Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

282 stemmen
Geluk voor Oranje: Turks EK-relletje krijgt duur staartje

Zaterdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van het Europees kampioenschap uitgedeeld. Daarvoor gaan Nederland en Turkije de strijd met mekaar aan. Maar Turken zullen wellicht gehavend aan de aftrap verschijnen.

Voorlopig is Turkije één van de revelaties van het toernooi. Tijdens de groepsfase verloren ze weliswaar met ruime cijfers van Portugal, maar tegen Georgië en Tsjechië werd telkens gewonnen. Bijgevolg konden de Turken beslag leggen op de tweede plek in hun poule.

Hierdoor werden ze in de 1/8ste finales gekoppeld aan Oostenrijk, dat indruk had gemaakt met een intense speelstijl. En de Turken zag ook af, bij momenten was het alle hens aan dek. Desondanks kon de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella toch met 2-1 winnen.

LEES OOK: Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Ongepaste viering

De grote held van die wedstrijd was ongetwijfeld Merih Demiral. De verdediger, die de Serie A een jaar geleden inruilde voor de Saudische competitie, begon nochtans als bankzitter aan het toernooi. Maar al snel kreeg hij een basisplaats en tegen Oostenrijk bedankte hij ruimschoots voor dat vertrouwen.

Zo kroonde Demiral zich tot de held van de natie door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. Een puike prestatie, maar wel eentje die een vervelend staartje krijgt. Tijdens het vieren ging de 26-jarige immers over de schreef door met een handgebaar naar 'Grijze Wolven' te verwijzen.

Geschorst tegen Oranje

Dat is een extreemrechts organisatie uit Turkije die in verschillende Europese landen op de radar staat van de inlichtingendiensten. Bij de UEFA tilt men dan ook zwaar aan de gebaren van Demiral. En dat zal de verdediger geweten hebben. Volgens BILD wacht hem namelijk een schorsing van een tweetal wedstrijden. Hierdoor zal hij dus al zeker niet in actie komen tegen Nederland. Voorlopig werd de straf wel nog niet officieel bevestigd. Vanuit Turkije wordt de berichtgeving zelfs ontkend. 

Demiral moet geschorst worden ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

10
10
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

47
47
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

79
79
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

16
16
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

60
60
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

84
84
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

73
73
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

171
171
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

134
134
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

279
279
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

338
338
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

325
325
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

122
122
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

89
89
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

305
305
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws