'Anderlecht onverbiddelijk: grootverdiener móét beschikken'

door
'Anderlecht onverbiddelijk: grootverdiener móét beschikken'

RSC Anderlecht werkt momenteel een oefenstage af in Portugal. Ondertussen moet het transfergeweld nog helemaal losbarsten bij de recordkampioen. Want zowel aan inkomende als aan uitgaande zijde staat er heel wat te gebeuren. 

RSCA legde vorig seizoen beslag op de derde plaats en verzekerde zich zo van een Europees ticket. Maar de Brusselaars zullen wel voorrondes moeten afwerken. En dus moet in augustus al een eerste keer gepiekt worden. Desondanks laten de nodige versterkingen op zich wachten.

Daar zijn verschillende redenen voor. Door het EK duurde het sowieso wat langer alvorens de Europese transfercarousel aan het draaien ging. Daarnaast wachtte sportieve baas Jesper Fredberg ook tot de verkoop van Zeno Debast werd afgerond. Dat is inmiddels ook een feit: de verdediger werd voor de nodige miljoenen verpatst aan Sporting CP.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Drukke transferzomer

Met een deel van die opbrengsten kan Fredberg nu versterking binnenrijven. Helemaal bovenaan de verlanglijst staan alvast een nieuwe doelman en één of meerdere verdedigers. Al wordt ook in andere linies nog gezocht naar extra mankracht. Daar tegenover zal er ook aan uitgaande zijde nog één en ander gebeuren.

Paars-Wit hoopt zijn selectie van vorig seizoen zo goed mogelijk intact te houden. Maar het zal eventuele miljoenenboden op pakweg een Killian Sardella of Anders Dreyer niet zomaar naast zich neerleggen. Daarnaast willen Fredberg en co ook afscheid nemen van bepaalde spelers die niet meer in de plannen voorkomen.

Via Spelen naar exit

Eén van de jongens die zeker geen toekomst meer hebben bij Paars-Wit, is Amadou Diawara. Die zat al een tijdje op een zijspoor en raakte daar niet meer vanaf. Vanwege zijn selectie voor de Olympische Spelen trok de middenvelder uit Guinee ook niet mee op stage. Maar bij SudPresse benadrukt men dat Anderlecht sowieso niet meer op hem rekent.

De Brusselaars hopen ongetwijfeld dat hij een goed toernooi afwerkt op de Spelen en zich zo in de kijker plaatst voor een definitieve transfer. Zoals bekend weegt zijn loon immers door op het salarisbudget, zeker voor een speler met zo'n beperkte sportieve meerwaarde.

Diawara heeft te weinig volwaardige kansen gekregen ...

Meest recent

Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

7
7
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

14
14
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

11
11
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

277
277
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

87
87
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

95
95
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

332
332
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

46
46
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

413
413
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

526
526
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

107
107
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

263
263
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

259
259
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

293
293
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

190
190
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

66
66
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

168
168
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

244
244
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

177
177
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

197
197
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

316
316
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

175
175
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184

Meer sportnieuws