RWDM doet na recordtransfer opnieuw zaken met Lyon

40
RWDM doet na recordtransfer opnieuw zaken met Lyon

RWDM heeft een samenwerking met Olympique Lyon en dat werpt zijn vruchten af. Eigenaar John Textor omzeilde de Fair Play-regels door een dure vogel via RWDM aan te kopen.

RWDM legde 25 miljoen euro op tafel voor Ernest Nuamah, een recordbedrag. De buitenspeler kwam over van Nordsjaelland, maar vertrok meteen op huurbasis richting Lyon. Nu maakte hij definitief de overstap voor 28,5 miljoen euro.

LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Weer zaken

RWDM pakte dus een mooie winst voor een speler die geen minuut in het shirt van de Brusselse club heeft gespeeld. Lyon is de moederclub van RWDM en doet nu weer zaken met de Belgische tweedeklasser. Islamdine Halifa komt op huurbasis over van Lyon.

Halifa is een 19-jarige verdedigende middenvelder en speelde in het reserveteam van Lyon. Komend seizoen speelt hij op huurbasis in de Jupiler Pro League en RWDM heeft geen aankoopoptie opgenomen in het contract. De transfer werd op de officiële kanalen bekendgemaakt.

De jeugdopleiding van Lyon staat hoog aangeschreven en de Fransen hopen talenten bij RWDM te stallen voor speelminuten. ‘De jonge Fransman, die in 2022 de Gambardella Cup won, heeft een defensief profiel, kan zich herstellen en projecteren en is comfortabel aan de bal.’

Franse jeugdinternational

Halifa heeft een dubbele nationaliteit met Comoren en Frankrijk, maar speelde al jeugdinterlands voor de Franse nationale ploeg. Bij Lyon heeft de defensief ingestelde middenvelder nog een contract tot 2027.

Het is de eerste inkomende transfer deze zomer tussen RWDM en Lyon. Afgelopen seizoen maakten Reine-Adélaïde en Youssouf Koné al definitief de overstap.

Een goede speler voor RWDM?

Meest recent

Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

21
21
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

109
109
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

45
45
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

51
51
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

42
42
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

108
108
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

217
217
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

265
265
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

117
117
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

184
184
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

76
76
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

111
111

Meer sportnieuws