'Fredberg zet zich schrap: spectaculair transferoffensief Anderlecht'

1120
'Fredberg zet zich schrap: spectaculair transferoffensief Anderlecht'

Binnen een drietal weken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. RSC Anderlecht bereidt die competitiestart momenteel dan ook voor aan de hand van een stage in Portugal. Maar ondertussen ligt er nog een pak werk op de plank bij de Brusselaars.

De Belgische recordkampioen kan terugblikken op een meer dan behoorlijk seizoen. Het in extremis weggeven van de titel kwam uiteraard hard aan, maar de progressie (van de elfde naar de derde plaats) was indrukwekkend. Bovendien wist RSCA zo opnieuw Europees voetbal af te dwingen. In de komende jaargang moet echter een nieuwe stap voorwaarts gezet worden.

Door de combinatie met het Europese voetbal moet de selectie van coach Brian Riemer daarvoor wel voldoende sterk zijn in de breedte. En daar wringt momenteel het schoentje. Terwijl de meeste concurrenten hun eerste zomeraanwinsten inmiddels binnen hebben, is het bij Paars-Wit nog steeds wachten op verse krachten. Maar daar zou weldra verandering in komen.

LEES OOK: Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Fredberg klaar voor actie

Nu het Europees kampioenschap ten einde loopt, begint de Europese transfercarousel pas op volle toeren te draaien. Bovendien werd de uitgaande transfer van Zeno Debast afgerond, waardoor er voldoende budget beschikbaar is om de nodige deals af te ronden. Sportieve baas Jesper Fredberg, die sowieso zijn tijd neemt om de best mogelijke deals uit de brand te slepen, zet zich dan ook schrap.

Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad is een heus transferoffensief op komst. Sowieso is het nog steeds de bedoeling om Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson te houden. Daarnaast komt er minstens één centrale verdediger bij en ook een keeper staat hoog op de verlanglijst. Een creatieve middenvelder is eveneens een prioriteit, op andere posities blijft men evenmin blind voor opportuniteiten.

Hopen op Praet en Orozco

Fredberg volgt dan ook verschillende pistes. Maar bepaalde dossiers zijn niet evident om af te sluiten. Anderlecht was niet opgewassen tegen de Saudische miljoenen die Koen Casteels overtuigden, terwijl Matte Smets voor KRC Genk koos. De Mexicaan Orozco Chiquete blijft wel een concrete optie. Maar zoals wel vaker zijn dossiers uit Zuid- en Midden-Amerika behoorlijk gecompliceerd. Anderlecht blijft ook aan de transfervrije Dennis Praet denken, die blijft voorlopig een terugkeer naar Italië verkiezen.

Anderlecht gaat volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

2
2
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

80
80
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

46
46
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

30
30
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

13
13
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

55
55
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

122
122
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

32
32
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

103
103
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

53
53
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

100
100
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

209
209
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

494
494
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

437
437
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

370
370

Meer sportnieuws