'Volgende sterkhouder verlaat Antwerp: Serie A lonkt'

door
'Volgende sterkhouder verlaat Antwerp: Serie A lonkt'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua uitgaande transfers bij Antwerp. Op de nodige huurlingen en eindecontractspelers na is er voorlopig nog niemand vertrokken op de Bosuil. De verwachting is wel dat er in de komende twee maanden nog een aantal smaakmakers zullen gaan vertrekken.

Eén van de grootste kandidaten voor een transfer is Mandela Keita. De 22-jarige middenvelder maakte grote indruk sinds hij in januari 2023 neerstreek op de Bosuil. Het voorbije anderhalf jaar werd hij gehuurd van OH Leuven, maar deze zomer maakte hij voor 5 miljoen euro de definitieve overstap.

Keita kan naar Serie A

Maar de verwachting is dat hij meteen weer zal doorverkocht worden. CEO Sven Jaecques liet in interviews al uitschijnen dat Keita zeer gegeerd is en wellicht niet meer te houden zal zijn. Zijn goede prestaties bleven dus niet onopgemerkt, ook niet door bondscoach Domenico Tedesco.

Die beloonde Keita in oktober met zijn eerste selectie en eerste cap. De middenvelder viel wel in extremis af voor een EK-selectie. Met een transfer naar het buitenland zou hij zijn kansen bij de nationale ploeg kunnen vergroten. Zijn toekomst zou weleens in Italië kunnen liggen.

Bologna en Fiorentina zijn geïnteresseerd

Sky Sport Italia meldt immers dat zowel Bologna als Fiorentina aan zijn mouw trekken. Beide Italiaanse clubs zijn op zoek naar een defensieve middenvelder en werden de voorbije weken ook al gelinkt aan Aster Vranckx. Maar ook naar Keita zouden ze al geïnformeerd hebben.

Het is wel maar de vraag of zij zullen kunnen voldoen aan de financiële eisen van Antwerp. Transfermarkt schat de waarde van Keita op 13 miljoen euro, maar de Great Old zal wellicht hopen op een bedrag dat nog een flink stuk hoger ligt. Ze hebben zelf immers ook al 8 miljoen uitgegeven aan zijn komst, want dit seizoen betaalden ze OHL ook een huursom van 3 miljoen.

Zou Keita goed passen in de Serie A?

Meest recent

Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

49
49
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

25
25
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

169
169
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

89
89
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

116
116
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

271
271
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

27
27
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

299
299
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

261
261
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

81
81
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

178
178
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

420
420
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

131
131
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

100
100
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

66
66
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

221
221
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

147
147
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

127
127
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

369
369
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

135
135
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

614
614
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

85
85
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

96
96

Meer sportnieuws