Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

door
Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

Aanstaande dinsdag strijdt Spanje met Frankrijk voor een plekje in de finale van het Europees kampioenschap. Maar de Spanjaarden zullen dan één van hun sterkhouders moeten missen. Zo zit het toernooi van Pedri erop.

Voor aanvang van het EK werd Spanje niet bepaald bij de absolute topfavorieten voor de eindzege gerekend. Maar daar is inmiddels verandering in gekomen. De ploeg van bondscoach Luis De la Fuente wist in de voorbije matchen flink indruk te maken en dat tegen behoorlijk zware tegenstanders.

Spanje won bijvoorbeeld van Italië en Kroatië, in de kwartfinale werd gastland en topfavoriet Duitsland gewipt. Daarbij vielen de Spanjaarden op met aantrekkelijk en aanvallend voetbal. Het befaamde TikiTaka werd ingeruild voor veel directer, sneller en doelgerichter spel.

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Pedri geblesseerd

Daar worden ook nog eens de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo is Spanje nog steeds het enige land dat tot dusver al zijn wedstrijden won op het EK. Het zal echter niet evident worden om die reeks door te trekken: in de halve finales wacht immers een duel met vice-wereldkampioen Frankrijk.

Bovendien zal De la Fuente dan geen beroep kunnen doen op Pedri. De middenvelder van FC Barcelona is een vaste basisspeler, maar viel tegen Duitsland geblesseerd uit na een gemene fout van Pedri. En het verdict is zwaar: minstens een maandje buiten strijd en einde EK.

Excuses Kroos

In Spanje werd dan ook met scherp geschoten richting Kroos. Die bood echter al zijn openlijke excuses aan. En inmiddels heeft Pedri die ook aanvaard. In een uitgebreide reactie liet de middenvelder verstaan dat hij de Duitser niets kwalijk neemt. "Bedankt Toni, voor je bericht. Dit is voetbal en deze dingen gebeuren. Je carrière en je records blijven voor altijd", aldus de middenvelder, die bevestigt dat hij bij de nationale ploeg zal blijven gedurende de rest van het toernooi.

Spanje is de meest aantrekkelijke ploeg in de halve finales ...

Meest recent

'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

46
46
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

8
8
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

35
35
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

24
24
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

78
78
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

52
52
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

48
48
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

25
25
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

138
138
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

72
72
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

156
156
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

126
126
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

127
127
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

248
248
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

311
311
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

128
128
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

430
430
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

308
308
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

159
159
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

263
263
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

464
464

Meer sportnieuws