'Vertonghen hakt knoop door over Anderlecht-toekomst'

1140 stemmen
'Vertonghen hakt knoop door over Anderlecht-toekomst'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een druk seizoen, waarin het wil bevestigen in eigen land én een woordje wil meespreken in Europa. Daarvoor moet de selectie wel voldoende sterk zijn in de breedte. Wat dat betreft lijkt er goed nieuws op komst over Jan Vertonghen.

De verdediger werd eind april alweer 37 jaar en heeft inmiddels een enorme staat van dienst binnen het profvoetbal. Destijds maakte hij als tiener al zijn debuut bij Ajax. Daar groeide hij ook uit tot een sterkhouder. Vervolgens was hij jarenlang een vaste basiskracht bij Tottenham Hotspur.

In de herfst van zijn carrière was Vertonghen ook nog enkele seizoenen actief bij SL Benfica, alvorens hij naar RSC Anderlecht trok. En ondertussen miste hij zelden een wedstrijd bij de Rode Duivels. Met ruim 150 caps op de teller is hij nu toch al een tijdje de Belgische record-international.

LEES OOK: Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

Doorgaan op clubniveau

Jarenlang werkte Vertonghen dus een bijzonder druk wedstrijdschema af. En dat liet uiteraard zijn sporen na. Zowel op fysiek als mentaal vlak. Na het teleurstellende EK besloot de verdediger dan ook om af te zwaaien bij de nationale ploeg na jarenlange trouwe dienst.

Over zijn toekomst op clubniveau werd voorlopig nog geen uitsluitsel gegeven. Maar Vertonghen zou de knoop nu toch hebben doorgehakt. Volgens Het Laatste Nieuws en SudPresse heeft hij immers de intentie om alsnog door te gaan bij Paars-Wit.

Onderhandelingen lopen

In de voorbije dagen zouden alvast gesprekken hebben plaatsgevonden met sportieve baas Jesper Fredberg en op basis daarvan hangt een verlengd verblijf in de lucht. Al werd nog geen definitieve beslissing genomen. De club en de speler onderhandelen immers nog over de financiële voorwaarden. Die moeten voor beide partijen kloppen om de samenwerking verder te zetten. Maar de algemene verwachting is dat er snel een overeenkomst wordt gevonden.

Vertonghen kan zeker nog twee seizoenen aan de JPL-top aan ...

Meest recent

'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

11
11
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

230
230
'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

362
362
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

214
214
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

125
125
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

175
175
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

93
93
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

129
129
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

537
537
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

113
113
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

444
444
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

309
309
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

656
656
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

159
159
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

388
388
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

302
302
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

277
277
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

261
261
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

115
115
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

433
433
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

643
643
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1299
1299
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

401
401
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

404
404

Meer sportnieuws