Ronaldo onder vuur: "Martinez is geobsedeerd door hem"

703 stemmen
Ronaldo onder vuur:

Het Europees kampioenschap is twee van zijn favorieten voor de eindzege kwijtgespeeld in de kwartfinales. Gastland Duitsland moest vrijdag de duimen leggen voor Spanje in een heerlijke kwartfinale. Later op de avond werd Portugal dan weer gewipt na strafschoppen tegen Frankrijk.

Het contrast tussen beide wedstrijden was bijzonder groot. Duitsland en Spanje hadden de toeschouwers getrakteerd op een intens spektakelstuk van 120 minuten. En uiteindelijk haalden de Spanjaarden het na een knap kopbaldoelpunt in de laatste minuten van de extra tijd.

Maar daarmee was het beste van de avond al achter de rug. Zo slaagden Portugal en Frankrijk er veel minder in om te bekoren. De Fransen speelden andermaal op hun gekende cynische manier en liet het initiatief aan de Portugezen. Die slaagden er desondanks niet om de match naar zich toe te trekken.

LEES OOK: 'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Emotionele Pepe

Na 120 minuten stond uiteindelijk nog steeds een 0-0 op het scorebord. En dus kwam het tot een penaltyreeks, waarin de Fransen aan het langste einde trokken. Net zoals tijdens het WK in Qatar moet Portugal, ondanks zijn talentvolle selectie, opnieuw vrede nemen met de kwartfinale als eindstation.

Achteraf was de teleurstelling dan ook groot. Zeker bij de 41-jarige Pepe, die allicht zijn laatste grote toernooi afwerkte. "We moeten hier doorheen en dat is pijnlijk. Daarna gaan we over de toekomst praten. Ik heb mijn besluit al genomen en zal deze binnenkort onthullen", aldus de verdediger, die zijn tranen niet kon bedwingen.

Ronaldo onder vuur

Daarnaast werd ook naar Roberto Martinez gekeken. Die maakte tijdens de voorrondes indruk als bondscoach, maar kon tijdens het EK niet bepaald overtuigen. Bovendien hield hij volgens verschillende kenners te lang vast aan de falende Cristiano Ronaldo. "Martinez lijkt wel geobsedeerd door Ronaldo. Hij belemmert het team. Het leek wel alsof Ronaldo de ploeg runde", aldus Chris Sutton bij BBC. "Ronaldo heeft het EK van Portugal verpest. Ik begrijp dat Ronaldo een legende is, maar hij heeft jarenlang de ontwikkeling van andere spelers tegengehouden en hij draagt zelf niets bij tot de ploeg", aldus Daniel Riolo bij RMC.

Welke bondscoach schat u het hoogste in?

Meest recent

Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

14
14
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

12
12
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

63
63
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

51
51
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

481
481
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

190
190
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

232
232
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

345
345
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

106
106
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

83
83
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

132
132
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

224
224
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

285
285
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

208
208
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

38
38
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

38
38
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

152
152
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

256
256
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

73
73
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

221
221
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

218
218
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

289
289
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

123
123

Meer sportnieuws