'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

275
'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

Cercle Brugge veroverde afgelopen seizoen op knappe wijze de vierde plaats in de Jupiler Pro League, wat betekent dat ze straks aan de bak mogen in de voorrondes van de Europa League. Dat betekent wel dat ze er meteen zullen moeten staan en dus maar beter zo snel mogelijk hun transferhuiswerk af hebben.

En er ligt wel werk op de plank in het Jan Breydelstadion, waar ze sowieso enkele sterkhouders zullen moeten vervangen. Los van het eventuele lot van gegeerde smaakmakers als Denkey en Minda nam Cercle immers al afscheid van Lopes, Siquet en Lemaréchal. Die eerste was einde contract en de twee anderen zagen hun huurcontracten aflopen.

LEES OOK: Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

Cercle haalt Diakité als vervanger Siquet

Door het vertrek van Siquet komt er een vacture op de rechtsachter vrij bij Cercle. Die lijkt echter snel ingevuld te zullen worden. Volgens de Franse journalist Mohamed Toubache-Ter staat de Vereniging immers op het punt om Ibrahim Diakité in te lijven. De 20-jarige Guinese international zou definitief overgenomen worden van Stade Reims.

Daar slaagde de jonge verdediger er niet in om helemaal door te breken. Hij kwam vorig seizoen slechts vijf keer in actie in de Ligue 1. Reims stalde hem in de tweede helft van het seizoen dan maar bij het Zwitserse Stade-Lausanne, waar hij nog tien wedstrijden speelde en één keer scoorde.

Verleden bij AS Eupen

Voor Diakité wordt de Jupiler Pro League overigens geen volledig nieuw terrein. Hij was in het seizoen 2022/23 immers al enkele maanden in ons land actief, toen op huurbasis bij AS Eupen. Hij kwam toen tien keer in actie voor de Panda's.

Een erg dure vogel zal Diakité voor Cercle wellicht niet zijn, want hij begon bij Reims aan zijn laatste contractjaar. Transfermarkt schat zijn waarde op 800.000 euro, dus wellicht zal Groen-Zwart voor een som rond dat bedrag of iets lager kunnen strikken.

Goede aanwinst voor Cercle?

Meest recent

AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

17
17
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

23
23
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

102
102
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

183
183
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

72
72
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

196
196
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

99
99
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

66
66
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

363
363
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

28
28
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

479
479
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

59
59
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

703
703
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

69
69
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

576
576
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

216
216
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1085
1085
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

165
165
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

29
29
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

213
213
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

109
109
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

343
343
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

263
263

Meer sportnieuws