Ronaldo onder vuur: "Martinez is geobsedeerd door hem"

door
Ronaldo onder vuur:

Het Europees kampioenschap is twee van zijn favorieten voor de eindzege kwijtgespeeld in de kwartfinales. Gastland Duitsland moest vrijdag de duimen leggen voor Spanje in een heerlijke kwartfinale. Later op de avond werd Portugal dan weer gewipt na strafschoppen tegen Frankrijk.

Het contrast tussen beide wedstrijden was bijzonder groot. Duitsland en Spanje hadden de toeschouwers getrakteerd op een intens spektakelstuk van 120 minuten. En uiteindelijk haalden de Spanjaarden het na een knap kopbaldoelpunt in de laatste minuten van de extra tijd.

Maar daarmee was het beste van de avond al achter de rug. Zo slaagden Portugal en Frankrijk er veel minder in om te bekoren. De Fransen speelden andermaal op hun gekende cynische manier en liet het initiatief aan de Portugezen. Die slaagden er desondanks niet om de match naar zich toe te trekken.

Emotionele Pepe

Na 120 minuten stond uiteindelijk nog steeds een 0-0 op het scorebord. En dus kwam het tot een penaltyreeks, waarin de Fransen aan het langste einde trokken. Net zoals tijdens het WK in Qatar moet Portugal, ondanks zijn talentvolle selectie, opnieuw vrede nemen met de kwartfinale als eindstation.

Achteraf was de teleurstelling dan ook groot. Zeker bij de 41-jarige Pepe, die allicht zijn laatste grote toernooi afwerkte. "We moeten hier doorheen en dat is pijnlijk. Daarna gaan we over de toekomst praten. Ik heb mijn besluit al genomen en zal deze binnenkort onthullen", aldus de verdediger, die zijn tranen niet kon bedwingen.

Ronaldo onder vuur

Daarnaast werd ook naar Roberto Martinez gekeken. Die maakte tijdens de voorrondes indruk als bondscoach, maar kon tijdens het EK niet bepaald overtuigen. Bovendien hield hij volgens verschillende kenners te lang vast aan de falende Cristiano Ronaldo. "Martinez lijkt wel geobsedeerd door Ronaldo. Hij belemmert het team. Het leek wel alsof Ronaldo de ploeg runde", aldus Chris Sutton bij BBC. "Ronaldo heeft het EK van Portugal verpest. Ik begrijp dat Ronaldo een legende is, maar hij heeft jarenlang de ontwikkeling van andere spelers tegengehouden en hij draagt zelf niets bij tot de ploeg", aldus Daniel Riolo bij RMC.

Welke bondscoach schat u het hoogste in?

Meest recent

Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

3
3
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

53
53
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

26
26
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

129
129
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

61
61
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

90
90
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

479
479
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

354
354
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

304
304
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

281
281
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

130
130
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

540
540
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

457
457
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

290
290
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

432
432
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

219
219
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

297
297
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

195
195
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

449
449
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

465
465

Meer sportnieuws