Cercle slaat toe en rondt zijn derde zomertransfer af

door
Cercle slaat toe en rondt zijn derde zomertransfer af

Voor Cercle Brugge begint het seizoen nog net iets vroeger dan voor de meeste andere Belgische clubs. De Vereniging moet immers een dag voor de start van de Jupiler Pro League al een eerste keer aan de bak, want dan nemen ze het in de tweede voorronde van de Europa League op tegen het Schotse Kilmarnock.

Cercle zal er dus meteen moeten staan als het zijn Europese avontuur niet wil zien eindigen nog voor het einde van de zomer. Ze zullen hun kern dus ook meteen op orde moeten hebben, maar daarin zullen wel enkele sterkhouders vervangen moeten worden. Met name Hugo Siquet, Felix Lemaréchal en Leonardo Lopes hebben Cercle al verlaten.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Cercle heeft vervanger Siquet beet

Voor die eerste heeft Cercle nu wel een vervanger gevonden. Ze kondigen woensdag aan dat ze Ibrahim Diakité binnengehaald hebben. De 20-jarige rechtsachter heeft een contract voor vier seizoenen getekend in het Jan Breydelstadion.

Voor Diakité is de Jupiler Pro League geen onbekend terrein, want hij speelde in 2023 al een handvol wedstrijden in onze competitie voor AS Eupen. Dat huurde hem toen van Stade Reims, dat de Guinese international vorig seizoen ook bij Lausanne-Sport stalde.

Diakité komt definitief van Reims

Cercle neemt Diakité nu definitief over van de club uit de Champagnestreek. Volgens Sacha Tavolieri betalen ze daarvoor een transfersom van 700.000 euro inclusief bonussen.

Voor Cercle is Diakité al de derde inkomende transfer van de zomer. Eerder namen ze jeugdinternational Alama Bayo al transfervrij over van Seraing en werd de afgelopen seizoen al gehuurde Nazinho definitief aangekocht van Sporting CP.

Goede transfer van Cercle?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

37
37
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

17
17
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

67
67
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

64
64
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

131
131
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

192
192
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

134
134
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

73
73
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

87
87
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

74
74
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

98
98
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

136
136
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

150
150
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

233
233
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

506
506
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

440
440
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

342
342
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

324
324
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

202
202
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

173
173
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

107
107
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

518
518

Meer sportnieuws