Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

door
Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

Zaterdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van het Europees kampioenschap uitgedeeld. Daarvoor gaan Nederland en Turkije de strijd met mekaar aan. Maar Turken zullen wellicht gehavend aan de aftrap verschijnen.

Voorlopig is Turkije één van de revelaties van het toernooi. Tijdens de groepsfase verloren ze weliswaar met ruime cijfers van Portugal, maar tegen Georgië en Tsjechië werd telkens gewonnen. Bijgevolg konden de Turken beslag leggen op de tweede plek in hun poule.

Hierdoor werden ze in de 1/8ste finales gekoppeld aan Oostenrijk, dat indruk had gemaakt met een intense speelstijl. En de Turken zag ook af, bij momenten was het alle hens aan dek. Desondanks kon de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella toch met 2-1 winnen.

LEES OOK: Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Ongepaste viering

De grote held van die wedstrijd was ongetwijfeld Merih Demiral. De verdediger, die de Serie A een jaar geleden inruilde voor de Saudische competitie, begon nochtans als bankzitter aan het toernooi. Maar al snel kreeg hij een basisplaats en tegen Oostenrijk bedankte hij ruimschoots voor dat vertrouwen.

Zo kroonde Demiral zich tot de held van de natie door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. Een puike prestatie, maar wel eentje die een vervelend staartje krijgt. Tijdens het vieren ging de 26-jarige immers over de schreef door met een handgebaar naar 'Grijze Wolven' te verwijzen.

Geschorst tegen Oranje

Dat is een extreemrechts organisatie uit Turkije die in verschillende Europese landen op de radar staat van de inlichtingendiensten. Bij de UEFA tilt men dan ook zwaar aan de gebaren van Demiral. En dat zal de verdediger geweten hebben. Volgens BILD wacht hem namelijk een schorsing van een tweetal wedstrijden. Hierdoor zal hij dus al zeker niet in actie komen tegen Nederland. Voorlopig werd de straf wel nog niet officieel bevestigd. Vanuit Turkije wordt de berichtgeving zelfs ontkend. 

Demiral moet geschorst worden ...

Meest recent

Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

15
15
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

9
9
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

35
35
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

65
65
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

155
155
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

141
141
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

59
59
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

47
47
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

59
59
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

39
39
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

434
434
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

383
383
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

45
45
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

405
405
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

207
207
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

185
185
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

324
324
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

201
201
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

508
508
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

48
48
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

261
261
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

482
482

Meer sportnieuws