Oppositie doet Club huiveren: "Nóóit stadion van 40.000 man"

2964 stemmen
Oppositie doet Club huiveren:

Terwijl Nicky Hayen zijn troepen klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft het bestuur van Club Brugge zich vastbijten in de bouw van een nieuw stadion. Maar het dossier kreeg vrijdag een zoveelste knauw te verwerken. En de oppositie is nog lang niet van plan om zich neer te leggen bij de plannen.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelden zich immers vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast. Zij gingen met succes in beroep bij de 'Raad voor Vergunningsbetwistingen'.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Nieuw verzet aangetekend

Daar oordeelde men dat de parkeerregels van de stad niet gerespecteerd werden omdat er te weinig parkeerplaatsen op eigen terrein voorzien waren. Het stadsbestuur liet de regels inmiddels echter aanpassen. En via alternatieve oplossingen als randparkings en shuttlediensten voldoet Club nu wel aan de nodige parkeervoorwaarden.

Inmiddels werd dan ook een nieuwe vergunningsaanvraag ingediend bij de Vlaamse overheid. Daar werd het licht begin deze maand op groen gezet in de vorm van een nieuwe vergunning. Maar vrijdag raakte bekend dat een groep tegenstanders, voornamelijk ontevreden buurtbewoners, twee procedures hebben aangespannen tegen de vergunningen.

Te veel overlast, te veel toeschouwers

Grote roerganger achter het protest is Toon Van Moerbeke, die zich in de afgelopen jaren profileerde als spreekbuis voor de protesterende buurtbewoners. Bij Focus/WTV beweert hij dat Club-voorzitter Bart Verhaeghe van plan is om op termijn een bijkomend milieueffectrapport aan te vragen. Op die manier zou het stadion toch gebruikt kunnen worden voor andere evenementen zoals concerten.

Dat zou de overlast uiteraard vergroten. Daarnaast onderstreept van Moerbeke dat een nieuw stadion van 30.000 personen absoluut het maximum is. "Geen stadion van 40.000, dat komt er nooit", klinkt het stellig. Of de buurtbewoners ook hun gelijk zullen halen, zal nog moeten blijken. In ieder geval lopen de plannen andermaal vertraging op.

Club Brugge moet meer steun krijgen uit politieke hoek ...

Meest recent

'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

23
23
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

130
130
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

24
24
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

230
230
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

33
33
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

129
129
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

26
26
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

171
171
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

291
291
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

660
660
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

452
452
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

133
133
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

400
400
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

233
233
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

622
622
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

172
172
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

594
594
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

121
121
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

242
242
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

412
412
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

708
708
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

126
126
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1258
1258
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

189
189

Meer sportnieuws