Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

door
Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

Aanstaande dinsdag strijdt Spanje met Frankrijk voor een plekje in de finale van het Europees kampioenschap. Maar de Spanjaarden zullen dan één van hun sterkhouders moeten missen. Zo zit het toernooi van Pedri erop.

Voor aanvang van het EK werd Spanje niet bepaald bij de absolute topfavorieten voor de eindzege gerekend. Maar daar is inmiddels verandering in gekomen. De ploeg van bondscoach Luis De la Fuente wist in de voorbije matchen flink indruk te maken en dat tegen behoorlijk zware tegenstanders.

Spanje won bijvoorbeeld van Italië en Kroatië, in de kwartfinale werd gastland en topfavoriet Duitsland gewipt. Daarbij vielen de Spanjaarden op met aantrekkelijk en aanvallend voetbal. Het befaamde TikiTaka werd ingeruild voor veel directer, sneller en doelgerichter spel.

LEES OOK: Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Pedri geblesseerd

Daar worden ook nog eens de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo is Spanje nog steeds het enige land dat tot dusver al zijn wedstrijden won op het EK. Het zal echter niet evident worden om die reeks door te trekken: in de halve finales wacht immers een duel met vice-wereldkampioen Frankrijk.

Bovendien zal De la Fuente dan geen beroep kunnen doen op Pedri. De middenvelder van FC Barcelona is een vaste basisspeler, maar viel tegen Duitsland geblesseerd uit na een gemene fout van Pedri. En het verdict is zwaar: minstens een maandje buiten strijd en einde EK.

Excuses Kroos

In Spanje werd dan ook met scherp geschoten richting Kroos. Die bood echter al zijn openlijke excuses aan. En inmiddels heeft Pedri die ook aanvaard. In een uitgebreide reactie liet de middenvelder verstaan dat hij de Duitser niets kwalijk neemt. "Bedankt Toni, voor je bericht. Dit is voetbal en deze dingen gebeuren. Je carrière en je records blijven voor altijd", aldus de middenvelder, die bevestigt dat hij bij de nationale ploeg zal blijven gedurende de rest van het toernooi.

Spanje is de meest aantrekkelijke ploeg in de halve finales ...

Meest recent

STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

68
68
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

72
72
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

600
600
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

126
126
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

40
40
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

63
63
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

110
110
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

182
182
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

110
110
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

89
89
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

330
330
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

337
337
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

57
57
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

169
169
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

231
231
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

316
316
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

71
71
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

73
73
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

288
288
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

435
435
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

418
418
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

289
289

Meer sportnieuws