'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

door
'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

Vincent Kompany zorgde deze zomer voor een zelden geziene transfer. Onze landgenoot slaagde er niet in om Burnley in de Premier League te houden, maar wist desondanks voldoende te bewijzen om Bayern München te overtuigen om hem een kans te geven. Daardoor moesten ze op Turf Moor wel op zoek naar een nieuwe coach.

Dat was voor Burnley toch een klap, want met Kompany hadden ze een project voor de lange termijn uitgestippeld. De lokroep van Bayern bleek echter niet te weerstaan en dus begonnen ze aan de zoektocht naar een nieuwe coach. Verschillende namen deden de voorbije week de ronde.

Parker volgt Kompany op bij Burnley

Liam Rosenior, net vertrokken bij Hull, en Craig Bellamy, de voorbije jaren de assistent van Kompany, werden aanvankelijk genoemd. Maar al snel werd duidelijk dat Burnley na Kompany opnieuw een grote naam wou aanstellen. Daardoor kwam Frank Lampard in het vizier.

Maar uiteindelijk lijkt de keuze op een zeer opmerkelijke naam te gaan vallen. Verschillende Engelse bronnen melden namelijk dat Scott Parker op het punt staat om zijn handtekening te zetten bij de Clarets. Het zou voor de 43-jarige Engelsman zijn eerste job worden sinds zijn desastreuze passage bij Club Brugge.

Rampzalige passage bij Club Brugge

Blauw-Zwart stelde Parker aan op oudejaarsdag 2022, maar dat bleek al snel een enorme vergissing. Hij won amper twee van zijn twaalf matchen en een dikke twee maanden na zijn aanstelling werd hij alweer ontslagen, na een 5-1-pandoering in de Champions League tegen Benfica.

Parker moet nu Burnley opnieuw naar de Premier League zien te leiden. Dat is een taak die hij wel al bewezen heeft aan te kunnen. Bij de twee andere clubs die hij voor Club coachte, Fulham en Bournemouth, wist hij immers telkens promotie uit de Championship af te dwingen.

Zal Parker een goede opvolger zijn voor Kompany?

Meest recent

Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

7
7
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

32
32
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

78
78
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

82
82
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

77
77
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

47
47
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

516
516
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

93
93
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

58
58
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

77
77
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

261
261
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

158
158
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

172
172
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

242
242
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

59
59
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

113
113
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

581
581
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

137
137
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

296
296
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

506
506
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

301
301

Meer sportnieuws