‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

door
‘Genk jaagt op toptransfer: De Condé betaalt hoofdprijs’

KRC Genk heeft dringend een nieuwe linksachter nodig na het vertrek van de teleurstellende Eduard Sobol. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig en Genk wil niet dezelfde fout maken als met Sobol, die vorig seizoen niet overtuigde.

Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback van Lanús, is de topkandidaat om de linksachterpositie te versterken. Hoewel Soler zelf tot december bij Lanús wil blijven, hoopt Genk hem al eerder aan te trekken.Soler heeft zich bewezen door een plek te veroveren in de Argentijnse Olympische selectie dankzij zijn snelheid, dribbels en inzicht.

Dit toont aan dat hij klaar is voor een grotere uitdaging. Lanús wil Soler echter niet gemakkelijk laten gaan en staat niet open voor onderhandelingen. Er is geen clausule in zijn contract en geen vraagprijs bepaald. Een flink bod zou nodig zijn om Lanús van gedachten te doen veranderen.

LEES OOK: Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

Genk zoekt nieuwe linksachter na paniekaankoop Sobol

KRC Genk heeft de rechtsachterpositie goed bezet met Zakaria El Ouahdi en Ken Nkuba, maar de club heeft dringend versterking nodig op de linksachterpositie. Joris Kayembe heeft een nieuwe concurrent nodig, aangezien het huurcontract van de teleurstellende Eduard Sobol (RC Strasbourg) niet is verlengd.

Sobol werd in januari in allerijl aangetrokken om het vertrek van Gerardo Arteaga op te vangen, maar kon niet overtuigen. Ondanks dat de clubleiding van Racing wist welk type speler ze in huis haalden met Sobol – iemand die door Club Brugge en de Ligue 1 als niet goed genoeg werd bevonden – besloten ze hem toch te huren.

“Die was eigenlijk niet voldoende voor Club, maar als rechtstreekse concurrent ga je hem dan wel halen. Vreemd”, stelde Tom Boudeweel op voorhand vast bij Sporza.

Het besluit om Sobol te huren was deels ingegeven door de financiële situatie van de club. Zoals Dimitri de Condé aangaf in Het Belang van Limburg, was er niet veel budgettaire ruimte om te investeren in een betere linksback.

Daarom is het des te urgenter dat Genk nu een geschikte en kwalitatieve versterking vindt voor de linksachterpositie.

Genk wil Soler, die (nog) niet wil vertrekken

KRC Genk heeft met Thorsten Fink een nieuwe coach en de doelstellingen voor dit seizoen zijn duidelijk: een Europees ticket bemachtigen, Play-off 1 halen en een succesvolle bekercampagne voeren.

De clubleiding wil een herkenbaar en gedurfd Genk zien. Fink heeft aangegeven dat hij prijzen wil winnen met Racing en tegelijkertijd goed voetbal wil spelen.

Om die ambities te realiseren, heeft Genk een nieuwe linksachter op het oog: Julio Soler, een 19-jarige Argentijnse linksback die tot 2026 onder contract staat bij Lanus. Soler, aanvoerder van de Argentijnse U20, staat op het verlanglijstje van KRC Genk.

Maar de concurrentie is groot, want ook Ajax, FC Porto en River Plate hebben interesse in hem getoond.

Hoewel Soler zelf aangeeft tot december in Argentinië te willen blijven, wagen clubs, waaronder KRC Genk, hun kans nu al om hem aan te trekken.

Soler in de Argentijnse Olympische selectie: snelheid, dribbels en recuperatie

Julio Soler twijfelt of hij al klaar is voor de stap naar Europa. De jonge linksback blijft het liefst tot december bij Lanús spelen, wanneer het seizoen in Argentinië eindigt.

Toch is het duidelijk dat de 19-jarige over genoeg kwaliteiten en potentieel beschikt om een stap vooruit te zetten in zijn carrière. Soler werd bijvoorbeeld opgeroepen voor de Olympische Spelen met Argentinië, nadat Valentin Barco (Brighton Hove & Albion) niet werd vrijgegeven door zijn club.

Bondscoach Martin Demichelis koos vervolgens voor Soler, die met zijn snelheid, dribbels, inzicht en recuperatie een plek in de selectie wist te veroveren. Dit onderstreept zijn potentieel en laat zien dat hij klaar is voor grotere uitdagingen.

Genk zal met harde cash moeten komen om Soler te halen

Aan de andere kant is het de vraag of Lanús bereid is om Julio Soler gemakkelijk te laten vertrekken: de Argentijnse club staat momenteel niet open voor onderhandelingen. Soler heeft ook geen clausule in zijn contract en Lanús heeft zelfs geen vraagprijs bepaald.

Ze willen Soler niet verkopen, zeker niet binnen de eigen Argentijnse competitie, en ook voor een transfer naar Europa staat Lanus niet te springen.

Natuurlijk kan deze houding veranderen met een zeer goed bod, maar het is duidelijk dat geïnteresseerde clubs flink zullen moeten onderhandelen om een transfer te realiseren.

Genk moet Soler halen

Meest recent

Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

33
33
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

239
239
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

55
55
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

303
303
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

325
325
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

200
200
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

647
647
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

143
143
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

228
228
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

218
218
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

192
192
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

529
529
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

227
227
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

138
138
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

932
932
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1083
1083
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

479
479
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

445
445
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

785
785
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

150
150
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

764
764
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

208
208
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

214
214
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

484
484
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

232
232

Meer sportnieuws