'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

door
'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

Vincent Kompany zorgde deze zomer voor een zelden geziene transfer. Onze landgenoot slaagde er niet in om Burnley in de Premier League te houden, maar wist desondanks voldoende te bewijzen om Bayern München te overtuigen om hem een kans te geven. Daardoor moesten ze op Turf Moor wel op zoek naar een nieuwe coach.

Dat was voor Burnley toch een klap, want met Kompany hadden ze een project voor de lange termijn uitgestippeld. De lokroep van Bayern bleek echter niet te weerstaan en dus begonnen ze aan de zoektocht naar een nieuwe coach. Verschillende namen deden de voorbije week de ronde.

LEES OOK: 'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Parker volgt Kompany op bij Burnley

Liam Rosenior, net vertrokken bij Hull, en Craig Bellamy, de voorbije jaren de assistent van Kompany, werden aanvankelijk genoemd. Maar al snel werd duidelijk dat Burnley na Kompany opnieuw een grote naam wou aanstellen. Daardoor kwam Frank Lampard in het vizier.

Maar uiteindelijk lijkt de keuze op een zeer opmerkelijke naam te gaan vallen. Verschillende Engelse bronnen melden namelijk dat Scott Parker op het punt staat om zijn handtekening te zetten bij de Clarets. Het zou voor de 43-jarige Engelsman zijn eerste job worden sinds zijn desastreuze passage bij Club Brugge.

Rampzalige passage bij Club Brugge

Blauw-Zwart stelde Parker aan op oudejaarsdag 2022, maar dat bleek al snel een enorme vergissing. Hij won amper twee van zijn twaalf matchen en een dikke twee maanden na zijn aanstelling werd hij alweer ontslagen, na een 5-1-pandoering in de Champions League tegen Benfica.

Parker moet nu Burnley opnieuw naar de Premier League zien te leiden. Dat is een taak die hij wel al bewezen heeft aan te kunnen. Bij de twee andere clubs die hij voor Club coachte, Fulham en Bournemouth, wist hij immers telkens promotie uit de Championship af te dwingen.

Zal Parker een goede opvolger zijn voor Kompany?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

158
158
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

229
229
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

278
278
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

484
484
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

150
150
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

301
301
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

514
514
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

189
189
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

173
173
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

160
160
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

423
423
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

682
682
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

430
430
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

655
655

Meer sportnieuws