Cercle slaat toe en rondt zijn derde zomertransfer af

door
Cercle slaat toe en rondt zijn derde zomertransfer af

Voor Cercle Brugge begint het seizoen nog net iets vroeger dan voor de meeste andere Belgische clubs. De Vereniging moet immers een dag voor de start van de Jupiler Pro League al een eerste keer aan de bak, want dan nemen ze het in de tweede voorronde van de Europa League op tegen het Schotse Kilmarnock.

Cercle zal er dus meteen moeten staan als het zijn Europese avontuur niet wil zien eindigen nog voor het einde van de zomer. Ze zullen hun kern dus ook meteen op orde moeten hebben, maar daarin zullen wel enkele sterkhouders vervangen moeten worden. Met name Hugo Siquet, Felix Lemaréchal en Leonardo Lopes hebben Cercle al verlaten.

LEES OOK: Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Cercle heeft vervanger Siquet beet

Voor die eerste heeft Cercle nu wel een vervanger gevonden. Ze kondigen woensdag aan dat ze Ibrahim Diakité binnengehaald hebben. De 20-jarige rechtsachter heeft een contract voor vier seizoenen getekend in het Jan Breydelstadion.

Voor Diakité is de Jupiler Pro League geen onbekend terrein, want hij speelde in 2023 al een handvol wedstrijden in onze competitie voor AS Eupen. Dat huurde hem toen van Stade Reims, dat de Guinese international vorig seizoen ook bij Lausanne-Sport stalde.

Diakité komt definitief van Reims

Cercle neemt Diakité nu definitief over van de club uit de Champagnestreek. Volgens Sacha Tavolieri betalen ze daarvoor een transfersom van 700.000 euro inclusief bonussen.

Voor Cercle is Diakité al de derde inkomende transfer van de zomer. Eerder namen ze jeugdinternational Alama Bayo al transfervrij over van Seraing en werd de afgelopen seizoen al gehuurde Nazinho definitief aangekocht van Sporting CP.

Goede transfer van Cercle?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

169
169
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

321
321
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

171
171
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

566
566
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

835
835
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

561
561
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

562
562
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

366
366
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

468
468
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

561
561
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws