'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

275 stemmen
'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

Cercle Brugge veroverde afgelopen seizoen op knappe wijze de vierde plaats in de Jupiler Pro League, wat betekent dat ze straks aan de bak mogen in de voorrondes van de Europa League. Dat betekent wel dat ze er meteen zullen moeten staan en dus maar beter zo snel mogelijk hun transferhuiswerk af hebben.

En er ligt wel werk op de plank in het Jan Breydelstadion, waar ze sowieso enkele sterkhouders zullen moeten vervangen. Los van het eventuele lot van gegeerde smaakmakers als Denkey en Minda nam Cercle immers al afscheid van Lopes, Siquet en Lemaréchal. Die eerste was einde contract en de twee anderen zagen hun huurcontracten aflopen.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Cercle haalt Diakité als vervanger Siquet

Door het vertrek van Siquet komt er een vacture op de rechtsachter vrij bij Cercle. Die lijkt echter snel ingevuld te zullen worden. Volgens de Franse journalist Mohamed Toubache-Ter staat de Vereniging immers op het punt om Ibrahim Diakité in te lijven. De 20-jarige Guinese international zou definitief overgenomen worden van Stade Reims.

Daar slaagde de jonge verdediger er niet in om helemaal door te breken. Hij kwam vorig seizoen slechts vijf keer in actie in de Ligue 1. Reims stalde hem in de tweede helft van het seizoen dan maar bij het Zwitserse Stade-Lausanne, waar hij nog tien wedstrijden speelde en één keer scoorde.

Verleden bij AS Eupen

Voor Diakité wordt de Jupiler Pro League overigens geen volledig nieuw terrein. Hij was in het seizoen 2022/23 immers al enkele maanden in ons land actief, toen op huurbasis bij AS Eupen. Hij kwam toen tien keer in actie voor de Panda's.

Een erg dure vogel zal Diakité voor Cercle wellicht niet zijn, want hij begon bij Reims aan zijn laatste contractjaar. Transfermarkt schat zijn waarde op 800.000 euro, dus wellicht zal Groen-Zwart voor een som rond dat bedrag of iets lager kunnen strikken.

Goede aanwinst voor Cercle?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

10
10
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

64
64
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

33
33
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

52
52
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

287
287
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

121
121
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

455
455
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

235
235
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

356
356
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1261
1261
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

543
543
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

798
798
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

589
589
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

277
277
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

138
138
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

203
203
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws