Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

282
Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

Zaterdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van het Europees kampioenschap uitgedeeld. Daarvoor gaan Nederland en Turkije de strijd met mekaar aan. Maar Turken zullen wellicht gehavend aan de aftrap verschijnen.

Voorlopig is Turkije één van de revelaties van het toernooi. Tijdens de groepsfase verloren ze weliswaar met ruime cijfers van Portugal, maar tegen Georgië en Tsjechië werd telkens gewonnen. Bijgevolg konden de Turken beslag leggen op de tweede plek in hun poule.

Hierdoor werden ze in de 1/8ste finales gekoppeld aan Oostenrijk, dat indruk had gemaakt met een intense speelstijl. En de Turken zag ook af, bij momenten was het alle hens aan dek. Desondanks kon de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella toch met 2-1 winnen.

Ongepaste viering

De grote held van die wedstrijd was ongetwijfeld Merih Demiral. De verdediger, die de Serie A een jaar geleden inruilde voor de Saudische competitie, begon nochtans als bankzitter aan het toernooi. Maar al snel kreeg hij een basisplaats en tegen Oostenrijk bedankte hij ruimschoots voor dat vertrouwen.

Zo kroonde Demiral zich tot de held van de natie door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. Een puike prestatie, maar wel eentje die een vervelend staartje krijgt. Tijdens het vieren ging de 26-jarige immers over de schreef door met een handgebaar naar 'Grijze Wolven' te verwijzen.

Geschorst tegen Oranje

Dat is een extreemrechts organisatie uit Turkije die in verschillende Europese landen op de radar staat van de inlichtingendiensten. Bij de UEFA tilt men dan ook zwaar aan de gebaren van Demiral. En dat zal de verdediger geweten hebben. Volgens BILD wacht hem namelijk een schorsing van een tweetal wedstrijden. Hierdoor zal hij dus al zeker niet in actie komen tegen Nederland. Voorlopig werd de straf wel nog niet officieel bevestigd. Vanuit Turkije wordt de berichtgeving zelfs ontkend. 

Demiral moet geschorst worden ...

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

0
0
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

8
8
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

11
11
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

28
28
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

39
39
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

201
201
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

41
41
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

40
40
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

84
84
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

74
74
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

124
124
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

157
157
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

56
56
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

321
321
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

793
793
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

90
90
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

27
27
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

175
175
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

85
85
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

172
172
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

211
211
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

401
401
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

714
714
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

263
263

Meer sportnieuws