Genk voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

door
Genk voor de gek gezet: topdeal gaat compleet verkeerd

In 2022 betaalde KRC Genk zes miljoen euro voor Matias Galarza, een van de duurste aankopen in de clubgeschiedenis. Zijn marktwaarde steeg ondertussen naar zeven miljoen euro, en Genk wees eind februari nog twee aanbiedingen ter waarde van 10 miljoen euro van Braziliaanse en Amerikaanse clubs af.

Hoewel Galarza in februari nog aangaf in Europa te willen blijven, veranderde hij van gedachten en nu dringt hij aan op een terugkeer naar Zuid-Amerika. Boca Juniors toont alvast concrete interesse, wat Genk onder druk zet om een passend bod te accepteren.

LEES OOK: Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Galarza 2 keer naar de B-kern in 1 seizoen

In de zomer van 2022 heeft KRC Genk maar liefst zes miljoen euro betaald om Matias Galarza (22) naar de club te halen, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis werd.

Zijn eerste seizoen in Limburg verliep heel teleurstellend en de grootste problemen waren vooral van mentale aard.

Volgens Het Belang van Limburg vertoonde Galarza onprofessioneel gedrag, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere verplichtingen.

Dit leverde hem een stevige berisping op van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken. Na een eerste herkansing bij de A-kern bleek dat Galarza niet uit zijn fouten geleerd had en de Argentijn moest zijn eerste seizoen afmaken bij Jong Genk.

“Mentaal nog niet klaar”, klonk het. Genk leek op weg naar een stevige kapitaalvernietiging met een speler die 6 miljoen euro kostte en die al twee keer binnen één seizoen naar de tweede ploeg was gestuurd.

Galarza grijpt derde kans met beide handen

De club gaf Matias Galarza de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verliep veel moeizamer dan aanvankelijk verwacht. Galarza kwam uit een heel andere cultuur, opgegroeid in een ruige buurt van Buenos Aires, en was niet bekend met de Engelse taal.

Bovendien was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn aanpassing vergrootte. Om zich beter te kunnen uitdrukken, begon Galarza verplicht Engelse lessen te volgen, en binnen de club bleef het geloof in de Argentijnse middenvelder erg groot.

Vorige zomer kreeg Galarza een derde kans bij KRC Genk en die greep hij ook. Op het veld bevestigde hij zijn grote kwaliteiten, die hij vorig seizoen slechts af en toe kon laten zien, maar het was vooral op mentaal gebied dat hij grote vooruitgang boekte.

De middenvelder was zeer gefocust, kwam altijd op tijd en zijn afspraken na. Vorig seizoen kreeg hij kansen in de basisploeg en daarin stelde hij zelden teleur. “Zowel op als naast het veld heeft Galarza een totale gedaanteverwisseling ondergaan”, zei Wouter Vrancken.

Pitbull op het veld

Vorig seizoen rechtvaardigde Matias Galarza zijn stevige prijskaartje van 6 miljoen euro en betaalde hij het vertrouwen van Dimitri de Condé en toenmalig coach Wouter Vrancken ruimschoots terug.

“De Argentijn zorgt voor meer power op het middenveld”, merkte Thomas Chatelle op in Het Belang van Limburg. “Op het trainingsveld zag je meteen dat hij een topvoetballer en een topvechter was”, zei El Khannouss over zijn ploegmaat.

Met Galarza in de ploeg was er meer vuur en temperament, en het spel werd verticaler en strijdlustiger. Volgens Vrancken staan de voetbaltechnische kwaliteiten van Galarza buiten kijf.

Hij bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij is als een pitbull op het veld, een krijger die vol passie speelt en bovendien uitstekend kan voetballen. De Argentijn recupereert ballen en hij kan het spel ook verdelen.

Galarza eind februari: “Ik ga niet naar Zuid-Amerika”

Matias Galarza heeft met zijn stabiele en indrukwekkende prestaties zijn marktwaarde zien stijgen naar 7 miljoen euro, een hoogtepunt in zijn nog jonge carrière op 22-jarige leeftijd.

De toekomst oogt veelbelovend voor hem, waarbij KRC Genk hoopt op een lucratieve transfer op termijn.

Eind februari meldde Het Laatste Nieuws dat Genk twee aanbiedingen voor Galarza had afgewezen: zowel een Braziliaanse als een Amerikaanse club hadden elk meer dan 10 miljoen euro geboden.

Op dat moment had Genk echter geen intentie om een transfer te bespreken, wellicht in de verwachting dat betere deals in de komende jaren mogelijk zouden zijn. Voor Galarza persoonlijk was een terugkeer naar Zuid-Amerika of een overstap naar de MLS geen overweging:

“Dat zou wat vroeg zijn. Ik ben nog maar anderhalf jaar in Europa”, zei de middenvelder aan Het Nieuwsblad. “Het doel is om hier door te breken en een mooie carrière uit te bouwen in het Europese voetbal. Op latere leeftijd kan ik nog altijd terug naar Zuid-Amerika om er mijn carrière af te sluiten.”

Galarza keert zijn kar: vervroegde terugkeer naar Zuid-Amerika

Begin juni begon de toekomst van Matias Galarza toch onzeker te worden bij KRC Genk. Hij voelt zich beter op dan naast het veld in België, en Het Belang van Limburg meldde dat de club hem moeilijk zal kunnen tegenhouden bij een goed bod.

Niet veel later ontving Genk een eerste bod van Boca Juniors, de Argentijnse topclub, die hem tevens uitnodigde om een thuiswedstrijd bij te wonen. Galarza begon zelf ook aan te dringen op een transfer.

Nochtans verklaarde hij eerder dit jaar dat het zijn doel is om door te breken in Europa en dat hij op latere leeftijd nog altijd terug naar Zuid-Amerika kan om er zijn carrière af te sluiten.

Volgens HBVL heeft Galarza de laatste maanden signalen afgegeven dat hij zich naast het veld niet goed voelt in Genk en graag wil vertrekken. Deze ontwikkelingen maken het voor Genk lastiger om vast te houden aan een hoge transfersom, zoals meer dan 10 miljoen euro.

Moet Galarza vertrekken bij Genk?

Meest recent

Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

5
5
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

13
13
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

68
68
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

17
17
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

29
29
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

76
76
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

75
75
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

120
120
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

287
287
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

74
74
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

91
91
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

52
52
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

214
214
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

53
53
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

43
43
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

72
72
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

107
107
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

322
322
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

145
145
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

205
205
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

158
158
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

108
108
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

710
710
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

101
101
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19

Meer sportnieuws