'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

door
'Burnley verrast alles en iedereen met opvolger Kompany'

Vincent Kompany zorgde deze zomer voor een zelden geziene transfer. Onze landgenoot slaagde er niet in om Burnley in de Premier League te houden, maar wist desondanks voldoende te bewijzen om Bayern München te overtuigen om hem een kans te geven. Daardoor moesten ze op Turf Moor wel op zoek naar een nieuwe coach.

Dat was voor Burnley toch een klap, want met Kompany hadden ze een project voor de lange termijn uitgestippeld. De lokroep van Bayern bleek echter niet te weerstaan en dus begonnen ze aan de zoektocht naar een nieuwe coach. Verschillende namen deden de voorbije week de ronde.

Parker volgt Kompany op bij Burnley

Liam Rosenior, net vertrokken bij Hull, en Craig Bellamy, de voorbije jaren de assistent van Kompany, werden aanvankelijk genoemd. Maar al snel werd duidelijk dat Burnley na Kompany opnieuw een grote naam wou aanstellen. Daardoor kwam Frank Lampard in het vizier.

Maar uiteindelijk lijkt de keuze op een zeer opmerkelijke naam te gaan vallen. Verschillende Engelse bronnen melden namelijk dat Scott Parker op het punt staat om zijn handtekening te zetten bij de Clarets. Het zou voor de 43-jarige Engelsman zijn eerste job worden sinds zijn desastreuze passage bij Club Brugge.

Rampzalige passage bij Club Brugge

Blauw-Zwart stelde Parker aan op oudejaarsdag 2022, maar dat bleek al snel een enorme vergissing. Hij won amper twee van zijn twaalf matchen en een dikke twee maanden na zijn aanstelling werd hij alweer ontslagen, na een 5-1-pandoering in de Champions League tegen Benfica.

Parker moet nu Burnley opnieuw naar de Premier League zien te leiden. Dat is een taak die hij wel al bewezen heeft aan te kunnen. Bij de twee andere clubs die hij voor Club coachte, Fulham en Bournemouth, wist hij immers telkens promotie uit de Championship af te dwingen.

Zal Parker een goede opvolger zijn voor Kompany?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

48
48
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

16
16
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

22
22
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

47
47
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

104
104
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

34
34
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

129
129
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

243
243
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

221
221
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

123
123
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

73
73
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

615
615
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

102
102
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

96
96
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

174
174
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

253
253
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

138
138
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

134
134
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

455
455
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

291
291
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

492
492
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

391
391
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

234
234
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

394
394

Meer sportnieuws