'Kompany in de wolken: Bayern strikt EK-ganger én Olympiër'

door
'Kompany in de wolken: Bayern strikt EK-ganger én Olympiër'

Vincent Kompany zette in het tussenseizoen een fenomenale stap binnen zijn trainerscarrière. Zo werd de voormalige Rode Duivels aangeworven als nieuwe hoofdcoach van Bayern München. Momenteel is hij dan ook druk in de weer met het vormen van zijn selectie.

Bayern heeft een teleurstellend seizoen achter de rug. In de Bundesliga eindigde de recordkampioen slechts derde, op ruime afstand van kampioen Bayer Leverkusen. In de Duitse beker toonde derdeklasser Saarbrücken zich te sterk. En in de halve finales van de Champions League moest Bayern het onderspit delven tegen Real Madrid.

Kompany staat dus voor de loodzware uitdaging om de club te doen aanknopen met de successen van weleer. Daarvoor krijgt hij alvast de meest talentvolle selectie uit zijn trainerscarrière ter beschikking. Maar na de povere resultaten van het voorbije seizoen is extra versterking ook welgekomen.

LEES OOK: 'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Portugese EK-ganger

Met Hiroki Ito werd alvast een verdediger weggeplukt bij VfB Stuttgart. En ook de volgende aanwinsten zijn in aantocht. Zo raakte eerder deze week bekend dat een akkoord werd bereikt omtrent de komst van Joao Palhinha. De Portugese middenvelder, die een jaartje geleden ook al in beeld was, komt normaal gezien over van Fulham FC.

Bij Sky Germany bevestigt men nu dat alles in gereedheid gebracht is om de deal af te ronden. Al is de officiële aankondiging nog niet voor meteen. Palhinha is immers nog met zijn land actief op het Europees kampioenschap. Pas wanneer de Portugezen uitgeschakeld zijn, zal hij zijn medische testen afleggen en contract ondertekenen.

Franse Olympiër

Daarnaast is ook de komst van Michael Olise bijna rond. De Franse aanvaller komt voor de nodige miljoenen over van Crystal Palace. Normaal gezien zal hij deze week zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kan hij zijn kribbel zetten onder een overeenkomst tot medio 2029.

Al zal Kompany nog niet meteen op hem kunnen rekenen. Olise werd immers opgenomen in de Franse selectie voor de Olympische Spelen in eigen land. En van Bayern kreeg hij ook de toestemming om zich bij de ploeg van bondscoach Thierry Henry te voegen. Het Olympisch voetbaltoernooi vindt plaats van 24 juli tot 10 augustus.

Kompany gaat het helemaal maken bij Bayern ...

Meest recent

De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

4
4
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

15
15
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

116
116
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

94
94
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

41
41
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

109
109
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

37
37
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

114
114
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

68
68
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

308
308
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

498
498
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

405
405
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

50
50
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

380
380
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

132
132
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

58
58
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

117
117
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

103
103
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

373
373
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

247
247
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

286
286
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

132
132
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

313
313

Meer sportnieuws