‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

door
‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

KRC Genk heeft dringend een nieuwe linksachter nodig na het vertrek van de teleurstellende Eduard Sobol. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig en Genk wil niet dezelfde fout maken als met Sobol, die vorig seizoen niet overtuigde.

Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback van Lanús, is de topkandidaat om de linksachterpositie te versterken. Hoewel Soler zelf tot december bij Lanús wil blijven, hoopt Genk hem al eerder aan te trekken.Soler heeft zich bewezen door een plek te veroveren in de Argentijnse Olympische selectie dankzij zijn snelheid, dribbels en inzicht.

Dit toont aan dat hij klaar is voor een grotere uitdaging. Lanús wil Soler echter niet gemakkelijk laten gaan en staat niet open voor onderhandelingen. Er is geen clausule in zijn contract en geen vraagprijs bepaald. Een flink bod zou nodig zijn om Lanús van gedachten te doen veranderen.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

Genk zoekt nieuwe linksachter na paniekaankoop Sobol

KRC Genk heeft de rechtsachterpositie goed bezet met Zakaria El Ouahdi en Ken Nkuba, maar de club heeft dringend versterking nodig op de linksachterpositie. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig, aangezien het huurcontract van de teleurstellende Eduard Sobol (RC Strasbourg) niet is verlengd.

Sobol werd in januari in allerijl aangetrokken om het vertrek van Gerardo Arteaga op te vangen, maar kon niet overtuigen. Ondanks dat de clubleiding van Racing wist welk type speler ze in huis haalden met Sobol – iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden – besloten ze hem toch te huren.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

Het besluit om Sobol te huren was deels ingegeven door de financiële situatie van de club. Zoals Dimitri de Condé aangaf in Het Belang van Limburg, was er niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Daarom is het des te urgenter dat Genk nu een geschikte en kwalitatieve versterking vindt voor de linksachterpositie.

Genk wil Soler, die (nog) niet wil vertrekken

KRC Genk heeft met Thorsten Fink een nieuwe coach en de doelstellingen voor dit seizoen zijn duidelijk: een Europees ticket bemachtigen, Play-off 1 halen en een succesvolle bekercampagne voeren.

De clubleiding wil een herkenbaar en gedurfd Genk zien. Fink heeft aangegeven dat hij prijzen wil winnen met Racing en tegelijkertijd goed voetbal wil spelen.

Om die ambities te realiseren, heeft Genk een nieuwe linksachter op het oog: Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback die tot 2026 onder contract staat bij Lanus. Soler, aanvoerder van de Argentijnse U20, staat op het verlanglijstje van KRC Genk.

Maar de concurrentie is groot, want ook Ajax, FC Porto en River Plate hebben interesse in hem getoond.

Hoewel Soler zelf aangeeft tot december in Argentinië te willen blijven, wagen clubs, waaronder KRC Genk, hun kans nu al om hem aan te trekken.

Soler in de Argentijnse Olympische selectie: snelheid, dribbels en recuperatie

Julio Soler twijfelt of hij al klaar is voor de stap naar Europa. De jonge linksback blijft het liefst tot december bij Lanús spelen, wanneer het seizoen in Argentinië eindigt.

Toch is het duidelijk dat de 19-jarige over genoeg kwaliteiten en potentieel beschikt om een stap vooruit te zetten in zijn carrière. Soler werd bijvoorbeeld opgeroepen voor de Olympische Spelen met Argentinië, nadat Valentin Barco (Brighton Hove & Albion) niet werd vrijgegeven door zijn club.

Bondscoach Martin Demichelis koos vervolgens voor Soler, die met zijn snelheid, dribbels, inzicht en recuperatie een plek in de selectie wist te veroveren. Dit onderstreept zijn potentieel en laat zien dat hij klaar is voor grotere uitdagingen.

Genk zal met harde cash moeten komen om Soler te halen

Aan de andere kant is het de vraag of Lanús bereid is om Julio Soler gemakkelijk te laten vertrekken: de Argentijnse club staat momenteel niet open voor onderhandelingen. Soler heeft ook geen clausule in zijn contract en Lanús heeft zelfs geen vraagprijs bepaald.

Ze willen Soler niet verkopen, zeker niet binnen de eigen Argentijnse competitie, en ook voor een transfer naar Europa staat Lanus niet te springen.

Natuurlijk kan deze houding veranderen met een zeer goed bod, maar het is duidelijk dat geïnteresseerde clubs flink zullen moeten onderhandelen om een transfer te realiseren.

Genk moet Soler halen

Meest recent

Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

5
5
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

42
42
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

117
117
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

41
41
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

167
167
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

310
310
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

176
176
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

129
129
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

453
453
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

107
107
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

366
366
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

113
113
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

42
42
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

118
118
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

254
254
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

162
162
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

510
510
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

177
177
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

133
133
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

310
310
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

323
323
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

468
468
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

70
70
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

269
269
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

87
87

Meer sportnieuws