'Slecht nieuws voor Rode Duivels'

door
'Slecht nieuws voor Rode Duivels'

Om 18u is het zover: dan gaan de Rode Duivels op zoek naar wat toch een stunt zou zijn tegen Frankrijk. Tegen de vice-wereldkampioen moeten ze een ticket voor de kwartfinale zien af te dwingen, maar dat zal een aartsmoeilijke opdacht worden gezien de enorme kwaliteiten van Les Bleus.

De Duivels konden zich wel een beetje optrekken aan het feit dat de Fransen in de groepsfase ook niet konden overtuigen. Ze moesten in groep D verrassend de groepswinst laten aan Oostenrijk. Nochtans hadden ze hun openingsmatch tegen diezelfde Oostenrijkers wel gewonnen, al hadden ze daar een own-goal van Wöber voor nodig.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Papin voorspelt ander Frankrijk tegen Rode Duivels

Daarna volgden echter matige gelijke spelen tegen Nederland (0-0) en het al uitgeschakelde Polen (1-1), tegen wie Kylian Mbappé vanop de stip scoorde. Maar toch mag dat de Belgische ploeg niet al te veel hoop geven.

"Tegen België zullen we een ander Frankrijk zien", voorspelt Jean-Pierre Papin immers in La Gazzetta dello Sport. De 60-jarige ex-spits is een icoon van het Franse én het Belgische voetbal. Hij lanceerde zijn carrière in het seizoen 1985/86 bij Club Brugge, waar hij nog altijd herinnerd wordt als de beste buitenlander in de clubgeschiedenis.

Niet te vergelijken met groepsfase

Daarna zou Papin nog uitkomen voor onder meer Olympique Marseille, AC Milan en Bayern München, terwijl hij ook 30 keer zou scoren in 54 interlands voor Les Bleus en in 1991 de Gouden Bal zou winnen.

"Frankrijk zal meer gefocust zijn, want de wedstrijden met rechtstreekse uitschakeling zijn niet te vergelijken met die in de groepsfase", meent Papin. "Die speel je met een andere mentaliteit."

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

12
12
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

103
103
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

114
114
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

204
204
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

313
313
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

307
307
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

209
209
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

125
125
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

321
321
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

95
95
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

396
396
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

361
361
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

276
276
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

466
466
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

361
361
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

510
510

Meer sportnieuws