'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

door
'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

Vincent Kompany zorgde deze zomer voor een zelden geziene transfer. Onze landgenoot slaagde er niet in om Burnley in de Premier League te houden, maar wist desondanks voldoende te bewijzen om Bayern München te overtuigen om hem een kans te geven. Daardoor moesten ze op Turf Moor wel op zoek naar een nieuwe coach.

Dat was voor Burnley toch een klap, want met Kompany hadden ze een project voor de lange termijn uitgestippeld. De lokroep van Bayern bleek echter niet te weerstaan en dus begonnen ze aan de zoektocht naar een nieuwe coach. Verschillende namen deden de voorbije week de ronde.

Parker volgt Kompany op bij Burnley

Liam Rosenior, net vertrokken bij Hull, en Craig Bellamy, de voorbije jaren de assistent van Kompany, werden aanvankelijk genoemd. Maar al snel werd duidelijk dat Burnley na Kompany opnieuw een grote naam wou aanstellen. Daardoor kwam Frank Lampard in het vizier.

Maar uiteindelijk lijkt de keuze op een zeer opmerkelijke naam te gaan vallen. Verschillende Engelse bronnen melden namelijk dat Scott Parker op het punt staat om zijn handtekening te zetten bij de Clarets. Het zou voor de 43-jarige Engelsman zijn eerste job worden sinds zijn desastreuze passage bij Club Brugge.

Rampzalige passage bij Club Brugge

Blauw-Zwart stelde Parker aan op oudejaarsdag 2022, maar dat bleek al snel een enorme vergissing. Hij won amper twee van zijn twaalf matchen en een dikke twee maanden na zijn aanstelling werd hij alweer ontslagen, na een 5-1-pandoering in de Champions League tegen Benfica.

Parker moet nu Burnley opnieuw naar de Premier League zien te leiden. Dat is een taak die hij wel al bewezen heeft aan te kunnen. Bij de twee andere clubs die hij voor Club coachte, Fulham en Bournemouth, wist hij immers telkens promotie uit de Championship af te dwingen.

Zal Parker een goede opvolger zijn voor Kompany?

Meest recent

VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

14
14
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

51
51
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

78
78
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

76
76
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

64
64
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

94
94
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

169
169
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

126
126
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

263
263
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

231
231
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

387
387
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

136
136
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

869
869
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

181
181
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

722
722
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

204
204
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

236
236
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

610
610
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272

Meer sportnieuws