'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

door
'Comeback Praet zorgt voor slachtoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht is inmiddels volop bezig met de voorbereiding op het komende seizoen en won zaterdag nog een oefenwedstrijd van FSV Dender (2-1). Ondertussen blijft het bij Paars-Wit wachten op versterking. Al werkt men wel degelijk aan verschillende dossiers.

De Brusselaars zijn sinds vorig weekend opnieuw aan het trainen. Momenteel moet coach Brian Riemer het evenwel met een bescheiden selectie doen. Zo kan RSCA uiteraard niet rekenen op zijn EK-gangers. En spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen hadden, sluiten later aan.

Bovendien moet Riemer het voorlopig nog zonder noemenswaardige aanwinsten doen. Iets wat nog een tijdje het geval kan zijn. Daar zijn verschillende redenen voor. Sowieso trekt de Europese transfercaroussel zich deze zomer veel later op gang door de internationale toernooien.

LEES OOK: Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

Dromen van Praet

Daarnaast wacht Paars-Wit nog op de afronding van de uitgaande transfer van Zeno Debast en andere spelers. Met die inkomsten kan RSCA namelijk zelf weer versterking aantrekken. Ondertussen houdt sportieve baas Jesper Fredberg wel verschillende pistes warm.

Zo raakte eerder deze week bekend dat Anderlecht hoopt op een terugkeer van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club nadat zijn contract bij Leicester City afliep. Een terugkeer naar Italië geniet zijn voorkeur, maar Anderlecht zou niet op voorhand kansloos zijn.

Pech voor Delaney

De eventuele comeback van Praet zou wel niet zonder gevolgen blijven. Indien de (ex?-)Rode Duivel terugkeert naar het Lotto Park, zou Anderlecht namelijk het dossier van Thomas Delaney allicht laten vallen. Dat meldt Romain Van der Pluym, Anderlecht-watcher bij La Dernière Heure.

Delaney werd vorig seizoen zonder optie gehuurd van Sevilla FC. Paars-Wit trachtte hem langer te houden, maar vooralsnog liggen zijn salariseisen te hoog. Moest Fredberg erin slagen om Praet te behouden, lijkt een definitieve transfer van Delaney volledig van de baan.

Wat zou de beste optie voor Anderlecht zijn?

Meest recent

Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

3
3
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

17
17
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

238
238
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

281
281
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

85
85
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

320
320
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

143
143
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

211
211
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

260
260
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

111
111
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

58
58
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

198
198
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

157
157
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

73
73
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

94
94
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

259
259
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

278
278
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

250
250
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

237
237
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

312
312
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

411
411
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

474
474
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

788
788
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

518
518

Meer sportnieuws