'Leegloop duurt voort: vertrek Delorge in stroomversnelling'

147 stemmen
'Leegloop duurt voort: vertrek Delorge in stroomversnelling'

STVV zal met een compleet nieuw gelaat aan de start van de Jupiler Pro League verschijnen. Na de sterke prestaties van de voorbije campagne, is namelijk een heuse leegloop bezig op Stayen. En ook de volgende vertrekker lijkt vast te staan.

De Truienaars kunnen terugblikken op een fraai seizoen onder het bewind van Thorsten Fink. Maar inmiddels maakte de club al kennis met de keerzijde van het succes. Fink vertrok bijvoorbeeld al na amper één seizoen en tekende bij provincierivaal KRC Genk. Dat plukte vervolgens ook Matte Smets en Jarne Steuckers weg op Stayen.

En er zijn nog meer spelers die op weg zijn om andere oorden op te zoeken. Aboubakary Koita lijkt bijvoorbeeld op weg naar AEK Athene, Zion Suzuki staat dicht bij een overgang naar Parma FC en Rein Van Helden is in beeld bij onder meer KV Mechelen. Daarnaast beweegt ook rond Mathias Delorge één en ander.

LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Italiaans avontuur

De 19-jarige, zoon van clubboegbeeld Peter Delorge, groeide afgelopen seizoen uit tot één van de steunpilaren op het Truiense middenveld. Hij koppelt zijn fysieke vermogen aan de nodige technische kwaliteiten. Bovendien beschikt de Belgische belofte-international over een pak groeipotentieel.

Eerder raakte dan ook bekend dat enkele Belgische topclubs aan zijn mouw trekken, met name AA Gent en Club Brugge. Maar de Belgische ploegen lijken in het stof te bijten. Zo zou Delorge goed op weg zijn naar een buitenlands avontuur. Venezia drukt namelijk stevig door voor zijn komst.

Positief gesprek

De Serie A-promovendus zou zelfs al een akkoord hebben gevonden met STVV over de transfersom. En ook Delorge zelf lijkt overstag te gaan. Volgens Het Belang van Limburg vonden maandag gesprekken plaats tussen zijn entourage en de sportief directeur van Venezia. Dat onderhoud zou behoorlijk positief verlopen zijn. Het dossier lijkt eerstdaags dus in een stroomversnelling terecht te komen. Voorlopig is niet duidelijk hoeveel de Italianen exact willen betalen.

Delorge kan beter nog een jaartje blijven ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

24
24
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

45
45
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

183
183
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

65
65
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

73
73
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

139
139
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

171
171
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

179
179
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

144
144
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

288
288
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

368
368
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

78
78
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

536
536
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

74
74
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

444
444
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

640
640
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

304
304
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

918
918
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

494
494
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

153
153
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

612
612

Meer sportnieuws