Nieuwe Duivel voor Club Brugge? 'Opvolger Vertonghen'

door
Nieuwe Duivel voor Club Brugge? 'Opvolger Vertonghen'

De Rode Duivels zullen de halve finales op het EK vanuit hun vakantieoorden moeten volgen. België sneuvelde zelf immers in de tweede ronde na een teleurstellend toernooi. Bij de start van de volgende campagne worden dan ook de nodige veranderingen verwacht.

In navolging van het EK zal logischerwijs een grondige evaluatie plaatsvinden bij de KBVB. Daarbij zal het functioneren van Domenico Tedesco ongetwijfeld onder de loep genomen worden, maar de kans dat de bondscoach wordt ontslagen is relatief klein. Wel worden mogelijk enkele wijzigingen doorgevoerd binnen het voetbaltechnische departement van de bond.

Veel tijd om knopen door te hakken is er evenwel niet. In september al gaat een nieuwe campagne in de Nations League van start. En in het voorjaar van 2025 beginnen de kwalificaties voor het WK van 2026. Er is dus slechts enkele weken tijd om de omkadering weer op punt te krijgen.

LEES OOK: Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

Afscheid Vertonghen

Daarnaast wordt het uitkijken naar welke veranderingen worden doorgevoerd binnen de selectie. Zo is het de algemene verwachting dat Tedesco de vernieuwingsoperatie doorzet waarmee hij voor het EK al van start was gegaan. Dat zal ook nodig zijn, een aantal ervaren krachten dreigt namelijk af te haken bij de nationale ploeg.

Eén EK-ganger kondigde zelfs al zijn pensioen als Rode Duivel. Zo besloot Jan Vertonghen, Belgisch record-international aller tijden, om te stoppen bij de nationale ploeg. Dat is toch een sportieve aderlating, de verdediger was nog steeds een vaste basiskracht. Het wordt dan ook uitkijken naar wie in zijn voetsporen zal treden.

Spileers en Al-Dakhil

Jongens als Zeno Debast komen daarvoor in aanmerking. Bij RTBF kijkt journalist Guillaume Gautier echter ook buiten de EK-selectie. Zo verwacht hij één en ander van Ameen Al-Dakhil, die op heel wat krediet kan rekenen bij Tedesco. Maar ook Jorne Spileers kan volgens hem het stokje overnemen op termijn. Ook al verloor die in de laatste weken van het voorbije seizoen zijn basisplek bij Club Brugge. "Hij is ook nog iets jonger dan de anderen. Spileers mist momenteel nog wat pure kracht, maar puur op defensief vlak staat hij nu al verder dan Debast", aldus Gautier.

Spileers heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

49
49
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

26
26
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

72
72
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

102
102
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

291
291
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

279
279
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

188
188
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

218
218
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

192
192
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

115
115
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

129
129
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

451
451
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

391
391
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

281
281
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

142
142
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

434
434
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

825
825
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

182
182
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

444
444
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws