Cercle slaat toe en rondt zijn derde zomertransfer af

190 stemmen
Cercle slaat toe en rondt zijn derde zomertransfer af

Voor Cercle Brugge begint het seizoen nog net iets vroeger dan voor de meeste andere Belgische clubs. De Vereniging moet immers een dag voor de start van de Jupiler Pro League al een eerste keer aan de bak, want dan nemen ze het in de tweede voorronde van de Europa League op tegen het Schotse Kilmarnock.

Cercle zal er dus meteen moeten staan als het zijn Europese avontuur niet wil zien eindigen nog voor het einde van de zomer. Ze zullen hun kern dus ook meteen op orde moeten hebben, maar daarin zullen wel enkele sterkhouders vervangen moeten worden. Met name Hugo Siquet, Felix Lemaréchal en Leonardo Lopes hebben Cercle al verlaten.

LEES OOK: Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Cercle heeft vervanger Siquet beet

Voor die eerste heeft Cercle nu wel een vervanger gevonden. Ze kondigen woensdag aan dat ze Ibrahim Diakité binnengehaald hebben. De 20-jarige rechtsachter heeft een contract voor vier seizoenen getekend in het Jan Breydelstadion.

Voor Diakité is de Jupiler Pro League geen onbekend terrein, want hij speelde in 2023 al een handvol wedstrijden in onze competitie voor AS Eupen. Dat huurde hem toen van Stade Reims, dat de Guinese international vorig seizoen ook bij Lausanne-Sport stalde.

Diakité komt definitief van Reims

Cercle neemt Diakité nu definitief over van de club uit de Champagnestreek. Volgens Sacha Tavolieri betalen ze daarvoor een transfersom van 700.000 euro inclusief bonussen.

Voor Cercle is Diakité al de derde inkomende transfer van de zomer. Eerder namen ze jeugdinternational Alama Bayo al transfervrij over van Seraing en werd de afgelopen seizoen al gehuurde Nazinho definitief aangekocht van Sporting CP.

Goede transfer van Cercle?

Meest recent

Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

4
4
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

44
44
VTM powerkoppel Breckx-Vandenberghe verrast vriend en vijand

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

14
14
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

40
40
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

36
36
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

273
273
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

176
176
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

418
418
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

136
136
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

90
90
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

120
120
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

149
149
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

178
178
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

156
156
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

138
138
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

473
473
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

554
554
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

856
856
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

253
253
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

205
205
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

544
544
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

187
187
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1050
1050
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248

Meer sportnieuws