'Bondscoach Vanhaezebrouck: de ultieme machtsgreep'

3687 stemmen
'Bondscoach Vanhaezebrouck: de ultieme machtsgreep'

Hein Vanhaezebrouck wordt opnieuw genoemd als potentiële bondscoach van de Rode Duivels, met zijn naam prominent in de media na het tumult rond Domenico Tedesco. Vanhaezebrouck, momenteel vrij na zijn vertrek bij AA Gent, heeft in het verleden de kans om bondscoach te worden afgeslagen.

Zijn ervaring en bekendheid met een groot deel van het huidige Belgische team maken hem een aantrekkelijke kandidaat. De vraag blijft of hij deze keer wel interesse zou hebben in deze uitdagende rol.

LEES OOK: Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

“Als Tedesco moet gaan, kijk je snel naar Hein”

Het hoofd van Domenico Tedesco ligt op het kapblok als bondscoach van de Rode Duivels, maar een ontslag lijkt momenteel niet aan de orde. Verwacht wordt dat de Italiaans-Duitse trainer zijn functie bij de KBVB voortzet, hoewel zijn krediet aanzienlijk geslonken is.

Een cruciale factor hierin is zijn contractverlenging tot 2026, die hij tekende vóór de start van het EK 2024. Hierdoor zit de financieel geplaagde Belgische voetbalbond in een lastig parket; tenzij Tedesco zelf opstapt of er een beëindiging in onderling overleg wordt bereikt, blijft hij aan het roer.

Ondertussen gonst het in de media van de speculaties over mogelijke opvolgers. “Er is een Belgische trainer vrij, hé”, zei René Vandereycken in Het Nieuwsblad. “Ik ben ervan overtuigd dat Hein een goeie bondscoach zou zijn. Veel andere Belgen komen niet in aanmerking.”

Franky Van der Elst sloot zich daarbij aan. “Vanhaezebrouck is een goeie trainer. Als Tedesco moet gaan, kijk je snel naar Hein.”

Vanhaezebrouck: “Je moet ook niet wachten tot je 75ste”

Hein Vanhaezebrouck is momenteel vrij na het niet verlengen van zijn contract bij AA Gent. Momenteel houdt hij zich bezig met tv-werk als analist, en op 60-jarige leeftijd denkt hij aan zijn pensioen en gezin.

Na eerdere periodes bij KV Kortrijk, KRC Genk, Anderlecht en AA Gent lijkt een nieuwe Belgische club niet voor de hand te liggen. “Ik heb er al een paar gedaan, er liggen er een paar moeilijk”, zei hij in februari aan Het Laatste Nieuws.

Een job in het buitenland zou ook een optie kunnen zijn, maar daar is Vanhaezebrouck niet meer zo gewild als zeven jaar geleden. Een andere mogelijkheid is de rol van bondscoach van de nationale ploeg.

“Er zijn veel wegen naar Rome. Maar je moet ook niet wachten tot je 75ste - dan zal ik het niet meer doen.”

2016: bondscoach duo Preud’homme-Vanhaezebrouck

Na het ontslag van Marc Wilmots in 2016 werd Hein Vanhaezebrouck voor het eerst genoemd als mogelijke bondscoach van de Rode Duivels. Na de nederlaag tegen Wales in de kwartfinale van het EK werd Vanhaezebrouck samen met Michel Preud’homme genoemd als mogelijk bondscoach-duo.

Bart Verhaeghe, destijds ondervoorzitter van de voetbalbond, leidde de zoektocht naar een nieuwe trainer die flexibel, tactisch sterk en internationaal succesvol moest zijn.

Preud’homme en Vanhaezebrouck kregen het voorstel om samen de Rode Duivels te leiden, in een duobaan en in combinatie met hun toenmalige functies als coaches van respectievelijk Club Brugge en AA Gent.

Vanhaezebrouck zag dit echter niet zitten. “Als Verhaeghe het aandurft Vanhaezebrouck weg te halen, krijgt hij AA Gent-voorzitter Ivan De Witte over zich heen”, schreef De Standaard toen.

Met deze geschiedenis in gedachten, blijft Vanhaezebrouck een interessante optie voor de rol van bondscoach, vooral nu hij beschikbaar is. Het is echter de vraag of hij deze keer wél openstaat voor de uitdaging.

2022: Verhaeghe heeft Vanhaezebrouck niet gebeld

Ook na het ontslag van Roberto Martinez werd Hein Vanhaezebrouck genoemd als mogelijke bondscoach. Deze zoektocht werd opnieuw geleid door een taskforce onder leiding van Bart Verhaeghe.

In 2022 zei Vanhaezebrouck in De Morgen dat Verhaeghe toen niet gebeld had en dat ook niet zou doen. Zijn volledige focus lag toen bij zijn functie als clubcoach van AA Gent, en hij vond het niet aan hem om te bepalen of hij een goede bondscoach zou zijn.

Vanhaezebrouck merkte echter fijntjes op dat zeker de helft van de toenmalige selectie van de Rode Duivels al met hem had gewerkt.

Onder hen Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Albert Sambi Lokonga, Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Thomas Foket, Hannes Delcroix, Kevin De Bruyne, en Thibaut Courtois.

Vanhaezebrouck is de ideale bondscoach voor België

Meest recent

Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

1
1
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

21
21
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

44
44
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

200
200
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

61
61
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

177
177
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

177
177
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

490
490
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

212
212
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

451
451
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

35
35
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

91
91
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

122
122
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

26
26
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

583
583
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

215
215
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

307
307
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

95
95
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

146
146
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

117
117

Meer sportnieuws