Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

282
Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

Zaterdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van het Europees kampioenschap uitgedeeld. Daarvoor gaan Nederland en Turkije de strijd met mekaar aan. Maar Turken zullen wellicht gehavend aan de aftrap verschijnen.

Voorlopig is Turkije één van de revelaties van het toernooi. Tijdens de groepsfase verloren ze weliswaar met ruime cijfers van Portugal, maar tegen Georgië en Tsjechië werd telkens gewonnen. Bijgevolg konden de Turken beslag leggen op de tweede plek in hun poule.

Hierdoor werden ze in de 1/8ste finales gekoppeld aan Oostenrijk, dat indruk had gemaakt met een intense speelstijl. En de Turken zag ook af, bij momenten was het alle hens aan dek. Desondanks kon de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella toch met 2-1 winnen.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Ongepaste viering

De grote held van die wedstrijd was ongetwijfeld Merih Demiral. De verdediger, die de Serie A een jaar geleden inruilde voor de Saudische competitie, begon nochtans als bankzitter aan het toernooi. Maar al snel kreeg hij een basisplaats en tegen Oostenrijk bedankte hij ruimschoots voor dat vertrouwen.

Zo kroonde Demiral zich tot de held van de natie door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. Een puike prestatie, maar wel eentje die een vervelend staartje krijgt. Tijdens het vieren ging de 26-jarige immers over de schreef door met een handgebaar naar 'Grijze Wolven' te verwijzen.

Geschorst tegen Oranje

Dat is een extreemrechts organisatie uit Turkije die in verschillende Europese landen op de radar staat van de inlichtingendiensten. Bij de UEFA tilt men dan ook zwaar aan de gebaren van Demiral. En dat zal de verdediger geweten hebben. Volgens BILD wacht hem namelijk een schorsing van een tweetal wedstrijden. Hierdoor zal hij dus al zeker niet in actie komen tegen Nederland. Voorlopig werd de straf wel nog niet officieel bevestigd. Vanuit Turkije wordt de berichtgeving zelfs ontkend. 

Demiral moet geschorst worden ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

30
30
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

30
30
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

98
98
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

75
75
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

41
41
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws