'Fredberg zet zich schrap: spectaculair transferoffensief Anderlecht'

1120
'Fredberg zet zich schrap: spectaculair transferoffensief Anderlecht'

Binnen een drietal weken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. RSC Anderlecht bereidt die competitiestart momenteel dan ook voor aan de hand van een stage in Portugal. Maar ondertussen ligt er nog een pak werk op de plank bij de Brusselaars.

De Belgische recordkampioen kan terugblikken op een meer dan behoorlijk seizoen. Het in extremis weggeven van de titel kwam uiteraard hard aan, maar de progressie (van de elfde naar de derde plaats) was indrukwekkend. Bovendien wist RSCA zo opnieuw Europees voetbal af te dwingen. In de komende jaargang moet echter een nieuwe stap voorwaarts gezet worden.

Door de combinatie met het Europese voetbal moet de selectie van coach Brian Riemer daarvoor wel voldoende sterk zijn in de breedte. En daar wringt momenteel het schoentje. Terwijl de meeste concurrenten hun eerste zomeraanwinsten inmiddels binnen hebben, is het bij Paars-Wit nog steeds wachten op verse krachten. Maar daar zou weldra verandering in komen.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Fredberg klaar voor actie

Nu het Europees kampioenschap ten einde loopt, begint de Europese transfercarousel pas op volle toeren te draaien. Bovendien werd de uitgaande transfer van Zeno Debast afgerond, waardoor er voldoende budget beschikbaar is om de nodige deals af te ronden. Sportieve baas Jesper Fredberg, die sowieso zijn tijd neemt om de best mogelijke deals uit de brand te slepen, zet zich dan ook schrap.

Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad is een heus transferoffensief op komst. Sowieso is het nog steeds de bedoeling om Thomas Delaney en Ludwig Augustinsson te houden. Daarnaast komt er minstens één centrale verdediger bij en ook een keeper staat hoog op de verlanglijst. Een creatieve middenvelder is eveneens een prioriteit, op andere posities blijft men evenmin blind voor opportuniteiten.

Hopen op Praet en Orozco

Fredberg volgt dan ook verschillende pistes. Maar bepaalde dossiers zijn niet evident om af te sluiten. Anderlecht was niet opgewassen tegen de Saudische miljoenen die Koen Casteels overtuigden, terwijl Matte Smets voor KRC Genk koos. De Mexicaan Orozco Chiquete blijft wel een concrete optie. Maar zoals wel vaker zijn dossiers uit Zuid- en Midden-Amerika behoorlijk gecompliceerd. Anderlecht blijft ook aan de transfervrije Dennis Praet denken, die blijft voorlopig een terugkeer naar Italië verkiezen.

Anderlecht gaat volgend seizoen opnieuw meedoen voor de titel ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

75
75
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

73
73
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

48
48
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

38
38
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

72
72
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

170
170
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

150
150
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

328
328
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

295
295
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

129
129
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

228
228
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

193
193
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

259
259
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

321
321
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

220
220
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

230
230
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

261
261
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

249
249
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1005
1005

Meer sportnieuws