'Leegloop duurt voort: vertrek Delorge in stroomversnelling'

door
'Leegloop duurt voort: vertrek Delorge in stroomversnelling'

STVV zal met een compleet nieuw gelaat aan de start van de Jupiler Pro League verschijnen. Na de sterke prestaties van de voorbije campagne, is namelijk een heuse leegloop bezig op Stayen. En ook de volgende vertrekker lijkt vast te staan.

De Truienaars kunnen terugblikken op een fraai seizoen onder het bewind van Thorsten Fink. Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook Matte Smets en Jarne Steuckers weg op Stayen.

En er zijn nog meer spelers die op weg zijn om andere oorden op te zoeken. Aboubakary Koita lijkt bijvoorbeeld op weg naar AEK Athene, Zion Suzuki staat dicht bij een overgang naar Parma FC en Rein Van Helden is in beeld bij onder meer KV Mechelen. Daarnaast beweegt ook rond Mathias Delorge één en ander.

Italiaans avontuur

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat enkele Belgische topclubs aan zijn mouw trekken, met name AA Gent en Club Brugge. Maar de Belgische ploegen lijken in het stof te bijten. Zo zou Delorge goed op weg zijn naar een buitenlands avontuur. Venezia drukt namelijk stevig door voor zijn komst.

Positief gesprek

De Serie A-promovendus zou zelfs al een akkoord hebben gevonden met STVV over de transfersom. En ook Delorge zelf lijkt overstag te gaan. Volgens Het Belang van Limburg vonden maandag gesprekken plaats tussen zijn entourage en de sportief directeur van Venezia. Dat onderhoud zou behoorlijk positief verlopen zijn. Het dossier lijkt eerstdaags dus in een stroomversnelling terecht te komen. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Italianen exact willen betalen.

POLL: Delorge kan beter nog een jaartje blijven ...

Meest recent

Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

23
23
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

51
51
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

127
127
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

82
82
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

238
238
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

149
149
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

115
115
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

191
191
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

181
181
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

138
138
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

81
81
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

111
111
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

117
117
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

224
224
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

260
260
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

78
78

Meer sportnieuws