Franse uitschakeling niet zonder gevolgen: nieuwe bondscoach genoemd

door
Franse uitschakeling niet zonder gevolgen: nieuwe bondscoach genoemd

De eerste finalist op het Europees kampioenschap is bekend. Spanje blijft zijn zegereeks immers doortrekken in Duitsland en legde in de halve finales ook Frankrijk over de knie: 2-1. Bij de Fransen blijft die uitschakeling mogelijk niet zonder gevolgen.

Les Bleus speelden tegen Spanje veruit hun meest aantrekkelijke wedstrijd van het toernooi en wisten ook al snel op voorsprong te komen. Maar nadat La Roja die scheve situatie helemaal omdraaide, had de vice-wereldkampioen geen gepast antwoord. Zo werd het EK ondanks een halve finale-plaats toch een deceptie.

Op voorhand werd Frankrijk immers getipt als de grote favoriet voor de eindzege. Niet onlogisch gezien de enorme talentenpool waaruit bondscoach Didier Deschamps kan vissen. Maar die surplus aan kwaliteit werd veel te weinig omgezet in overtuigende prestaties op het veld.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Cynisch resultaatvoetbal

Deschamps hield immers telkens vast aan de behouden tot zelfs cynische speelwijze, bijvoorbeeld door met drie controlerende middenvelders te spelen. Die aanpak leverde hem in het verleden al de nodige successen op: een wereldtitel, nog een WK-finale, een EK-finale, de Nations League, ... .

Maar deze speelwijze rendeert enkel als de sterspelers voorin het verschil maken met hun individuele kwaliteiten. En die sterspelers, met name Kylian Mbappé, haalden tijdens dit EK niet hun gewenste vorm. De balans is dan ook veelzeggend: slechts één veldgoal (owgoals niet meegeteld) op zes matchen.

Tijd voor Zizou

Na twaalf jaar onder Deschamps lijkt het dan ook stilaan tijd voor een nieuwe wind. De bondscoach heeft weliswaar nog een contract tot medio 2026, maar op sociale media wordt nadrukkelijk opgeroepen om de samenwerking stop te zetten ondanks de verwezenlijkingen onder Deschamps. Het feit dat er recentelijk een nieuw bestuur aan de Franse voetbalbond staat, speelt alvast in zijn nadeel. Overigens wordt zijn 'ideale opvolger' al naar voren geschoven. Volgens heel wat media en supporters is het tijd dat Zinedine Zidane het stokje overneemt bij Les Bleus.

Frankrijk moet een nieuwe bondscoach aanstellen ...

Meest recent

Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

243
243
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

42
42
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

153
153
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

34
34
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

321
321
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

100
100
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

47
47
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

332
332
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

90
90
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

224
224
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

248
248
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

719
719
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

92
92
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

186
186
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

443
443
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

57
57
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

303
303
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

317
317
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

123
123
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

646
646
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

52
52
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

106
106
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

205
205
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

854
854
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

282
282

Meer sportnieuws