'Anderlecht onverbiddelijk: grootverdiener móét beschikken'

1007 stemmen
'Anderlecht onverbiddelijk: grootverdiener móét beschikken'

RSC Anderlecht werkt momenteel een oefenstage af in Portugal. Ondertussen moet het transfergeweld nog helemaal losbarsten bij de recordkampioen. Want zowel aan inkomende als aan uitgaande zijde staat er heel wat te gebeuren. 

RSCA legde vorig seizoen beslag op de derde plaats en verzekerde zich zo van een Europees ticket. Maar de Brusselaars zullen wel voorrondes moeten afwerken. En dus moet in augustus al een eerste keer gepiekt worden. Desondanks laten de nodige versterkingen op zich wachten.

Daar zijn verschillende redenen voor. Door het EK duurde het sowieso wat langer alvorens de Europese transfercarousel aan het draaien ging. Daarnaast wachtte sportieve baas Jesper Fredberg ook tot de verkoop van Zeno Debast werd afgerond. Dat is inmiddels ook een feit: de verdediger werd voor de nodige miljoenen verpatst aan Sporting CP.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Drukke transferzomer

Met een deel van die opbrengsten kan Fredberg nu versterking binnenrijven. Helemaal bovenaan de verlanglijst staan alvast een nieuwe doelman en één of meerdere verdedigers. Al wordt ook in andere linies nog gezocht naar extra mankracht. Daar tegenover zal er ook aan uitgaande zijde nog één en ander gebeuren.

Paars-Wit hoopt zijn selectie van vorig seizoen zo goed mogelijk intact te houden. Maar het zal eventuele miljoenenboden op pakweg een Killian Sardella of Anders Dreyer niet zomaar naast zich neerleggen. Daarnaast willen Fredberg en co ook afscheid nemen van bepaalde spelers die niet meer in de plannen voorkomen.

Via Spelen naar exit

Eén van de jongens die zeker geen toekomst meer hebben bij Paars-Wit, is Amadou Diawara. Die zat al een tijdje op een zijspoor en raakte daar niet meer vanaf. Vanwege zijn selectie voor de Olympische Spelen trok de middenvelder uit Guinee ook niet mee op stage. Maar bij SudPresse benadrukt men dat Anderlecht sowieso niet meer op hem rekent.

De Brusselaars hopen ongetwijfeld dat hij een goed toernooi afwerkt op de Spelen en zich zo in de kijker plaatst voor een definitieve transfer. Zoals bekend weegt zijn loon immers door op het salarisbudget, zeker voor een speler met zo'n beperkte sportieve meerwaarde.

Diawara heeft te weinig volwaardige kansen gekregen ...

Meest recent

Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

13
13
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

22
22
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

174
174
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

430
430
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

165
165
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

223
223
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

69
69
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

686
686
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

408
408
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

122
122
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

392
392
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

449
449
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

66
66
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

94
94
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

167
167
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

450
450
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

443
443
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

152
152
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

581
581
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

143
143

Meer sportnieuws