Eeuwig positieve Sonck verrast: “Ligt België veel beter”

door
Eeuwig positieve Sonck verrast: “Ligt België veel beter”

Heel de natie had België het liefst groepswinnaar zien worden in Groep E van het Europees Kampioenschap. Dat betekende dat de moeilijke linkerkolom werd vermeden. Het draaide echter anders uit.

De Rode Duivels kwamen niet verder dan een 0-0 gelijkspel en tot grote teleurstelling van de supporters leken de spelers daar blij met te zijn. Een fluitconcert was dan ook het logische gevolg. Ook de analisten waren scherp over de keuzes van bondscoach Domenico Tedesco.

LEES OOK: Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

Positieve Sonck

Zelfs de eeuwig positieve Wesley Sonck zag dat het niet goed was. "Ik moet eerlijk toegeven: dit is niet het niveau dat we kunnen halen. Op een toernooi wil je doorgaan, dat snap ik. Maar op deze manier zit het tactisch niet goed."

Toch wil de voormalige aanvaller van onder meer KRC Genk en Club Brugge positief eindigen. "Maar laat me het toch positief bekijken", citeert Sporza, “nu zijn we de underdog. Dat is een rol die deze ploeg veel beter ligt. Je zag ook een paar Duivels die blij waren na het laatste fluitsignaal."

Counter vs counter?

Ook Frankrijk maakt vooralsnog niet veel indruk op het EK, maar de Fransen staan erom bekend een terughoudende tactiek te hebben. Zo wonnen Didier Deschamps en consorten het WK in 2018. Nu lijken de Belgen zich ook te richten op de tegenaanval. Gaan we counterende Belgen tegen counterende Fransen te zien krijgen?

Als de kwartfinale kan worden bereikt dan is de lijdensweg van de Rode Duivels nog niet over. In dezelfde helft van de tabel zitten namelijk toplanden Portugal, Spanje en gastland Duitsland.

Kunnen de Rode Duivels dit Frankrijk verslaan?

Meest recent

'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

8
8
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

81
81
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

15
15
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

30
30
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

137
137
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

136
136
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

46
46
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

49
49
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

181
181
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

178
178
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

58
58
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

256
256
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

422
422
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

195
195
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

158
158
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

536
536
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

397
397
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

127
127
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

342
342
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

174
174
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

185
185

Meer sportnieuws