'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

door
'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht is inmiddels volop bezig met de voorbereiding op het komende seizoen en won zaterdag nog een oefenwedstrijd van FSV Dender (2-1). Ondertussen blijft het bij Paars-Wit wachten op versterking. Al werkt men wel degelijk aan verschillende dossiers.

De Brusselaars zijn sinds vorig weekend opnieuw aan het trainen. Momenteel moet coach Brian Riemer het evenwel met een bescheiden selectie doen. Zo kan RSCA uiteraard niet rekenen op zijn EK-gangers. En spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen hadden, sluiten later aan.

Bovendien moet Riemer het voorlopig nog zonder noemenswaardige aanwinsten doen. Iets wat nog een tijdje het geval kan zijn. Daar zijn verschillende redenen voor. Sowieso trekt de Europese transfercaroussel zich deze zomer veel later op gang door de internationale toernooien.

LEES OOK: Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Dromen van Praet

Daarnaast wacht Paars-Wit nog op de afronding van de uitgaande transfer van Zeno Debast en andere spelers. Met die inkomsten kan RSCA namelijk zelf weer versterking aantrekken. Ondertussen houdt sportieve baas Jesper Fredberg wel verschillende pistes warm.

Zo raakte eerder deze week bekend dat Anderlecht hoopt op een terugkeer van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Leicester City afliep. Een terugkeer naar Italië geniet zijn voorkeur, maar Anderlecht zou niet op voorhand kansloos zijn.

Pech voor Delaney

De eventuele comeback van Praet zou wel niet zonder gevolgen blijven. Indien de (ex?-)Rode Duivel terugkeert naar het Lotto Park, zou Anderlecht namelijk het dossier van Thomas Delaney allicht laten vallen. Dat meldt Romain Van der Pluym, Anderlecht-watcher bij La Dernière Heure.

Delaney werd vorig seizoen zonder optie gehuurd van Sevilla FC. Paars-Wit trachtte hem langer te houden, maar vooralsnog liggen zijn salariseisen te hoog. Moest Fredberg erin slagen om Praet te behouden, lijkt een definitieve transfer van Delaney volledig van de baan.

Wat zou de beste optie voor Anderlecht zijn?

Meest recent

Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

1
1
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

4
4
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

283
283
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

79
79
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

102
102
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

47
47
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

60
60
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

36
36
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

63
63
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

427
427
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

104
104
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

253
253
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

33
33
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

503
503
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

241
241
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

68
68
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

130
130
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

71
71
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

366
366
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

326
326
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

109
109
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

216
216
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

263
263
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

230
230
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

206
206

Meer sportnieuws