Italië met grond gelijk gemaakt: "Zonder eer, zonder ziel"

door
Italië met grond gelijk gemaakt:

De 1/8ste finales van het Europees kampioenschap hebben meteen een verrassing opgeleverd. Zo werd titelverdediger Italië zaterdag gewipt door het stugge Zwitserland. In de vaderlandse pers wordt La Squadra dan ook met de grond gelijk gemaakt.

De Italiaanse nationale ploeg heeft enkele woelige jaren achter de rug. Zo slaagde La Squadra er niet in om zich te plaatsen voor het WK 2018, waarna Roberto Mancini werd aangesteld als bondscoach. Die leidde zijn land vervolgens naar een redelijk onverwachte Europese titel.

Maar daarop volgde een nieuwe mokerslag, zo grepen de Italianen ook naast een ticket voor het WK 2022. Eind augustus 2023 werd dan ook een einde gemaakt aan de samenwerking met Mancini. Vervolgens werd Luciano Spalletti, die enkele maanden eerder Napoli tot kampioen had gemaakt, aangesteld als zijn opvolger.

Spalletti onder vuur

Onder de nieuwe bondscoach werd uiteindelijk ook een ticket voor het EK veroverd. Maar daarin konden de Italianen niet overtuigen. Uitschakeling in de groepsfase werd op het allerlaatste moment voorkomen, in de tweede ronde werd de titelverdediger alsnog vrij kansloos naar huis gestuurd.

Daags nadien weerklinkt de kritiek in de Italiaanse pers dan ook vlijmscherp. "We speelden zonder ziel. Zonder karakter, zonder idee, zonder flits. Zonder eer. Zonder excuses. Spalletti is een goede trainer, maar het EK roept de vraag op of hij wel geschikt is als bondscoach", klinkt het bij La Gazzetta dello Sport.

Passief en saai

Ondertussen liet de Italiaanse bond echter al weten dat Spalletti gewoon op post blijft. Er spelen dan ook nog meer factoren een rol in de uitschakeling. "Zwitserland is een ploeg van gemiddeld niveau, maar vooral met veel lef. Dat zijn basiseigenschappen voor een dergelijk toernooi, maar de Azzurri misten ze. Italië was passief en saai van het begin tot het einde", aldus Corriere dello Sport.

De Italianen hadden nochtans goede herinneringen aan het Olympia-stadion in Berlijn, waar ze zich in 2006 nog tot wereldkampioen kroonden. "Italië wordt uitgeschakeld in het Olympiastadion, waar een heel ander Italië Berlijn hemelsblauw kleurde. Deze keer is het stadion in de Duitse hoofdstad het toneel voor het afscheid van een van de lelijkste nationale teams van de afgelopen tijd", aldus La Republicca.

POLL: Italië is voorlopig dé teleurstelling van het EK ...

Meest recent

Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

2
2
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

105
105
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

112
112
Jan Vertonghen laat supporters watertanden voor bekerfinale

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

63
63
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

221
221
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

83
83
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

100
100
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

199
199
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

99
99
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

263
263
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

198
198
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

147
147
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

229
229
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

251
251
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

188
188
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

98
98
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

150
150
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

130
130
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

173
173
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

68
68

Meer sportnieuws