'Nieuwe wending in transfersoap rond Galarza bij Genk'

door
'Nieuwe wending in transfersoap rond Galarza bij Genk'

KRC Genk mag zich deze zomer nog verwachten aan het vertrek van enkele sterkhouders, al is het voorlopig op dat vlak rustig gebleven. Tot dusver heeft enkel Maarten Vandevoordt de club verlaten, maar die transfer was anderhalf jaar geleden al gepland. Verder bleef het vooralsnog stil in de Cegeka Arena.

Zo is het bijvoorbeeld opvallend rustig rond Bilal El Khannouss, van wie de verwachting nochtans is dat hij deze zomer een stap hogerop zal zetten. Wel ontspon zich de voorbije weken een soap rond de mogelijke transfer van Matias Galarza.

De Argentijnse middenvelder zou met heimwee kampen en sprong dan ook een gat in de lucht toen Boca Juniors zich voor zijn diensten meldde. Hij probeerde een transfer te forceren door zijn kat te sturen naar de eerste trainingen bij Genk.

LEES OOK: 'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Galarza trekt niet mee op stage met Genk

Dat plannetje werkte echter niet, vooral omdat het bod van Boca Juniors véél te laag lag voor Genk. Dat zette dan op zijn beurt druk op Galarza en dreigde met een fikse boete. De 22-jarige bond uiteindelijk in en keerde alsnog terug naar België.

Maar nu zou er weer een nieuwe wending zijn in het dossier. Volgens journalist German Garcia Grova, die al uitgebreid over het dossier berichtte, is Galarza maandag immers niet mee op stage vertrokken met Genk. Dat was nochtans wel de bedoeling, want hij werd gewoon aangekondigd in de 30-koppige selectie voor het oefenkamp.

Nieuwe aanbieding van Boca Juniors

Thorsten Fink zou Galarza immers niet bij de groep willen zolang zijn situatie niet uitgeklaard is. Boca Juniors zou zaterdag opnieuw een bod neergelegd hebben, maar dat was gewoon hetzelfde als de vorige aanbieding: 3 miljoen euro voor 50 procent van de transferrechten.

Genk zou intussen wel toegestemd hebben om aan tafel te gaan zitten met de Argentijnse grootmacht. Ze hopen naar verluidt op zijn minst een bedrag van 5 miljoen uit de brand te slepen voor de helft van de transferrechten van Galarza. Maar vooral zullen ze wellicht zo snel mogelijk duidelijkheid willen.

Kan Genk hem beter gewoon laten vertrekken?

Meest recent

'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

44
44
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

55
55
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

491
491
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

102
102
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

97
97
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

235
235
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

138
138
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

262
262
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

392
392
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

16
16
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

203
203
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

41
41
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

321
321
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

320
320
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

67
67
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

335
335
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

484
484
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

719
719
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

642
642
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

1140
1140
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

190
190
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

52
52
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1109
1109
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

302
302
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

364
364

Meer sportnieuws