Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

282
Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

Zaterdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van het Europees kampioenschap uitgedeeld. Daarvoor gaan Nederland en Turkije de strijd met mekaar aan. Maar Turken zullen wellicht gehavend aan de aftrap verschijnen.

Voorlopig is Turkije één van de revelaties van het toernooi. Tijdens de groepsfase verloren ze weliswaar met ruime cijfers van Portugal, maar tegen Georgië en Tsjechië werd telkens gewonnen. Bijgevolg konden de Turken beslag leggen op de tweede plek in hun poule.

Hierdoor werden ze in de 1/8ste finales gekoppeld aan Oostenrijk, dat indruk had gemaakt met een intense speelstijl. En de Turken zag ook af, bij momenten was het alle hens aan dek. Desondanks kon de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella toch met 2-1 winnen.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Ongepaste viering

De grote held van die wedstrijd was ongetwijfeld Merih Demiral. De verdediger, die de Serie A een jaar geleden inruilde voor de Saudische competitie, begon nochtans als bankzitter aan het toernooi. Maar al snel kreeg hij een basisplaats en tegen Oostenrijk bedankte hij ruimschoots voor dat vertrouwen.

Zo kroonde Demiral zich tot de held van de natie door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. Een puike prestatie, maar wel eentje die een vervelend staartje krijgt. Tijdens het vieren ging de 26-jarige immers over de schreef door met een handgebaar naar 'Grijze Wolven' te verwijzen.

Geschorst tegen Oranje

Dat is een extreemrechts organisatie uit Turkije die in verschillende Europese landen op de radar staat van de inlichtingendiensten. Bij de UEFA tilt men dan ook zwaar aan de gebaren van Demiral. En dat zal de verdediger geweten hebben. Volgens BILD wacht hem namelijk een schorsing van een tweetal wedstrijden. Hierdoor zal hij dus al zeker niet in actie komen tegen Nederland. Voorlopig werd de straf wel nog niet officieel bevestigd. Vanuit Turkije wordt de berichtgeving zelfs ontkend. 

Demiral moet geschorst worden ...

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

2
2
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

11
11
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

184
184
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

80
80
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

92
92
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

104
104
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

42
42
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

125
125
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

141
141
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

67
67
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

58
58
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

20
20
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

92
92
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

235
235
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

169
169
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

388
388
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

329
329
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

133
133
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

144
144
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

241
241
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

213
213
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

280
280
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

331
331
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

235
235
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233

Meer sportnieuws