RWDM doet na recordtransfer opnieuw zaken met Lyon

door
RWDM doet na recordtransfer opnieuw zaken met Lyon

RWDM heeft een samenwerking met Olympique Lyon en dat werpt zijn vruchten af. Eigenaar John Textor omzeilde de Fair Play-regels door een dure vogel via RWDM aan te kopen.

RWDM legde 25 miljoen euro op tafel voor Ernest Nuamah, een recordbedrag. De buitenspeler kwam over van Nordsjaelland, maar vertrok meteen op huurbasis richting Lyon. Nu maakte hij definitief de overstap voor 28,5 miljoen euro.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

Weer zaken

RWDM pakte dus een mooie winst voor een speler die geen minuut in het shirt van de Brusselse club heeft gespeeld. Lyon is de moederclub van RWDM en doet nu weer zaken met de Belgische tweedeklasser. Islamdine Halifa komt op huurbasis over van Lyon.

Halifa is een 19-jarige verdedigende middenvelder en speelde in het reserveteam van Lyon. Komend seizoen speelt hij op huurbasis in de Jupiler Pro League en RWDM heeft geen aankoopoptie opgenomen in het contract. De transfer werd op de officiële kanalen bekendgemaakt.

De jeugdopleiding van Lyon staat hoog aangeschreven en de Fransen hopen talenten bij RWDM te stallen voor speelminuten. ‘De jonge Fransman, die in 2022 de Gambardella Cup won, heeft een defensief profiel, kan zich herstellen en projecteren en is comfortabel aan de bal.’

Franse jeugdinternational

Halifa heeft een dubbele nationaliteit met Comoren en Frankrijk, maar speelde al jeugdinterlands voor de Franse nationale ploeg. Bij Lyon heeft de defensief ingestelde middenvelder nog een contract tot 2027.

Het is de eerste inkomende transfer deze zomer tussen RWDM en Lyon. Afgelopen seizoen maakten Reine-Adélaïde en Youssouf Koné al definitief de overstap.

Een goede speler voor RWDM?

Meest recent

Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

13
13
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

71
71
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

346
346
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

98
98
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

241
241
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

332
332
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

102
102
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

239
239
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

298
298
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

56
56
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

512
512
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

420
420
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

166
166
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

479
479
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

444
444
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

86
86
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

376
376
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

608
608
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

225
225
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

269
269
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

566
566
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

210
210

Meer sportnieuws