Tikkende tijdbom: Tedesco op de rand van de afgrond

1363 stemmen
Tikkende tijdbom: Tedesco op de rand van de afgrond

Domenico Tedesco staat onder toenemende druk op het EK 2024, ondanks dat de Rode Duivels zich hebben gekwalificeerd voor de achtste finales. Zijn tactische beslissingen en het teleurstellende spel hebben tot veel kritiek gekregen van zowel supporters als media.

De resultaten en prestaties op het toernooi voldoen niet aan de verwachtingen, en Tedesco's constante experimenteren met opstellingen en tactieken lijkt zijn tol te eisen.

LEES OOK: Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Twijfels over Tedesco nemen toe

Domenico Tedesco heeft zijn eerste doelstelling op het EK 2024 bereikt: de Rode Duivels hebben zich geplaatst voor de achtste finales. Toch nemen de twijfels over de bondscoach steeds verder toe.

Tijdens de kwalificatieronde speelde België dynamisch en fris voetbal, met goede resultaten als gevolg. Maar op het EK 2024 lijkt de nationale ploeg als een stel angsthazen te spelen en zijn Tedesco's keuzes, tactisch en qua personeelsbezetting, op z'n zachtst gezegd opmerkelijk.

In de laatste groepswedstrijd tegen Oekraïne leek het alsof de Rode Duivels meer gericht waren op het veiligstellen van de kwalificatie dan op het winnen van de wedstrijd. In tegenstelling tot de vorige wedstrijd tegen Roemenië was het tempo laag, ontbrak de intensiteit en werd er zelfs tijd gerekt.

“Het werd een bibberend, geen dominant team,” stelde Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. De supporters keerden zich zelfs tegen de ploeg, met een striemend fluitconcert na het laatste fluitsignaal.

Zorgen over verdere verloop op het EK 2024: Bange Tedesco

Ook de pers was kritisch over de Rode Duivels na de wedstrijd tegen Oekraïne. Domenico Tedesco wilde echter niets weten van negatieve vragen, want per slot van rekening is België door naar de volgende ronde.

Vooraf werd verwacht dat België 9 op 9 zou halen in de gemakkelijkste poule van het EK, maar in werkelijkheid werd er slechts 4 op 9 gehaald, amper twee doelpunten gescoord en teleurstellend gevoetbald.

“Als je dan nog veel vraagtekens hebt bij de keuzes van Tedesco, dan maak je je zorgen over het verdere verloop”, zei Imke Courtois op Sporza. Frank Boeckx zag een België dat niet aanvallend durfde te voetballen, geen initiatief nam en risicoloos speelde.

“Ik heb jullie zelden zo negatief geweten in de greenroom”, stelde Karl Vannieuwkerke vast. “Het zit tactisch niet optimaal”, verwees Wesley Sonck naar Tedesco.

Ook op VTM uitten Marc Degryse en Jan Mulder hun kritiek op de bondscoach in Deviltime. “Tedesco was ook bang. Zo vroeg Mangala inbrengen om de defensieve stabiliteit te bewaren..."

"Openda en Bakayoko zijn dan weer heel laat op het veld gekomen. Dat zijn alibivervangingen om hen toch maar te brengen. Hier kan je echt wel bedenkingen bij hebben”, klonk het.

Het EK-rapport van Tedesco is negatief

Na de gemiste start tegen Slowakije speelde België voor het eerst met het mes op de keel tegen Roemenië. Verliezen tegen de Roemenen was een scenario dat men bij de voetbalbond liever niet wilde overwegen.

“Als het tegen Roemenië mislukt, komt de bondscoach zwaar onder vuur”, schreef Het Nieuwsblad. “Falen zou betekenen dat we een groot deel van deze spelers hebben overschat. Net als de bondscoach. Zo willen ze de geschiedenis toch niet ingaan?”

Franky Vercauteren, technisch directeur van de voetbalbond, bleef de bondscoach verdedigen, net zoals hij deed bij de contractverlenging vóór het EK. “Een trainer is niet alleen afhankelijk van zijn resultaten. De toestand, de groep, het geleverde werk..."

"Het speelt allemaal mee, en dat pak je mee in je analyse. Een trainer is deels afhankelijk van resultaten, maar ook van zo veel meer”, zei Vercauteren. Het probleem is dat de resultaten op het EK 2024 niet overtuigend zijn, net als het spel.

Bovendien spreekt het striemende fluitconcert van de Belgische fans na de wedstrijd tegen Oekraïne boekdelen.

Tedesco’s hersenen in rep en roer: tactische innovaties lopen uit de hand

Domenico Tedesco kreeg op het EK 2024 al veel kritiek te verduren. Zijn tactische keuzes werden niet goed ontvangen door zowel de achterban als de pers.

Na de eerste wedstrijd tegen Slowakije was het duidelijk dat de Rode Duivels nog niet op het niveau zaten waar iedereen ze graag zou zien. Journalist Marc Delire merkte op RTL op dat Tedesco te vaak op zoek gaat naar een geniale tactische zet, maar dat zijn beslissingen vaak verkeerd uitpakken.

Ook Marc Degryse bekritiseerde eerder al dat Tedesco het ingewikkelder maakt dan nodig is, met de oproep: “Houd het simpel.” Philippe Albert stelde vast dat Tedesco in dezelfde valstrik loopt als andere jonge, 'laptopcoaches'.

De voormalige Rode Duivel meent dat de bondscoach nog veel te leren heeft over de subtiliteiten van het vak. “Deze jonge coaches, die de geur van de kleedkamer op het hoogste niveau vaak niet hebben ervaren, geloven dat professionele spelers zich aan alles en op elk moment kunnen aanpassen”, zei Albert in Le Soir.

“En dat is naar mijn mening hun fout.” Sudinfo vraagt zich af wat er in het hoofd van Tedesco omgaat waardoor zijn hersenen zo in rep en roer staan.

Tedesco toont aan dat hij tactisch flexibel is en geen schrik heeft voor innovatie, capaciteiten die gevraagd werden in de vacature van bondscoach. Maar die tactische flexibiliteit en innovatie lijken op het EK 2024 toch wat uit de hand te lopen.

De bondscoach blijft constant puzzelen en heeft sinds zijn komst naar België nog geen twee wedstrijden dezelfde basiself opgesteld. Tijdens de kwalificatieronde pakte dat goed uit, maar op het EK zijn de resultaten en prestaties veel minder overtuigend.

Het EK-rapport van Tedesco is negatief

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

12
12
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

69
69
Bruno laat koppen rollen: 4 wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

124
124
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

354
354
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

484
484
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

128
128
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

100
100
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

59
59
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

145
145
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

91
91
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

122
122
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

40
40
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

230
230
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

54
54
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

387
387
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

234
234
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

238
238
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

235
235
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

248
248
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

332
332
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

575
575
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

91
91
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

275
275

Meer sportnieuws