Vandenbempt sabelt vier Rode Duivels neer: “Geen excuus”

2435 stemmen
Vandenbempt sabelt vier Rode Duivels neer: “Geen excuus”

De Rode Duivels lieten geen grote indruk na op de groepsfase van het Europees Kampioenschap in Duitsland. De manschappen van bondscoach Domenico Tedesco eindigden tweede in Groep E met negen punten.

Na het 0-0 gelijkspel tegen Oekraïne waren de supporters niet tevreden. De analisten waren daags na de plaatsing ook snoeihard. Peter Vandenbempt viseert tegenover Sporza vier Rode Duivels die ondermaats presteerden.

LEES OOK: De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Grote namen laten het afweten

Volgens Vandenbempt laten de grote namen het afweten op het EK. De analist zag ook een slechte tactiek van Tedesco. "Tedesco zei voor aanvang dat de Duivels vol voor winst zouden gaan. Wel, dat heb ik op geen enkel moment gezien. Misschien hadden ze wel de intentie, maar het was compleet anders dan tegen Roemenië. De Belgen maakten ook onwaarschijnlijk veel technische fouten. Zelfs spelers waarvan je het niet zou verwachten, zoals Kevin De Bruyne."

Ook een aanvallend Duivels trio kreeg er flink van langs. "Andere jongens presteerden beneden alle norm. Romelu Lukaku heeft dit toernooi al veel pech gehad, maar er is geen enkel excuus om die kans in de openingsminuten niét af te maken. Een spits van niveau moet op zo'n cruciaal moment toeslaan. Ook Leandro Trossard was opnieuw zwak. Van Jeremy Doku verwacht ik eveneens meer - hij werd iedere keer afgestopt."

Maar nipt ontsnapt

Volgens Vandenbempt stond het achteraan ook wankel en kwamen de Rode Duivels nog goed weg. Oekraïne had amper aanvalsdrang, maar kwam toch een paar keer ongelooflijk dicht bij een doelpunt. Een doelpunt dat de uitschakeling had betekend. De commentator zag dat de Rode Duivels eigenlijk door het oog van de naald gekropen zijn. Zal het beter gaan tegen Frankrijk?

Heeft Vandenbempt hier gelijk?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

10
10
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

75
75
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

74
74
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

73
73
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

253
253
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

150
150
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

137
137
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

335
335
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

579
579
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3391
3391
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

61
61
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

72
72
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

218
218
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

176
176
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

105
105
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws