‘Club Brugge excelleert met dodelijk doelpuntenkanon’

door
‘Club Brugge excelleert met dodelijk doelpuntenkanon’

Club Brugge jaagt op een nieuwe spits na het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC. Güven Yalçin van Genoa staat hoog op hun lijst, en de landskampioen zou zelfs al een bod overgemaakt hebben.

De 25-jarige Turk scoorde vorig seizoen 9 keer bij Karagümrük, ver boven zijn expected goals, en toonde zich zowel offensief als defensief sterk in de Süper Lig. Yalçin, bewierookt om zijn techniek en doelgerichtheid, droomt van een carrière in de Europese topcompetities en in de Champions League.

LEES OOK: 'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Op zoek naar een vervanger voor Igor Thiago

Club Brugge heeft een nieuwe spits hoog op de wensenlijst staan. Met het vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC moet blauw-zwart op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. “Het is duidelijk dat dit een prioriteit is”, verklaarde Bob Madou, CEO van Club Brugge, onlangs in de podcast MidMid.

Hoewel Club Brugge van plan is om slimme en toekomstgerichte transfers te realiseren binnen een budget van 5 tot 10 miljoen euro, is er voor de nieuwe spits wat meer ruimte in het budget.

Mika Biereth van Arsenal is al genoemd als potentiële versterking voor de aanvalslinie. Daarnaast heeft de landskampioen, volgens Sacha Tavolieri, contact opgenomen met de entourage van Franculino Djú, de 19-jarige spits uit Guinee-Bissau die momenteel bij FC Midtjylland speelt.

Yalçin zal een dure vogel worden

Club Brugge is vastberaden om snel een vervanger te vinden voor Igor Thiago, die naar Brentford FC vertrekt. Blauw-Zwart heeft zijn oog laten vallen op Güven Yalçin en zou zelfs al een bod hebben neergelegd bij Genoa, waar de Turkse spits nog tot 2026 onder contract staat.

Vorig seizoen werd Yalçin, een drievoudig international, uitgeleend aan Karagümrük. Hoewel de Turkse club tevreden was met zijn prestaties, hebben ze geen plannen om hem definitief aan te trekken.

“Güven Yalçin behoort niet tot de spelers die we overwegen aan te trekken. We hebben geen bod overgemaakt aan Genoa,” zei Süleyman Hurma, de voorzitter van Karagümrük, op Radyospor.

Yalçin zal geen goedkope versterking zijn. Vorige zomer onderhandelde hij met Besiktas over een contract, maar hij weigerde hun voorstel en eiste een gegarandeerd jaarsalaris van één miljoen euro.

Club Brugge zal dus diep in de buidel moeten tasten als ze Yalçin willen binnenhalen als de nieuwe aanvalsleider.

Dodelijke spits met hoge efficiëntie

Güven Yalçin bewees vorig seizoen zijn waarde bij Karagümrük met 9 doelpunten, ruim boven zijn 6,94 expected goals. De 25-jarige Turk was ook bovengemiddeld efficiënt met een scoringspercentage van 16%, waarmee hij tot de tien meest efficiënte spitsen van de Süper Lig behoorde.

Yalçin maakte offensief een enorme impact op de Turkse competitie, waar hij derde werd in offensieve regelmaat onder alle spitsen. Hij eindigde tweede in het aantal dribbels, derde in het aantal offensieve acties, derde in het aantal geslaagde offensieve acties en tweede in het aantal versnellingen met de bal aan de voet.

Daarnaast blonk Yalçin ook verdedigend uit. Hij was de derde meest regelmatige verdediger onder de spitsen in de Süper Lig, tweede in het aantal defensieve acties en vierde in het aantal intercepties.

Deze veelzijdigheid maakt hem een aantrekkelijke optie voor Club Brugge.

Yalçin droomt van het allerhoogste

Güven Yalçin bewondert de speelstijl van spitsen als Luis Suárez en Robert Lewandowski en heeft altijd opgekeken naar sterren als Eden Hazard, Lionel Messi en Cristiano Ronaldo.

Zijn ambitie reikt tot de absolute top, met dromen van spelen in de Premier League of La Liga en deel uitmaken van een Champions League-ploeg.

Yalçin staat bekend om zijn goede techniek, het gemak waarmee hij scoort, en zijn dribbels. Zijn positionering op het veld is van hoog niveau, wat hem een gevaarlijke aanvaller maakt.

Zijn snelheid is een aspect waar hij nog aan werkt om zijn spel verder te verbeteren.

Club Brugge moet Yalçin halen

Meest recent

'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

85
85
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

6
6
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

158
158
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

332
332
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

92
92
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

150
150
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

465
465
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

624
624
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

331
331
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

106
106
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

274
274
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

254
254
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

589
589
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

336
336
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

685
685
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

669
669
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

782
782
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

149
149
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

590
590
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1439
1439
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

787
787
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

245
245
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

483
483
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

401
401
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

669
669

Meer sportnieuws