'Anderlecht onverbiddelijk: grootverdiener móét beschikken'

1007
'Anderlecht onverbiddelijk: grootverdiener móét beschikken'

RSC Anderlecht werkt momenteel een oefenstage af in Portugal. Ondertussen moet het transfergeweld nog helemaal losbarsten bij de recordkampioen. Want zowel aan inkomende als aan uitgaande zijde staat er heel wat te gebeuren. 

RSCA legde vorig seizoen beslag op de derde plaats en verzekerde zich zo van een Europees ticket. Maar de Brusselaars zullen wel voorrondes moeten afwerken. En dus moet in augustus al een eerste keer gepiekt worden. Desondanks laten de nodige versterkingen op zich wachten.

Daar zijn verschillende redenen voor. Door het EK duurde het sowieso wat langer alvorens de Europese transfercarousel aan het draaien ging. Daarnaast wachtte sportieve baas Jesper Fredberg ook tot de verkoop van Zeno Debast werd afgerond. Dat is inmiddels ook een feit: de verdediger werd voor de nodige miljoenen verpatst aan Sporting CP.

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Drukke transferzomer

Met een deel van die opbrengsten kan Fredberg nu versterking binnenrijven. Helemaal bovenaan de verlanglijst staan alvast een nieuwe doelman en één of meerdere verdedigers. Al wordt ook in andere linies nog gezocht naar extra mankracht. Daar tegenover zal er ook aan uitgaande zijde nog één en ander gebeuren.

Paars-Wit hoopt zijn selectie van vorig seizoen zo goed mogelijk intact te houden. Maar het zal eventuele miljoenenboden op pakweg een Killian Sardella of Anders Dreyer niet zomaar naast zich neerleggen. Daarnaast willen Fredberg en co ook afscheid nemen van bepaalde spelers die niet meer in de plannen voorkomen.

Via Spelen naar exit

Eén van de jongens die zeker geen toekomst meer hebben bij Paars-Wit, is Amadou Diawara. Die zat al een tijdje op een zijspoor en raakte daar niet meer vanaf. Vanwege zijn selectie voor de Olympische Spelen trok de middenvelder uit Guinee ook niet mee op stage. Maar bij SudPresse benadrukt men dat Anderlecht sowieso niet meer op hem rekent.

De Brusselaars hopen ongetwijfeld dat hij een goed toernooi afwerkt op de Spelen en zich zo in de kijker plaatst voor een definitieve transfer. Zoals bekend weegt zijn loon immers door op het salarisbudget, zeker voor een speler met zo'n beperkte sportieve meerwaarde.

Diawara heeft te weinig volwaardige kansen gekregen ...

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

4
4
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

13
13
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

15
15
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

33
33
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

66
66
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

76
76
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

219
219
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

421
421
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

116
116
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

166
166
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

299
299
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

562
562
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

228
228
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

540
540
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws