‘Toekomst Standard bekend, enkel buitenlandse overnemers’

door
‘Toekomst Standard bekend, enkel buitenlandse overnemers’

Standard Luik is nog steeds op zoek naar een nieuwe overnemer na de perikelen met Amerikaanse eigenaars 777 Partners. Sudinfo kwam met nieuwe informatie op de proppen.

Moelis & Co is verantwoordelijk voor de verkoop van de club en zal deze week samenzitten met serieuze kandidaten. Volgens Waalse media zijn er enkel buitenlandse overnemers geïnteresseerd.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Financiële problemen

Standard Luik kende afgelopen seizoen flink wat financiële problemen. De Rouches kregen ook een transferverbod van de Licentiecommissie om de oren, maar dat werd uiteindelijk opgeheven nadat alle openstaande rekening alsnog werden betaald.

Toch zag het er lange tijd niet goed uit voor de Waalse topclub. Standard leek af te stevenen op een faillissement want een licentie leek plots ver weg. Leveranciers en zelfs spelers werden niet tijdig betaald.

Mede door hulp van 777 Partners werd alles toch nog op tijd in orde gebracht. Daardoor kan Standard komende zomer de transfermarkt op.

Ook sportieve neergang

Ook sportief was het een jaar om snel te vergeten voor Standard. De club kon maar nipt degradatievoetbal ontwijken en in de Europe Play-Offs kon het geen enkele rol van betekenis spelen. Coach Ivan Leko en zijn manschappen hopen komend seizoen op beterschap.

Daarvoor zal er toch een nieuwe overnemer moeten komen om de rust op Sclessin weder te laten keren. Er worden alvast aanbiedingen rond tien juli verwacht en een effectieve verkoop van Standard wordt voor midden augustus voorspeld, als alles volgens plan verloopt uiteraard.

Zie jij Standard weer een Belgische topclub worden?

Meest recent

Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

10
10
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

14
14
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

388
388
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

269
269
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

45
45
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

57
57
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

76
76
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1425
1425
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

124
124
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

196
196
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

38
38
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1017
1017
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

482
482
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

72
72
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

42
42
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

127
127
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

99
99
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

52
52
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

226
226
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

56
56
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

135
135
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

58
58

Meer sportnieuws