‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

871 stemmen
‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

KRC Genk heeft dringend een nieuwe linksachter nodig na het vertrek van de teleurstellende Eduard Sobol. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig en Genk wil niet dezelfde fout maken als met Sobol, die vorig seizoen niet overtuigde.

Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback van Lanús, is de topkandidaat om de linksachterpositie te versterken. Hoewel Soler zelf tot december bij Lanús wil blijven, hoopt Genk hem al eerder aan te trekken.Soler heeft zich bewezen door een plek te veroveren in de Argentijnse Olympische selectie dankzij zijn snelheid, dribbels en inzicht.

Dit toont aan dat hij klaar is voor een grotere uitdaging. Lanús wil Soler echter niet gemakkelijk laten gaan en staat niet open voor onderhandelingen. Er is geen clausule in zijn contract en geen vraagprijs bepaald. Een flink bod zou nodig zijn om Lanús van gedachten te doen veranderen.

LEES OOK: Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

Genk zoekt nieuwe linksachter na paniekaankoop Sobol

KRC Genk heeft de rechtsachterpositie goed bezet met Zakaria El Ouahdi en Ken Nkuba, maar de club heeft dringend versterking nodig op de linksachterpositie. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig, aangezien het huurcontract van de teleurstellende Eduard Sobol (RC Strasbourg) niet is verlengd.

Sobol werd in januari in allerijl aangetrokken om het vertrek van Gerardo Arteaga op te vangen, maar kon niet overtuigen. Ondanks dat de clubleiding van Racing wist welk type speler ze in huis haalden met Sobol – iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden – besloten ze hem toch te huren.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

Het besluit om Sobol te huren was deels ingegeven door de financiële situatie van de club. Zoals Dimitri de Condé aangaf in Het Belang van Limburg, was er niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Daarom is het des te urgenter dat Genk nu een geschikte en kwalitatieve versterking vindt voor de linksachterpositie.

Genk wil Soler, die (nog) niet wil vertrekken

KRC Genk heeft met Thorsten Fink een nieuwe coach en de doelstellingen voor dit seizoen zijn duidelijk: een Europees ticket bemachtigen, Play-off 1 halen en een succesvolle bekercampagne voeren.

De clubleiding wil een herkenbaar en gedurfd Genk zien. Fink heeft aangegeven dat hij prijzen wil winnen met Racing en tegelijkertijd goed voetbal wil spelen.

Om die ambities te realiseren, heeft Genk een nieuwe linksachter op het oog: Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback die tot 2026 onder contract staat bij Lanus. Soler, aanvoerder van de Argentijnse U20, staat op het verlanglijstje van KRC Genk.

Maar de concurrentie is groot, want ook Ajax, FC Porto en River Plate hebben interesse in hem getoond.

Hoewel Soler zelf aangeeft tot december in Argentinië te willen blijven, wagen clubs, waaronder KRC Genk, hun kans nu al om hem aan te trekken.

Soler in de Argentijnse Olympische selectie: snelheid, dribbels en recuperatie

Julio Soler twijfelt of hij al klaar is voor de stap naar Europa. De jonge linksback blijft het liefst tot december bij Lanús spelen, wanneer het seizoen in Argentinië eindigt.

Toch is het duidelijk dat de 19-jarige over genoeg kwaliteiten en potentieel beschikt om een stap vooruit te zetten in zijn carrière. Soler werd bijvoorbeeld opgeroepen voor de Olympische Spelen met Argentinië, nadat Valentin Barco (Brighton Hove & Albion) niet werd vrijgegeven door zijn club.

Bondscoach Martin Demichelis koos vervolgens voor Soler, die met zijn snelheid, dribbels, inzicht en recuperatie een plek in de selectie wist te veroveren. Dit onderstreept zijn potentieel en laat zien dat hij klaar is voor grotere uitdagingen.

Genk zal met harde cash moeten komen om Soler te halen

Aan de andere kant is het de vraag of Lanús bereid is om Julio Soler gemakkelijk te laten vertrekken: de Argentijnse club staat momenteel niet open voor onderhandelingen. Soler heeft ook geen clausule in zijn contract en Lanús heeft zelfs geen vraagprijs bepaald.

Ze willen Soler niet verkopen, zeker niet binnen de eigen Argentijnse competitie, en ook voor een transfer naar Europa staat Lanus niet te springen.

Natuurlijk kan deze houding veranderen met een zeer goed bod, maar het is duidelijk dat geïnteresseerde clubs flink zullen moeten onderhandelen om een transfer te realiseren.

Genk moet Soler halen

Meest recent

Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

22
22
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

200
200
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

131
131
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

215
215
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

101
101
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

628
628
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

167
167
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

36
36
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

198
198
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

203
203
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

712
712
Dubbele miljoenendeal Westerlo, Simons verliest targetspits

Terwijl het wereldkampioenschap aan zijn ontknoping is begonnen, komt de start van het nieuwe ...

92
92
'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Union SG wist de voorbije seizoenen heel wat gouden zaken te doen op de transfermarkt. En de ...

153
153
Match in LA, Engelse topref: alle details België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

510
510
WK-favoriet gekroond: "Maar als één land hen kan kloppen ..."

Het wereldkampioenschap 2026 nadert zijn climax. Donderdagavond wordt het startschot gegeven van de ...

223
223
België-Spanje op TV: commentator/analisten bij VRT bekend

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun kwartfinale van het WK 2026. Het belooft ...

509
509
Dilemma Rudi Garcia: WK-revelatie weer uit basisploeg?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

602
602
'Club Brugge op toerental: twee vliegen in één klap'

Op uitgaand gebied komt er stilaan schot in de zaak bij Club Brugge, dat zelf weliswaar evenmin bij ...

257
257
Genk vs. Club Brugge: nieuwe wending in transfersaga

Een tweetal weken geleden geraakte plots bekend dat Club Brugge zowaar een poging wil wagen om Noah ...

858
858
'Anderlecht slikt bittere pil: plan Sibierski in duigen'

Zowel op inkomend als uitgaand gebied komt er stilaan beweging in de zomermercato van RSC ...

396
396
Club Brugge houdt adem in: plottwist in stadionsoap

Na een ellenlange strijd kan Club Brugge eindelijk aan de bouw van een nieuwe voetbaltempel ...

985
985
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

254
254
'Witte rook in Anderlecht: medische testen gepland'

RSC Anderlecht staat op het punt om Nathan De Cat aan Hoffenheim te verkopen. Antoine Sibierski laat ...

359
359
'Club Brugge breekt record: akkoord met Arsenal'

Momenteel staat het record nog op naam van Ardon Jashari, maar verschillende smaakmakers van Club ...

905
905
Nieuw Clubstadion? De oorlog lijkt nog lang niet voorbij

Twintig jaar strijd lijkt in één klap voorbij, maar achter de schermen is het laatste ...

1165
1165

Meer sportnieuws