'Leegloop duurt voort: vertrek Delorge in stroomversnelling'

door
'Leegloop duurt voort: vertrek Delorge in stroomversnelling'

STVV zal met een compleet nieuw gelaat aan de start van de Jupiler Pro League verschijnen. Na de sterke prestaties van de voorbije campagne, is namelijk een heuse leegloop bezig op Stayen. En ook de volgende vertrekker lijkt vast te staan.

De Truienaars kunnen terugblikken op een fraai seizoen onder het bewind van Thorsten Fink. Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook Matte Smets en Jarne Steuckers weg op Stayen.

En er zijn nog meer spelers die op weg zijn om andere oorden op te zoeken. Aboubakary Koita lijkt bijvoorbeeld op weg naar AEK Athene, Zion Suzuki staat dicht bij een overgang naar Parma FC en Rein Van Helden is in beeld bij onder meer KV Mechelen. Daarnaast beweegt ook rond Mathias Delorge één en ander.

LEES OOK: Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

Italiaans avontuur

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat enkele Belgische topclubs aan zijn mouw trekken, met name AA Gent en Club Brugge. Maar de Belgische ploegen lijken in het stof te bijten. Zo zou Delorge goed op weg zijn naar een buitenlands avontuur. Venezia drukt namelijk stevig door voor zijn komst.

Positief gesprek

De Serie A-promovendus zou zelfs al een akkoord hebben gevonden met STVV over de transfersom. En ook Delorge zelf lijkt overstag te gaan. Volgens Het Belang van Limburg vonden maandag gesprekken plaats tussen zijn entourage en de sportief directeur van Venezia. Dat onderhoud zou behoorlijk positief verlopen zijn. Het dossier lijkt eerstdaags dus in een stroomversnelling terecht te komen. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Italianen exact willen betalen.

Delorge kan beter nog een jaartje blijven ...

Meest recent

Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

25
25
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

110
110
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

115
115
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

131
131
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

463
463
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

209
209
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

431
431
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

496
496
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

400
400
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

405
405
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

361
361
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

117
117
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

125
125
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

69
69
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

381
381
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

213
213
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

498
498
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

542
542
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

409
409
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

273
273
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

151
151

Meer sportnieuws