'Volgende sterkhouder verlaat Antwerp: Serie A lonkt'

door
'Volgende sterkhouder verlaat Antwerp: Serie A lonkt'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua uitgaande transfers bij Antwerp. Op de nodige huurlingen en eindecontractspelers na is er voorlopig nog niemand vertrokken op de Bosuil. De verwachting is wel dat er in de komende twee maanden nog een aantal smaakmakers zullen gaan vertrekken.

Eén van de grootste kandidaten voor een transfer is Mandela Keita. De 22-jarige middenvelder maakte grote indruk sinds hij in januari 2023 neerstreek op de Bosuil. Het voorbije anderhalf jaar werd hij gehuurd van OH Leuven, maar deze zomer maakte hij voor 5 miljoen euro de definitieve overstap.

LEES OOK: 'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Keita kan naar Serie A

Maar de verwachting is dat hij meteen weer zal doorverkocht worden. CEO Sven Jaecques liet in interviews al uitschijnen dat Keita zeer gegeerd is en wellicht niet meer te houden zal zijn. Zijn goede prestaties bleven dus niet onopgemerkt, ook niet door bondscoach Domenico Tedesco.

Die beloonde Keita in oktober met zijn eerste selectie en eerste cap. De middenvelder viel wel in extremis af voor een EK-selectie. Met een transfer naar het buitenland zou hij zijn kansen bij de nationale ploeg kunnen vergroten. Zijn toekomst zou weleens in Italië kunnen liggen.

Bologna en Fiorentina zijn geïnteresseerd

Sky Sport Italia meldt immers dat zowel Bologna als Fiorentina aan zijn mouw trekken. Beide Italiaanse clubs zijn op zoek naar een defensieve middenvelder en werden de voorbije weken ook al gelinkt aan Aster Vranckx. Maar ook naar Keita zouden ze al geïnformeerd hebben.

Het is wel maar de vraag of zij zullen kunnen voldoen aan de financiële eisen van Antwerp. Transfermarkt schat de waarde van Keita op 13 miljoen euro, maar de Great Old zal wellicht hopen op een bedrag dat nog een flink stuk hoger ligt. Ze hebben zelf immers ook al 8 miljoen uitgegeven aan zijn komst, want dit seizoen betaalden ze OHL ook een huursom van 3 miljoen.

Zou Keita goed passen in de Serie A?

Meest recent

'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

53
53
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

260
260
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

72
72
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

140
140
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

99
99
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

80
80
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

199
199
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

140
140
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

461
461
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

283
283
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

86
86
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

447
447
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

124
124
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

461
461
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

229
229
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

374
374
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

581
581
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

276
276
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

170
170
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

297
297
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

62
62
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

455
455
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

378
378
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

71
71

Meer sportnieuws