'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

door
'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

Cercle Brugge veroverde afgelopen seizoen op knappe wijze de vierde plaats in de Jupiler Pro League, wat betekent dat ze straks aan de bak mogen in de voorrondes van de Europa League. Dat betekent wel dat ze er meteen zullen moeten staan en dus maar beter zo snel mogelijk hun transferhuiswerk af hebben.

En er ligt wel werk op de plank in het Jan Breydelstadion, waar ze sowieso enkele sterkhouders zullen moeten vervangen. Los van het eventuele lot van gegeerde smaakmakers als Denkey en Minda nam Cercle immers al afscheid van Lopes, Siquet en Lemaréchal. Die eerste was einde contract en de twee anderen zagen hun huurcontracten aflopen.

LEES OOK: Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Cercle haalt Diakité als vervanger Siquet

Door het vertrek van Siquet komt er een vacture op de rechtsachter vrij bij Cercle. Die lijkt echter snel ingevuld te zullen worden. Volgens de Franse journalist Mohamed Toubache-Ter staat de Vereniging immers op het punt om Ibrahim Diakité in te lijven. De 20-jarige Guinese international zou definitief overgenomen worden van Stade Reims.

Daar slaagde de jonge verdediger er niet in om helemaal door te breken. Hij kwam vorig seizoen slechts vijf keer in actie in de Ligue 1. Reims stalde hem in de tweede helft van het seizoen dan maar bij het Zwitserse Stade-Lausanne, waar hij nog tien wedstrijden speelde en één keer scoorde.

Verleden bij AS Eupen

Voor Diakité wordt de Jupiler Pro League overigens geen volledig nieuw terrein. Hij was in het seizoen 2022/23 immers al enkele maanden in ons land actief, toen op huurbasis bij AS Eupen. Hij kwam toen tien keer in actie voor de Panda's.

Een erg dure vogel zal Diakité voor Cercle wellicht niet zijn, want hij begon bij Reims aan zijn laatste contractjaar. Transfermarkt schat zijn waarde op 800.000 euro, dus wellicht zal Groen-Zwart voor een som rond dat bedrag of iets lager kunnen strikken.

Goede aanwinst voor Cercle?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

5
5
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

16
16
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

7
7
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

17
17
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

36
36
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

123
123
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

268
268
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

148
148
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

104
104
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

523
523
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

763
763
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

61
61
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

293
293
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

529
529
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

431
431
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

539
539
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

647
647
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

353
353
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

603
603
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

458
458
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

243
243
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

541
541
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

648
648

Meer sportnieuws