'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

door
'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

Vincent Kompany zorgde deze zomer voor een zelden geziene transfer. Onze landgenoot slaagde er niet in om Burnley in de Premier League te houden, maar wist desondanks voldoende te bewijzen om Bayern München te overtuigen om hem een kans te geven. Daardoor moesten ze op Turf Moor wel op zoek naar een nieuwe coach.

Dat was voor Burnley toch een klap, want met Kompany hadden ze een project voor de lange termijn uitgestippeld. De lokroep van Bayern bleek echter niet te weerstaan en dus begonnen ze aan de zoektocht naar een nieuwe coach. Verschillende namen deden de voorbije week de ronde.

LEES OOK: Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Parker volgt Kompany op bij Burnley

Liam Rosenior, net vertrokken bij Hull, en Craig Bellamy, de voorbije jaren de assistent van Kompany, werden aanvankelijk genoemd. Maar al snel werd duidelijk dat Burnley na Kompany opnieuw een grote naam wou aanstellen. Daardoor kwam Frank Lampard in het vizier.

Maar uiteindelijk lijkt de keuze op een zeer opmerkelijke naam te gaan vallen. Verschillende Engelse bronnen melden namelijk dat Scott Parker op het punt staat om zijn handtekening te zetten bij de Clarets. Het zou voor de 43-jarige Engelsman zijn eerste job worden sinds zijn desastreuze passage bij Club Brugge.

Rampzalige passage bij Club Brugge

Blauw-Zwart stelde Parker aan op oudejaarsdag 2022, maar dat bleek al snel een enorme vergissing. Hij won amper twee van zijn twaalf matchen en een dikke twee maanden na zijn aanstelling werd hij alweer ontslagen, na een 5-1-pandoering in de Champions League tegen Benfica.

Parker moet nu Burnley opnieuw naar de Premier League zien te leiden. Dat is een taak die hij wel al bewezen heeft aan te kunnen. Bij de twee andere clubs die hij voor Club coachte, Fulham en Bournemouth, wist hij immers telkens promotie uit de Championship af te dwingen.

Zal Parker een goede opvolger zijn voor Kompany?

Meest recent

Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

6
6
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

698
698
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

89
89
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

27
27
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

53
53
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

492
492
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

58
58
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

994
994
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

330
330
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

36
36
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

172
172
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

470
470
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

313
313
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

794
794
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

233
233
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

608
608
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

105
105
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

605
605
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

758
758
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

665
665
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

128
128
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

535
535
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

76
76

Meer sportnieuws