Genk voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

1532
Genk voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

In 2022 betaalde KRC Genk zes miljoen euro voor Matias Galarza, een van de duurste aankopen in de clubgeschiedenis. Zijn marktwaarde steeg ondertussen naar zeven miljoen euro, en Genk wees eind februari nog twee aanbiedingen ter waarde van 10 miljoen euro van Braziliaanse en Amerikaanse clubs af.

Hoewel Galarza in februari nog aangaf in Europa te willen blijven, veranderde hij van gedachten en nu dringt hij aan op een terugkeer naar Zuid-Amerika. Boca Juniors toont alvast concrete interesse, wat Genk onder druk zet om een passend bod te accepteren.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

Galarza 2 keer naar de B-kern in 1 seizoen

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (22) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken. Na een eerste herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest zijn eerste seizoen afmaken bij Jong Genk.

“Mentaal nog niet klaar”, klonk het. Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza grijpt derde kans met beide handen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Vorig seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Pitbull op het veld

Vorig seizoen rechtvaardigde Matias Galarza zijn stevige prijskaartje van 6 miljoen euro en betaalde hij het vertrouwen van Dimitri de Condé en toenmalig coach Wouter Vrancken ruimschoots terug.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg. “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg was er meer vuur en temperament, en het spel werd verticaler en strijdlustiger. Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf.

Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen. De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen.

Galarza eind februari: “Ik ga niet naar Zuid-Amerika”

Matias Galarza heeft met zijn stabiele en indrukwekkende prestaties zijn marktwaarde zien stijgen naar 7 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst oogt veelbelovend voor hem, waarbij KRC Genk hoopt op een lucratieve transfer op termijn.

Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club hadden elk meer dan 10 miljoen euro geboden.

Op dat moment had Genk echter geen intentie om een transfer te bespreken, wellicht in de verwachting dat betere deals in de komende jaren mogelijk zouden zijn. Voor Galarza persoonlijk was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen overweging:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza keert zijn kar: vervroegde terugkeer naar Zuid-Amerika

Begin juni begon de toekomst van Matias Galarza toch onzeker te worden bij KRC Genk. Hij voelt zich beter op dan naast het veld in België, en Het Belang van Limburg meldde dat de club hem moeilijk zal kunnen tegenhouden bij een goed bod.

Niet veel later ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die hem tevens uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen. Galarza begon zelf ook aan te dringen op een transfer.

Nochtans verklaarde hij eerder dit jaar dat het zijn doel is om door te breken in Europa en dat hij op latere leeftijd nog altijd terug naar Zuid-Amerika kan om er zijn carrière af te sluiten.

Volgens HBVL heeft Galarza de laatste maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wil vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk lastiger om vast te houden aan een hoge transfersom, zoals meer dan 10 miljoen euro.

Moet Galarza vertrekken bij Genk?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

93
93
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

83
83
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

91
91
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

34
34
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

68
68
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

176
176
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

204
204
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

112
112
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

95
95
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

256
256
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

619
619
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

145
145
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

56
56
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

464
464
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

154
154
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

53
53
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

305
305
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

138
138
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

136
136
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

346
346
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

320
320
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1130
1130
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

367
367
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

619
619

Meer sportnieuws