‘Anderlecht moet transferrecord breken voor sterspeler’

door
‘Anderlecht moet transferrecord breken voor sterspeler’

Anderlecht overweegt Tiago Gouveia aan te trekken, een speler die met zijn kwaliteiten en profiel perfect past bij coach Brian Riemer's voorkeur voor agressief spel en pressing. De 22-jarige aanvaller, momenteel bij SL Benfica, kan voor een recordbedrag van 10 miljoen euro worden overgenomen, wat het paars-witte clubrecord zou breken.

Gouveia's veelzijdigheid als flankspeler, buitenste middenvelder en zelfs als tweede spits maken hem een type-speler die brokken zou kunnen maken bij de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Riemer wilde pressingmonster al in wintermercato 2023

Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer bij Anderlecht en de coach zoekt spelers die deze filosofie op het veld kunnen belichamen.

In de winter van 2023, toen Riemer pas was aangesteld als de nieuwe coach van Anderlecht, werd Tiago Gouveia genoemd als een mogelijke versterking voor Sporting.

Gouveia, op dat moment uitgeleend door Benfica aan Estoril Praia, maakte indruk met zijn voetballende kwaliteiten en vooral zijn agressieve pressing. 

Hij voerde gemiddeld acht pressing-acties per wedstrijd uit, een prestatie die hem tot een van de beste spelers in de Portugese competitie maakte. In vergelijking kwam geen enkele speler in de toenmalige Anderlecht-selectie toen zelfs maar in de buurt van dat niveau.

Gouveia staat (weer) voor een onzekere zomer bij SL Benfica

Anderlecht en Brian Riemer hebben Tiago Gouveia niet uit het oog verloren, aangezien de aanvaller opnieuw wordt gelinkt aan een transfer naar het Lotto Park. De 22-jarige staat namelijk weeral voor een onzekere zomer bij SL Benfica.

Coach Roger Schmidt heeft aangegeven plannen te hebben met de jongeling voor het nieuwe seizoen, maar volgens andere bronnen lijkt Gouveia mogelijk geen toekomst meer te hebben bij de Portugese topclub.

Volgens A Bola lijkt een vertrek bij Benfica waarschijnlijk, hoewel de speler zelf graag in het Estadio da Luz wil blijven. “Tiago wil blijven bij Benfica”, zei zijn makelaar Artur Fernandes aan O Jogo. “Hij gelooft dat hij een basisspeler kan worden. De club en de coach zullen een beslissing moeten nemen.”

Ricardo Soares, die Gouveia coachte bij Estoril, is ervan overtuigd dat zijn voormalige speler alle kwaliteiten bezit om succesvol te zijn bij Benfica: “Hij heeft een snelle balcontrole, is snel, heeft diepgang, is effectief en doelgericht.”

Benfica wil 10 miljoen: breekt Anderlecht clubrecord?

Zowel een huurbeurt als een definitieve transfer behoren tot de mogelijkheden voor Tiago Gouveia, zolang alle betrokken partijen tevreden zijn. Naast Anderlecht hebben ook Olympique Marseille, PAOK Saloniki en Spartak Moskou interesse getoond in de Portugees.

SL Benfica zal echter niet snel instemmen met een vertrek zonder strijd; voor een definitieve transfer vragen de Portugezen een aanzienlijke transfersom van 10 miljoen euro. Dit bedrag zou het clubrecord van Anderlecht (momenteel gehouden door Nicolae Stanciu met 9,7 miljoen euro) verbreken.

Vorig jaar waren verschillende Engelse clubs, waaronder Leicester City, Southampton, Hull City, Watford en West Bromwich Albion, geïnteresseerd in Gouveia.

Hij koos echter voor Benfica, waar hij voornamelijk als invaller fungeerde, met slechts 5 basisplaatsen gedurende het hele seizoen.

Gouveia: een profiel dat brokken kan maken bij Anderlecht

Tiago Gouveia heeft een zeer interessant profiel voor Anderlecht, niet alleen vanwege zijn voetballende vaardigheden, snelheid, doelgerichtheid en enorme pressing kwaliteiten, maar ook qua positie past hij goed in het speelsysteem van Sporting.

De Portugese belofte-international is van oorsprong een flankaanvaller, maar heeft ook ervaring als buitenste middenvelder bij Estoril Praia.

Hij heeft laten zien dat hij zich op die positie kan handhaven en zelfs defensief werk kan leveren, wat hem ook geschikt maakt als wingback. Daarnaast heeft Gouveia de flexibiliteit om als tweede spits te spelen.

Anderlecht moet Gouveia halen

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

63
63
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

26
26
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

47
47
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

45
45
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

77
77
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

216
216
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

178
178
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

295
295
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

157
157
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

147
147
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

949
949
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

797
797
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

743
743
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1065
1065

Meer sportnieuws