Positie Tedesco wankelt: potentiële opvolger al genoemd

door
Positie Tedesco wankelt: potentiële opvolger al genoemd

De kwartfinalisten op het EK 2024 zijn bekend en helaas maakt België daar geen deel van uit. Nu het toernooi erop zit voor de Rode Duivels, is het bij de KBVB tijd om een grondige evaluatie te maken. En daarbij zal ook het functioneren van de bondscoach onder de loep worden genomen.

Domenico Tedesco begon vanuit een comfortabele positie aan zijn eerste grote toernooi aan het roer van de nationale ploeg. De voetbalbond was immers dusdanig tevreden over zijn werk in de kwalificatiecampagne, dat de trainer in maart al een contractverlenging kreeg tot na het WK van 2026. Zijn toekomst stond dus nog voor de start van het EK al vast.

Maar al snel dook de vraag op of die beslissing niet te voorbarig was genomen. Tedesco maakte tijdens het EK immers geen goede beurt. Zijn tactische keuzes waren niet goed, zijn manier van communiceren liet eveneens te wensen over. Toch bleef de KBVB na een povere groepsfase achter hem staan. "Vanuit de bond is er veel vertrouwen in Tedesco", aldus CEO Piet Vandendriessche.

LEES OOK: ‘Sensationele Europese wintertransfer Benzema’

Ontslag onwaarschijnlijk

Vervolgens volgde tegen Frankrijk echter een zoveelste teleurstelling en viel Tedesco andermaal door de mand. Die uitschakeling zorgde naast een sportieve kater logischerwijs ook voor een financiële tegenvaller. En dus werd opnieuw druk gespeculeerd over een eventuele vroegtijdige stopzetting van de samenwerking met de bondscoach. Al is de kans klein dat het zover zal komen.

Dinsdag raakte bekend dat er drie scenario's op tafel liggen: óf de samenwerking wordt in onderling overleg stopgezet, óf Tedesco neemt zelf ontslag, óf men gaat samen verder. Die laatste optie lijkt het meest plausibel. Intern zou Tedesco nog steeds op het nodige krediet kunnen rekenen. Bovendien zou hem op straat zetten een flinke vergoeding kosten. Niet bepaald aangewezen voor een organisatie die sowieso met financiële muizenissen kampt.

Tijd voor Hein?

En moest alsnog beslist worden om toch uit mekaar te gaan, dan zou er op korte tijd een geschikte opvolger gevonden moeten worden. In september gaat namelijk alweer een nieuwe Nations League-campagne van start. Al noemt analist René Vandereycken bij Het Nieuwsblad wel al een geschikte naam: Hein Vanhaezebrouck. "Ja, Ik ben ervan overtuigd dat Hein een goeie bondscoach zou zijn. Veel andere Belgen komen niet in aanmerking", klinkt het. Zijn collega Franky Van der Elst plaatst wel nog enig voorbehoud. "Vanhaezebrouck is een goeie trainer. Als Tedesco moet gaan, kijk je snel naar Hein. Al vind ik het wat makkelijk om nu meteen om Hein Vanhaezebrouck te roepen."

Vanhaezebrouck zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Wilde plannen Coucke: clubicoon terug naar Anderlecht?

De Raad van Bestuur bij RSC Anderlecht keurde vorige week een deel van de bestuurshervormingen goed ...

47
47
Totaal gezichtsverlies voor AA Gent: "Zelden meegemaakt"

AA Gent heeft zijn seizoen op pijnlijke wijze hervat. De Buffalo's kregen zondagavond een pak voor ...

34
34
Engelse pers gaat compleet los na eerste PL-topper Lammens

Senne Lammens heeft zijn eerste Premier League-topper als doelman van Manchester United achter de ...

122
122
'Club Brugge doet gek: stormt door voor transferstunt'

Club Brugge zet vol door voor een explosieve flankspeler — zelfs na een eerste mislukte ...

216
216
Bekergooier Standard-Antwerp gevat: heftige details bekend

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League zit erop ... op een achttal minuten na. Maandag wordt ...

299
299
'Bayern-Club Brugge: grote schok in basisploeg Hayen'

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur en daarin moet Club ...

179
179
Anderlecht bestolen op Stayen? Ex-ref klaar en duidelijk

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om zijn seizoen te hervatten met een overwinning. Zondagavond ...

686
686
Vrancken: "Als er één ploeg verdiende te winnen..."

STVV blijft netjes meedraaien in de top zes en liet zondag nog eens zien dat het daar momenteel ...

159
159
Triest incident in 1B: "Deze feiten zijn onaanvaardbaar"

Zondag stonden er nog twee wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. De confrontatie ...

226
226
Milan grijpt macht in Serie A, Mbappé verlost Real

Zondagavond werden ook in het buitenland nog enkele wedstrijden afgewerkt. Real Madrid boekte in La ...

59
59
Leko haalt snoeihard uit: "Zoek een put en schaam je diep"

Met een twaalf op vijftien had AA Gent voor de interlandbreak een stevige opmars gemaakt. Velen ...

187
187
Tieners maken indruk bij Anderlecht: "'t Is koekenbak"

Anderlecht liet zondag nog maar eens punten liggen, want deze keer moest het vrede nemen met een ...

233
233
Manchester nu al wild van Lammens: "Winnen dankzij hem"

Senne Lammens heeft een geweldige start genomen bij Manchester United. Sinds de Rode Duivel in het ...

253
253
Groot onbegrip bij Anderlecht: "Héél rare beslissing"

Anderlecht heeft zondag nog maar eens punten laten liggen. Het moest op Stayen vrede nemen met een ...

334
334
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De ...

135
135
De Cat doorbreekt de stilte: "Of ik meega naar het WK U17?"

STVV en RSC Anderlecht zorgden voor een aangename wedstrijd in Limburg. De partij eindigde op een ...

303
303
STVV bezorgt wisselvallig Anderlecht serieuze domper

Om 18u30 stond de altijd interessante partij tussen STVV en RSC Anderlecht op het programma. Het ...

121
121
Cercle Brugge likt zijn wonden: Cinel bant de paniek

Cercle Brugge speelde zeker geen onaardige partij tegen KRC Genk. Het werd 2-2 tegen de Limburgers, ...

138
138
Eén groot probleem bij KRC Genk: "Voor een topclub..."

Na twee overwinningen op rij leed KRC Genk puntenverlies tegen Cercle Brugge. Het werd 2-2 in het ...

281
281
Man Utd kraait victorie en duwt Liverpool in een crisis

Om 17u30 stond de Engelse klassieker tussen Liverpool en Manchester United op het programma. Het ...

141
141
Twee RSCA-spelers blinken uit: "50 miljoen euro!"

STVV en RSC Anderlecht hebben de eerste 45 minuten afgewerkt. Het werd een interessante eerste ...

337
337
'Club de waanzin voorbij: recordtransfer van 50 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen zowat alle grote transferrecords in het Belgische clubvoetbal ...

649
649
Fink scherp voor spelersgroep: "Dat kan niet!"

Met twee opeenvolgende competitiezeges op zak, ging KRC Genk zondagmiddag op bezoek bij Cercle ...

354
354
United-fans volledig wild na actie Lammens op Liverpool

In de Engelse Premier League was het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de clash tussen ...

554
554
KVM voorlopig derde: eerste thuisgoal magere troost Dender

KV Mechelen heeft zondagnamiddag beslag gelegd op een voorlopige derde plaats in de Jupiler Pro ...

78
78

Meer sportnieuws