlijkingen onder Deschamps. Het feit dat er recentelijk een nieuw bestuur aan de Franse voetbalbond staat, speelt alvast in zijn nadeel. Overigens wordt zijn 'ideale opvolger' al naar voren geschoven. Volgens heel wat media en supporters is het tijd dat Zinedine Zidane het stokje overneemt bij Les Bleus.

Frankrijk moet een nieuwe bondscoach aanstellen ...

Meest recent

JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

20
20
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

30
30
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

20
20
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

73
73
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

125
125
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

324
324
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

245
245
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

231
231
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

191
191
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

162
162
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

141
141
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

90
90
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

276
276
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

441
441
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

179
179
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

217
217
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

295
295
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

478
478
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

903
903
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

250
250
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

246
246
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

113
113

Meer sportnieuws