Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

door
Pedri reageert met grote klasse na aanslag Kroos

Aanstaande dinsdag strijdt Spanje met Frankrijk voor een plekje in de finale van het Europees kampioenschap. Maar de Spanjaarden zullen dan één van hun sterkhouders moeten missen. Zo zit het toernooi van Pedri erop.

Voor aanvang van het EK werd Spanje niet bepaald bij de absolute topfavorieten voor de eindzege gerekend. Maar daar is inmiddels verandering in gekomen. De ploeg van bondscoach Luis De la Fuente wist in de voorbije matchen flink indruk te maken en dat tegen behoorlijk zware tegenstanders.

Spanje won bijvoorbeeld van Italië en Kroatië, in de kwartfinale werd gastland en topfavoriet Duitsland gewipt. Daarbij vielen de Spanjaarden op met aantrekkelijk en aanvallend voetbal. Het befaamde TikiTaka werd ingeruild voor veel directer, sneller en doelgerichter spel.

Pedri geblesseerd

Daar worden ook nog eens de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo is Spanje nog steeds het enige land dat tot dusver al zijn wedstrijden won op het EK. Het zal echter niet evident worden om die reeks door te trekken: in de halve finales wacht immers een duel met vice-wereldkampioen Frankrijk.

Bovendien zal De la Fuente dan geen beroep kunnen doen op Pedri. De middenvelder van FC Barcelona is een vaste basisspeler, maar viel tegen Duitsland geblesseerd uit na een gemene fout van Pedri. En het verdict is zwaar: minstens een maandje buiten strijd en einde EK.

Excuses Kroos

In Spanje werd dan ook met scherp geschoten richting Kroos. Die bood echter al zijn openlijke excuses aan. En inmiddels heeft Pedri die ook aanvaard. In een uitgebreide reactie liet de middenvelder verstaan dat hij de Duitser niets kwalijk neemt. "Bedankt Toni, voor je bericht. Dit is voetbal en deze dingen gebeuren. Je carrière en je records blijven voor altijd", aldus de middenvelder, die bevestigt dat hij bij de nationale ploeg zal blijven gedurende de rest van het toernooi.

Spanje is de meest aantrekkelijke ploeg in de halve finales ...

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

100
100
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

26
26
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

99
99
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

94
94
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

63
63
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

223
223
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

101
101
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

519
519
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

392
392
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

442
442
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

116
116
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

211
211
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

269
269
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

328
328
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

134
134
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

235
235
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

212
212
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

90
90
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

105
105
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

319
319
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws