"Spanje of Duitsland? België had niet zomaar van hen verloren"

door

Het Europees kampioenschap is uitgedraaid op een teleurstelling voor de Rode Duivels. Maar de Belgen hadden ook niet bepaald veel meeval tijdens het toernooi. Mits wat meer 'geluk' wat betreft de tegenstanders, had er misschien wel veel meer ingezeten.

Voor aanvang van het EK werden de Belgen niet bij de favorieten of zelfs schaduwfavorieten gerekend. Maar desondanks was er voldoende intrinsieke kwaliteit aanwezig om er een mooi toernooi van te maken. Dat werd evenwel niet het geval.

In de eerste groepsmatch werd zelfs meteen verloren van Slowakije, wat de ambities uiteraard geen deugd deden. Daarna volgde wel een overtuigende zege tegen Roemenië. Maar dat bleek meteen het laatste hoogtepunt. Na een flauw gelijkspel tegen Oekraïne, volgde in de tweede ronde meteen de uitschakeling tegen Frankrijk.

LEES OOK: Duivelse vervanger Debast: twee 'vergeten spelers' in beeld

Europese top op de counter

De Duivels slaagden er bovendien amper in om hun wedstrijden te domineren. En dat terwijl ze nog niet eens tegen de dominante landen als Spanje en Duitsland uitkwamen. Maar volgens analist en ex-bondscoach René Vandereycken zouden er dan net meer kansen zijn geweest.

Zo denkt hij dat het huidige België veel beter voor de dag zou komen tegen ploegen die de wedstrijden naar zich toe trekken. "Spanje en Duitsland hebben een topploeg, maar ik ben niet zeker dat de Rode Duivels zomaar van hen zouden verliezen. België heeft een ploeg die, als ze de ruimte krijgen, van iedereen kan winnen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Te veel fouten gemaakt

Maar de kwaliteiten op de grote ruimte werden veel te weinig in de verf gezet. En dat is dan weer wel de eigen schuld van de Duivels. "Er zijn veel fouten gemaakt op dit EK. Zeker de intrinsieke offensieve kwaliteiten zijn bij België altijd aanwezig geweest, maar ze zijn niet helemaal op de juiste manier gebruikt", aldus Vandereycken.

België zou beter spelen tegen een dominante tegenstander als Spanje ...

Meest recent

Cisse Sandra roept ferm statement bij Club Brugge

Club Brugge won in de Croky Cup probleemloos van Eendracht Aalst-Lede. Uiteraard was de vicekampioen ...

39
39
Bondscoach spreekt duidelijke taal na De Cat-perikelen

Het WK U17 staat voor de deur en de selectie van bondscoach Bob Browaeys behoort tot ...

45
45
Loting Croky Cup: interessante affiches in 1/8e finale

De 1/16e finale van de Croky Cup is volledig afgewerkt. De afgelopen dagen werden alle wedstrijden ...

234
234
Lokeren reageert verrassend op Nainggolan-bom

Radja Nainggolan staat weer in het oog van de storm. De middenvelder was nog maar net in de Slimste ...

56
56
Croky Cup: KAA Gent vlamt, toch nog grote verrassing

De laatste wedstrijden van de 1/16e finale van de Croky Cup zijn afgewerkt. De afgelopen twee dagen ...

73
73
Waalse derby op scherp: Standard maakt korte metten met fans

Komende speeldag staat de Waalse derby tussen Standard Luik en Sporting Charleroi op het programma. ...

63
63
Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club

Club Brugge won gisteren met 6-1 in de beker tegen Eendracht Aalst-Lede en vanavond worden er nog ...

95
95
Benteke en Cuypers verdienen pak meer dan supersterren

De Major League Soccer heeft de laatste jaren aan populariteit gewonnen. De komst van Lionel Messi ...

41
41
Lukaku gaat "als een gek" tekeer: "Dat was de prikkel"

Romelu Lukaku staat bijna weer terug op een veld. De Rode Duivel raakte geblesseerd aan het begin ...

47
47
Hayen keert kar: wissel van de wacht bij Club Brugge?

In de 1/8 finale van de Croky Cup maakte Club Brugge woensdag gemakkelijk komaf met Eendracht Aalst. ...

283
283
Renard in paniek: Anderlecht betaalt dure blunder cash

In de 1/8 finale van de Croky Cup won RSC Anderlecht dinsdag met 2-0 van derdeklasser KVK Ninove, ...

260
260
'Overmars draait overuren: toptarget Antwerp al bekend'

Een zucht van opluchting woensdag op de Bosuil, waar Antwerp zich dankzij een 3-1 zege tegen ...

162
162
Roda JC geeft nog een transfervrije Belg onderdak

Al jaren zoeken heel wat Belgische spelers hun heil in de Nederlandse tweede klasse als ze in eigen ...

17
17
Leko verrast: laatste kans voor dure flop?

Donderdagavond staan nog de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup op het ...

44
44
Opmerkelijke statistiek: Jonge Duivels favoriet op WK?

De selectie van de Jonge Duivels is donderdag afgereisd naar Qatar, want daar werken ze in november ...

138
138
Openda heeft zijn nieuwe trainer bij Juventus beet

Loïs Openda heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan zijn toptransfer naar Juventus. ...

32
32
'Bayern bedient Kompany op wenken: deal met Feyenoord'

Bayern München blijft dit seizoen alles aan flarden spelen. Het pakte deze week in de beker ...

96
96
'Terugkeer nadert: Lukaku zet belangrijke stap'

De komende weken zal Napoli even Belgenloos zijn. Kevin De Bruyne viel vorig weekend in de kraker ...

44
44
Italië ontploft: De Bruyne-drama neemt bizarre wending

Het De Bruyne-drama krijgt een onverwacht, pijnlijk staartje. De blessure van KDB blijkt meer dan ...

322
322
'Code rood bij Club Brugge: Hayen verleid door Celtic'

Na een wisselvallige start van het seizoen komt Club Brugge alvast wat de resultaten betreft stilaan ...

303
303
'Liedje is uitgezongen’-Gijp en Derksen gaan los op Borsato

Wat ooit begon als het verhaal van een van Nederlands meest geliefde zangers, is uitgedraaid op een ...

67
67
'Anderlecht hakt knoop door: bekerheld mag beschikken'

RSC Anderlecht liet zich in de 1/16 finale van de Croky Cup niet verrassen door KVK Ninove, maar van ...

402
402
Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

502
502
Mokerslag voor Nainggolan: 'Parket eist doorverwijzing'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

139
139
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

176
176

Meer sportnieuws