Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

door
Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

Aanstaande dinsdag strijdt Spanje met Frankrijk voor een plekje in de finale van het Europees kampioenschap. Maar de Spanjaarden zullen dan één van hun sterkhouders moeten missen. Zo zit het toernooi van Pedri erop.

Voor aanvang van het EK werd Spanje niet bepaald bij de absolute topfavorieten voor de eindzege gerekend. Maar daar is inmiddels verandering in gekomen. De ploeg van bondscoach Luis De la Fuente wist in de voorbije matchen flink indruk te maken en dat tegen behoorlijk zware tegenstanders.

Spanje won bijvoorbeeld van Italië en Kroatië, in de kwartfinale werd gastland en topfavoriet Duitsland gewipt. Daarbij vielen de Spanjaarden op met aantrekkelijk en aanvallend voetbal. Het befaamde TikiTaka werd ingeruild voor veel directer, sneller en doelgerichter spel.

LEES OOK: ‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Pedri geblesseerd

Daar worden ook nog eens de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo is Spanje nog steeds het enige land dat tot dusver al zijn wedstrijden won op het EK. Het zal echter niet evident worden om die reeks door te trekken: in de halve finales wacht immers een duel met vice-wereldkampioen Frankrijk.

Bovendien zal De la Fuente dan geen beroep kunnen doen op Pedri. De middenvelder van FC Barcelona is een vaste basisspeler, maar viel tegen Duitsland geblesseerd uit na een gemene fout van Pedri. En het verdict is zwaar: minstens een maandje buiten strijd en einde EK.

Excuses Kroos

In Spanje werd dan ook met scherp geschoten richting Kroos. Die bood echter al zijn openlijke excuses aan. En inmiddels heeft Pedri die ook aanvaard. In een uitgebreide reactie liet de middenvelder verstaan dat hij de Duitser niets kwalijk neemt. "Bedankt Toni, voor je bericht. Dit is voetbal en deze dingen gebeuren. Je carrière en je records blijven voor altijd", aldus de middenvelder, die bevestigt dat hij bij de nationale ploeg zal blijven gedurende de rest van het toernooi.

Spanje is de meest aantrekkelijke ploeg in de halve finales ...

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

5
5
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

42
42
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

72
72
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

40
40
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

91
91
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

65
65
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

101
101
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

45
45
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

29
29
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

177
177
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

77
77
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

269
269
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

342
342
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

94
94
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

177
177
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

362
362
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

171
171
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

360
360
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

150
150
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

367
367
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

351
351
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

311
311
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

605
605
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

622
622
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

114
114

Meer sportnieuws