'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

1714 stemmen
'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht is inmiddels volop bezig met de voorbereiding op het komende seizoen en won zaterdag nog een oefenwedstrijd van FSV Dender (2-1). Ondertussen blijft het bij Paars-Wit wachten op versterking. Al werkt men wel degelijk aan verschillende dossiers.

De Brusselaars zijn sinds vorig weekend opnieuw aan het trainen. Momenteel moet coach Brian Riemer het evenwel met een bescheiden selectie doen. Zo kan RSCA uiteraard niet rekenen op zijn EK-gangers. En spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen hadden, sluiten later aan.

Bovendien moet Riemer het voorlopig nog zonder noemenswaardige aanwinsten doen. Iets wat nog een tijdje het geval kan zijn. Daar zijn verschillende redenen voor. Sowieso trekt de Europese transfercaroussel zich deze zomer veel later op gang door de internationale toernooien.

LEES OOK: Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Dromen van Praet

Daarnaast wacht Paars-Wit nog op de afronding van de uitgaande transfer van Zeno Debast en andere spelers. Met die inkomsten kan RSCA namelijk zelf weer versterking aantrekken. Ondertussen houdt sportieve baas Jesper Fredberg wel verschillende pistes warm.

Zo raakte eerder deze week bekend dat Anderlecht hoopt op een terugkeer van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Leicester City afliep. Een terugkeer naar Italië geniet zijn voorkeur, maar Anderlecht zou niet op voorhand kansloos zijn.

Pech voor Delaney

De eventuele comeback van Praet zou wel niet zonder gevolgen blijven. Indien de (ex?-)Rode Duivel terugkeert naar het Lotto Park, zou Anderlecht namelijk het dossier van Thomas Delaney allicht laten vallen. Dat meldt Romain Van der Pluym, Anderlecht-watcher bij La Dernière Heure.

Delaney werd vorig seizoen zonder optie gehuurd van Sevilla FC. Paars-Wit trachtte hem langer te houden, maar vooralsnog liggen zijn salariseisen te hoog. Moest Fredberg erin slagen om Praet te behouden, lijkt een definitieve transfer van Delaney volledig van de baan.

Wat zou de beste optie voor Anderlecht zijn?

Meest recent

Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

23
23
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

5
5
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

17
17
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

34
34
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

67
67
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

57
57
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

141
141
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

191
191
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

426
426
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

183
183
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

280
280
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

28
28
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

159
159
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

193
193
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

475
475
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

184
184
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

41
41
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

42
42
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

120
120
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

257
257
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

538
538

Meer sportnieuws