Ronaldo onder vuur: "Martinez is geobsedeerd door hem"

door
Ronaldo onder vuur:

Het Europees kampioenschap is twee van zijn favorieten voor de eindzege kwijtgespeeld in de kwartfinales. Gastland Duitsland moest vrijdag de duimen leggen voor Spanje in een heerlijke kwartfinale. Later op de avond werd Portugal dan weer gewipt na strafschoppen tegen Frankrijk.

Het contrast tussen beide wedstrijden was bijzonder groot. Duitsland en Spanje hadden de toeschouwers getrakteerd op een intens spektakelstuk van 120 minuten. En uiteindelijk haalden de Spanjaarden het na een knap kopbaldoelpunt in de laatste minuten van de extra tijd.

Maar daarmee was het beste van de avond al achter de rug. Zo slaagden Portugal en Frankrijk er veel minder in om te bekoren. De Fransen speelden andermaal op hun gekende cynische manier en liet het initiatief aan de Portugezen. Die slaagden er desondanks niet om de match naar zich toe te trekken.

Emotionele Pepe

Na 120 minuten stond uiteindelijk nog steeds een 0-0 op het scorebord. En dus kwam het tot een penaltyreeks, waarin de Fransen aan het langste einde trokken. Net zoals tijdens het WK in Qatar moet Portugal, ondanks zijn talentvolle selectie, opnieuw vrede nemen met de kwartfinale als eindstation.

Achteraf was de teleurstelling dan ook groot. Zeker bij de 41-jarige Pepe, die allicht zijn laatste grote toernooi afwerkte. "We moeten hier doorheen en dat is pijnlijk. Daarna gaan we over de toekomst praten. Ik heb mijn besluit al genomen en zal deze binnenkort onthullen", aldus de verdediger, die zijn tranen niet kon bedwingen.

Ronaldo onder vuur

Daarnaast werd ook naar Roberto Martinez gekeken. Die maakte tijdens de voorrondes indruk als bondscoach, maar kon tijdens het EK niet bepaald overtuigen. Bovendien hield hij volgens verschillende kenners te lang vast aan de falende Cristiano Ronaldo. "Martinez lijkt wel geobsedeerd door Ronaldo. Hij belemmert het team. Het leek wel alsof Ronaldo de ploeg runde", aldus Chris Sutton bij BBC. "Ronaldo heeft het EK van Portugal verpest. Ik begrijp dat Ronaldo een legende is, maar hij heeft jarenlang de ontwikkeling van andere spelers tegengehouden en hij draagt zelf niets bij tot de ploeg", aldus Daniel Riolo bij RMC.

POLL: Welke bondscoach schat u het hoogste in?

Meest recent

'Mirakel' in Jupiler Pro League: "Volledig verdiend"

Het doek is zondag gevallen over de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Uiteindelijk ...

63
63
Mazzu gaat helemaal los: "We worden gef*ckt"

STVV werd zondag definitief veroordeeld tot de Relegation Play-Off. De Kanaries slaagden er niet in ...

65
65
Comeback kids Barça zetten kraker tegen Atleti naar hun hand

FC Barcelona heeft zondagavond een geweldige zaak gedaan in de titelstrijd in La Liga. Het heeft de ...

70
70
Inter slaat Atalanta uit titelrace, PSG wint Franse klassieker

In de Serie A hebben de titelkansen van Atalanta een stevige knauw gekregen. Ze gingen kansloos ...

10
10
Kortrijk toch nog gered? "Alles is mogelijk"

Dé verrassing van de slotspeeldag van de reguliere competitie kwam van KV Kortrijk. De Kerels ...

88
88
Leverkusen loopt in na remontada, nieuwe opsteker Man Utd

In de Bundesliga zien Vincent Kompany en Bayern München hun voorsprong slinken. Leverkusen ...

22
22
Cercle haalt uit naar VAR: "Ze verpesten het alwéér"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om op Anderlecht te stunten. Het slikte een 3-0-nederlaag en is ...

173
173
Club komt met eerste update over blessure Mignolet

Club Brugge wist zondag wel zijn tweede plaats te verstevigen en in het spoor van Genk te blijven ...

404
404
Vertonghen goudeerlijk na eerste basisplaats in 7 maanden

Anderlecht heeft de reguliere competitie afgesloten met een overwinning tegen Cercle Brugge, dat met ...

304
304
Dit is de stand bij start Champions' play-offs en play-downs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League ligt achter de rug. De titelstrijd begint volop ...

1040
1040
Club wint maar ziet Mignolet uitvallen, blamage AA Gent

In de Jupiler Pro League stonden er om 18u30 zes matchen op het programma. Club Brugge - Charleroi, ...

303
303
STVV en Cercle Brugge trekken met kater play-downs in

De 30ste speeldag van de Jupiler Pro League was vooral spannend omwille van de strijd om het behoud. ...

118
118
'KV Mechelen ziet weer sterkhouder gratis vertrekken'

KV Mechelen zal in de zomer wellicht een aantal spelers van de hand gaan doen. Opvallend genoeg gaan ...

505
505
Newcastle deelt Liverpool tik uit en pakt prijs

In Engeland stond vanavond de finale van de League Cup tussen Liverpool en Newcastle United op het ...

76
76
'Defensieve versterking' voor AA Gent: "Hoop op kans"

Bij AA Gent willen ze meer en meer talenten van eigen bodem laten doorgroeien. Alleen spelen er bij ...

115
115
Antwerp bidt voor Alderweireld: coach geeft eerste verdict

Antwerp FC wil na de interland-break gaan meestrijden voor minstens de vierde plaats in de ...

435
435
Batshuayi en Fofana doeltreffend, Feyenoord haalt zwaar uit

Malick Fofana zal zich maandag met vertrouwen melden bij de Rode Duivels, de aanvaller was zondag ...

34
34
Leko klopt zich op de borst: "Controle van minuut 1 tot 90"

Standard is er niet in geslaagd om de reguliere competitie in schoonheid af te sluiten. Zondagmiddag ...

75
75
Club mist steunpilaar, De Mil voert drie wissels door

Club Brugge wil de reguliere competitie zondagavond in schoonheid afsluiten. Op eigen veld tegen het ...

110
110
Hubert gooit elftal overhoop: Vertonghen start bij Anderlecht

Een week na de pijnlijke nederlaag in Westerlo, wil RSC Anderlecht de reguliere competitie in ...

133
133

Meer sportnieuws