‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

door
‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

KRC Genk heeft dringend een nieuwe linksachter nodig na het vertrek van de teleurstellende Eduard Sobol. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig en Genk wil niet dezelfde fout maken als met Sobol, die vorig seizoen niet overtuigde.

Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback van Lanús, is de topkandidaat om de linksachterpositie te versterken. Hoewel Soler zelf tot december bij Lanús wil blijven, hoopt Genk hem al eerder aan te trekken.Soler heeft zich bewezen door een plek te veroveren in de Argentijnse Olympische selectie dankzij zijn snelheid, dribbels en inzicht.

Dit toont aan dat hij klaar is voor een grotere uitdaging. Lanús wil Soler echter niet gemakkelijk laten gaan en staat niet open voor onderhandelingen. Er is geen clausule in zijn contract en geen vraagprijs bepaald. Een flink bod zou nodig zijn om Lanús van gedachten te doen veranderen.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Genk zoekt nieuwe linksachter na paniekaankoop Sobol

KRC Genk heeft de rechtsachterpositie goed bezet met Zakaria El Ouahdi en Ken Nkuba, maar de club heeft dringend versterking nodig op de linksachterpositie. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig, aangezien het huurcontract van de teleurstellende Eduard Sobol (RC Strasbourg) niet is verlengd.

Sobol werd in januari in allerijl aangetrokken om het vertrek van Gerardo Arteaga op te vangen, maar kon niet overtuigen. Ondanks dat de clubleiding van Racing wist welk type speler ze in huis haalden met Sobol – iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden – besloten ze hem toch te huren.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

Het besluit om Sobol te huren was deels ingegeven door de financiële situatie van de club. Zoals Dimitri de Condé aangaf in Het Belang van Limburg, was er niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Daarom is het des te urgenter dat Genk nu een geschikte en kwalitatieve versterking vindt voor de linksachterpositie.

Genk wil Soler, die (nog) niet wil vertrekken

KRC Genk heeft met Thorsten Fink een nieuwe coach en de doelstellingen voor dit seizoen zijn duidelijk: een Europees ticket bemachtigen, Play-off 1 halen en een succesvolle bekercampagne voeren.

De clubleiding wil een herkenbaar en gedurfd Genk zien. Fink heeft aangegeven dat hij prijzen wil winnen met Racing en tegelijkertijd goed voetbal wil spelen.

Om die ambities te realiseren, heeft Genk een nieuwe linksachter op het oog: Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback die tot 2026 onder contract staat bij Lanus. Soler, aanvoerder van de Argentijnse U20, staat op het verlanglijstje van KRC Genk.

Maar de concurrentie is groot, want ook Ajax, FC Porto en River Plate hebben interesse in hem getoond.

Hoewel Soler zelf aangeeft tot december in Argentinië te willen blijven, wagen clubs, waaronder KRC Genk, hun kans nu al om hem aan te trekken.

Soler in de Argentijnse Olympische selectie: snelheid, dribbels en recuperatie

Julio Soler twijfelt of hij al klaar is voor de stap naar Europa. De jonge linksback blijft het liefst tot december bij Lanús spelen, wanneer het seizoen in Argentinië eindigt.

Toch is het duidelijk dat de 19-jarige over genoeg kwaliteiten en potentieel beschikt om een stap vooruit te zetten in zijn carrière. Soler werd bijvoorbeeld opgeroepen voor de Olympische Spelen met Argentinië, nadat Valentin Barco (Brighton Hove & Albion) niet werd vrijgegeven door zijn club.

Bondscoach Martin Demichelis koos vervolgens voor Soler, die met zijn snelheid, dribbels, inzicht en recuperatie een plek in de selectie wist te veroveren. Dit onderstreept zijn potentieel en laat zien dat hij klaar is voor grotere uitdagingen.

Genk zal met harde cash moeten komen om Soler te halen

Aan de andere kant is het de vraag of Lanús bereid is om Julio Soler gemakkelijk te laten vertrekken: de Argentijnse club staat momenteel niet open voor onderhandelingen. Soler heeft ook geen clausule in zijn contract en Lanús heeft zelfs geen vraagprijs bepaald.

Ze willen Soler niet verkopen, zeker niet binnen de eigen Argentijnse competitie, en ook voor een transfer naar Europa staat Lanus niet te springen.

Natuurlijk kan deze houding veranderen met een zeer goed bod, maar het is duidelijk dat geïnteresseerde clubs flink zullen moeten onderhandelen om een transfer te realiseren.

Genk moet Soler halen

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

161
161
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

142
142
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

593
593
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

299
299
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

170
170
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

309
309
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

379
379
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

484
484
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

218
218
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

420
420
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

383
383
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

306
306
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws