'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

door
'Cercle Brugge haalt vervanger Siquet in Ligue 1'

Cercle Brugge veroverde afgelopen seizoen op knappe wijze de vierde plaats in de Jupiler Pro League, wat betekent dat ze straks aan de bak mogen in de voorrondes van de Europa League. Dat betekent wel dat ze er meteen zullen moeten staan en dus maar beter zo snel mogelijk hun transferhuiswerk af hebben.

En er ligt wel werk op de plank in het Jan Breydelstadion, waar ze sowieso enkele sterkhouders zullen moeten vervangen. Los van het eventuele lot van gegeerde smaakmakers als Denkey en Minda nam Cercle immers al afscheid van Lopes, Siquet en Lemaréchal. Die eerste was einde contract en de twee anderen zagen hun huurcontracten aflopen.

LEES OOK: Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

Cercle haalt Diakité als vervanger Siquet

Door het vertrek van Siquet komt er een vacture op de rechtsachter vrij bij Cercle. Die lijkt echter snel ingevuld te zullen worden. Volgens de Franse journalist Mohamed Toubache-Ter staat de Vereniging immers op het punt om Ibrahim Diakité in te lijven. De 20-jarige Guinese international zou definitief overgenomen worden van Stade Reims.

Daar slaagde de jonge verdediger er niet in om helemaal door te breken. Hij kwam vorig seizoen slechts vijf keer in actie in de Ligue 1. Reims stalde hem in de tweede helft van het seizoen dan maar bij het Zwitserse Stade-Lausanne, waar hij nog tien wedstrijden speelde en één keer scoorde.

Verleden bij AS Eupen

Voor Diakité wordt de Jupiler Pro League overigens geen volledig nieuw terrein. Hij was in het seizoen 2022/23 immers al enkele maanden in ons land actief, toen op huurbasis bij AS Eupen. Hij kwam toen tien keer in actie voor de Panda's.

Een erg dure vogel zal Diakité voor Cercle wellicht niet zijn, want hij begon bij Reims aan zijn laatste contractjaar. Transfermarkt schat zijn waarde op 800.000 euro, dus wellicht zal Groen-Zwart voor een som rond dat bedrag of iets lager kunnen strikken.

Goede aanwinst voor Cercle?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

16
16
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

48
48
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

48
48
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

93
93
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

132
132
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

108
108
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

319
319
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

93
93
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

209
209
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

272
272
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

280
280
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

133
133
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

205
205
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

124
124
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

151
151
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

78
78
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

167
167
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1391
1391
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

137
137
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

78
78
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

226
226
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

480
480

Meer sportnieuws