'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

door
'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

Cercle Brugge veroverde afgelopen seizoen op knappe wijze de vierde plaats in de Jupiler Pro League, wat betekent dat ze straks aan de bak mogen in de voorrondes van de Europa League. Dat betekent wel dat ze er meteen zullen moeten staan en dus maar beter zo snel mogelijk hun transferhuiswerk af hebben.

En er ligt wel werk op de plank in het Jan Breydelstadion, waar ze sowieso enkele sterkhouders zullen moeten vervangen. Los van het eventuele lot van gegeerde smaakmakers als Denkey en Minda nam Cercle immers al afscheid van Lopes, Siquet en Lemaréchal. Die eerste was einde contract en de twee anderen zagen hun huurcontracten aflopen.

LEES OOK: Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Cercle haalt Diakité als vervanger Siquet

Door het vertrek van Siquet komt er een vacture op de rechtsachter vrij bij Cercle. Die lijkt echter snel ingevuld te zullen worden. Volgens de Franse journalist Mohamed Toubache-Ter staat de Vereniging immers op het punt om Ibrahim Diakité in te lijven. De 20-jarige Guinese international zou definitief overgenomen worden van Stade Reims.

Daar slaagde de jonge verdediger er niet in om helemaal door te breken. Hij kwam vorig seizoen slechts vijf keer in actie in de Ligue 1. Reims stalde hem in de tweede helft van het seizoen dan maar bij het Zwitserse Stade-Lausanne, waar hij nog tien wedstrijden speelde en één keer scoorde.

Verleden bij AS Eupen

Voor Diakité wordt de Jupiler Pro League overigens geen volledig nieuw terrein. Hij was in het seizoen 2022/23 immers al enkele maanden in ons land actief, toen op huurbasis bij AS Eupen. Hij kwam toen tien keer in actie voor de Panda's.

Een erg dure vogel zal Diakité voor Cercle wellicht niet zijn, want hij begon bij Reims aan zijn laatste contractjaar. Transfermarkt schat zijn waarde op 800.000 euro, dus wellicht zal Groen-Zwart voor een som rond dat bedrag of iets lager kunnen strikken.

Goede aanwinst voor Cercle?

Meest recent

Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

19
19
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

55
55
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

47
47
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

85
85
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

40
40
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

91
91
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

191
191
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

224
224
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

103
103
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

218
218
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

107
107
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

175
175
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

442
442
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

341
341
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

451
451
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

129
129
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

152
152
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

115
115
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

78
78
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

54
54
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

434
434
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

193
193
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42

Meer sportnieuws