‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

door
‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

KRC Genk heeft dringend een nieuwe linksachter nodig na het vertrek van de teleurstellende Eduard Sobol. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig en Genk wil niet dezelfde fout maken als met Sobol, die vorig seizoen niet overtuigde.

Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback van Lanús, is de topkandidaat om de linksachterpositie te versterken. Hoewel Soler zelf tot december bij Lanús wil blijven, hoopt Genk hem al eerder aan te trekken.Soler heeft zich bewezen door een plek te veroveren in de Argentijnse Olympische selectie dankzij zijn snelheid, dribbels en inzicht.

Dit toont aan dat hij klaar is voor een grotere uitdaging. Lanús wil Soler echter niet gemakkelijk laten gaan en staat niet open voor onderhandelingen. Er is geen clausule in zijn contract en geen vraagprijs bepaald. Een flink bod zou nodig zijn om Lanús van gedachten te doen veranderen.

LEES OOK: Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

Genk zoekt nieuwe linksachter na paniekaankoop Sobol

KRC Genk heeft de rechtsachterpositie goed bezet met Zakaria El Ouahdi en Ken Nkuba, maar de club heeft dringend versterking nodig op de linksachterpositie. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig, aangezien het huurcontract van de teleurstellende Eduard Sobol (RC Strasbourg) niet is verlengd.

Sobol werd in januari in allerijl aangetrokken om het vertrek van Gerardo Arteaga op te vangen, maar kon niet overtuigen. Ondanks dat de clubleiding van Racing wist welk type speler ze in huis haalden met Sobol – iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden – besloten ze hem toch te huren.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

Het besluit om Sobol te huren was deels ingegeven door de financiële situatie van de club. Zoals Dimitri de Condé aangaf in Het Belang van Limburg, was er niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Daarom is het des te urgenter dat Genk nu een geschikte en kwalitatieve versterking vindt voor de linksachterpositie.

Genk wil Soler, die (nog) niet wil vertrekken

KRC Genk heeft met Thorsten Fink een nieuwe coach en de doelstellingen voor dit seizoen zijn duidelijk: een Europees ticket bemachtigen, Play-off 1 halen en een succesvolle bekercampagne voeren.

De clubleiding wil een herkenbaar en gedurfd Genk zien. Fink heeft aangegeven dat hij prijzen wil winnen met Racing en tegelijkertijd goed voetbal wil spelen.

Om die ambities te realiseren, heeft Genk een nieuwe linksachter op het oog: Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback die tot 2026 onder contract staat bij Lanus. Soler, aanvoerder van de Argentijnse U20, staat op het verlanglijstje van KRC Genk.

Maar de concurrentie is groot, want ook Ajax, FC Porto en River Plate hebben interesse in hem getoond.

Hoewel Soler zelf aangeeft tot december in Argentinië te willen blijven, wagen clubs, waaronder KRC Genk, hun kans nu al om hem aan te trekken.

Soler in de Argentijnse Olympische selectie: snelheid, dribbels en recuperatie

Julio Soler twijfelt of hij al klaar is voor de stap naar Europa. De jonge linksback blijft het liefst tot december bij Lanús spelen, wanneer het seizoen in Argentinië eindigt.

Toch is het duidelijk dat de 19-jarige over genoeg kwaliteiten en potentieel beschikt om een stap vooruit te zetten in zijn carrière. Soler werd bijvoorbeeld opgeroepen voor de Olympische Spelen met Argentinië, nadat Valentin Barco (Brighton Hove & Albion) niet werd vrijgegeven door zijn club.

Bondscoach Martin Demichelis koos vervolgens voor Soler, die met zijn snelheid, dribbels, inzicht en recuperatie een plek in de selectie wist te veroveren. Dit onderstreept zijn potentieel en laat zien dat hij klaar is voor grotere uitdagingen.

Genk zal met harde cash moeten komen om Soler te halen

Aan de andere kant is het de vraag of Lanús bereid is om Julio Soler gemakkelijk te laten vertrekken: de Argentijnse club staat momenteel niet open voor onderhandelingen. Soler heeft ook geen clausule in zijn contract en Lanús heeft zelfs geen vraagprijs bepaald.

Ze willen Soler niet verkopen, zeker niet binnen de eigen Argentijnse competitie, en ook voor een transfer naar Europa staat Lanus niet te springen.

Natuurlijk kan deze houding veranderen met een zeer goed bod, maar het is duidelijk dat geïnteresseerde clubs flink zullen moeten onderhandelen om een transfer te realiseren.

Genk moet Soler halen

Meest recent

Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

0
0
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, ook tijdlijn De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

20
20
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

18
18
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

288
288
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

193
193
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

190
190
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

248
248
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

156
156
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

160
160
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

238
238
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

685
685
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

243
243
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

184
184
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

102
102
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

171
171
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

82
82
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

287
287
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

39
39
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1017
1017
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

328
328
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

347
347
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

97
97
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

497
497
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

210
210
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26

Meer sportnieuws