RWDM doet na recordtransfer opnieuw zaken met Lyon

door
RWDM doet na recordtransfer opnieuw zaken met Lyon

RWDM heeft een samenwerking met Olympique Lyon en dat werpt zijn vruchten af. Eigenaar John Textor omzeilde de Fair Play-regels door een dure vogel via RWDM aan te kopen.

RWDM legde 25 miljoen euro op tafel voor Ernest Nuamah, een recordbedrag. De buitenspeler kwam over van Nordsjaelland, maar vertrok meteen op huurbasis richting Lyon. Nu maakte hij definitief de overstap voor 28,5 miljoen euro.

LEES OOK: 'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Weer zaken

RWDM pakte dus een mooie winst voor een speler die geen minuut in het shirt van de Brusselse club heeft gespeeld. Lyon is de moederclub van RWDM en doet nu weer zaken met de Belgische tweedeklasser. Islamdine Halifa komt op huurbasis over van Lyon.

Halifa is een 19-jarige verdedigende middenvelder en speelde in het reserveteam van Lyon. Komend seizoen speelt hij op huurbasis in de Jupiler Pro League en RWDM heeft geen aankoopoptie opgenomen in het contract. De transfer werd op de officiële kanalen bekendgemaakt.

De jeugdopleiding van Lyon staat hoog aangeschreven en de Fransen hopen talenten bij RWDM te stallen voor speelminuten. ‘De jonge Fransman, die in 2022 de Gambardella Cup won, heeft een defensief profiel, kan zich herstellen en projecteren en is comfortabel aan de bal.’

Franse jeugdinternational

Halifa heeft een dubbele nationaliteit met Comoren en Frankrijk, maar speelde al jeugdinterlands voor de Franse nationale ploeg. Bij Lyon heeft de defensief ingestelde middenvelder nog een contract tot 2027.

Het is de eerste inkomende transfer deze zomer tussen RWDM en Lyon. Afgelopen seizoen maakten Reine-Adélaïde en Youssouf Koné al definitief de overstap.

Een goede speler voor RWDM?

Meest recent

CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

63
63
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

87
87
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

186
186
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

59
59
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

104
104
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

95
95
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

64
64
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

175
175
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

197
197
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

157
157
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

521
521
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

147
147
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

553
553
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

53
53
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

225
225
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

137
137
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

169
169
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

319
319
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

234
234

Meer sportnieuws