Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

door
Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

De laatste groepswedstrijden op het EK 2024 hebben nog een grote verrassing opgeleverd. Zo won Georgië met 2-0 van Portugal, waardoor de debutant als één van de beste nummers drie doorstoot. Turkije legde dan weer beslag op de tweede plek in Poule F na een 2-1-overwinning tegen het sneuvelende Tsjechië.

Georgië - Portugal: 2-0

De Portugezen waren al zeker van groepswinst en dus besloot bondscoach Martinez om te roteren met zijn basiself. Al bracht hij nog steeds een sterk elftal met onder andere Ronaldo aan de aftrap. De Portugezen werden echter meteen koud gepakt. Zo maakte de Georgische ster Kvaratskhelia er meteen 1-0 van.

In de tweede helft was Dias dichtbij de gelijkmaker met een geweldig afstandsschot. De fase werd echter ongedaan gemaakt door de VAR, die de bal aan de overzijde op de stip legde. Topschutter Mikautadze nam de elfmeter gretig in ontvangst en tekende zo voor de beslissende 2-0.

Door deze onverwachte zege kon Georgië beslag leggen op de derde plaats met vier punten. Dat is ook voldoende om als één van de beste nummers drie door te stoten naar de tweede ronde. Daarin wacht een prestigeduel met Spanje.

Tsjechië - Turkije: 1-2

In het tweede duel van Groep F was een hoofdrol weggelegd voor de arbitrage. Zo werden in totaal liefst 20 kaarten gertrokken. Twee daarvan gingen naar Barak, die met een dubbel geel karton al in de eerste helft moest gaan douchen. Vlak na de pauze maakte Turkije er ook nog eens 1-0 van.

De Tsjechen toonden wel vechtlust en kwamen weer langszij na een discutabel doelpunt. Maar in de slotminuten zorgde Tosun alsnog voor 2-1. Vlak na het laatste fluitsignaal gingen de potjes nog even aan het dansen en werd opnieuw rood getrokken na een opstootje. Maar dat kon de Turkse vreugde niet dempen.

Portugal wint het EK ...

Meest recent

Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

1
1
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

35
35
Vermeeren-bom slaat in: grote schok bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

32
32
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

39
39
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

23
23
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

131
131
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

193
193
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

330
330
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

256
256
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

303
303
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

311
311
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

331
331
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

583
583
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

545
545
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

134
134
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

208
208
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

109
109
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

204
204
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

525
525
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

299
299
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

159
159
Osimhen ontploft op Afrika Cup: zware ambras bij Nigeria

Victor Osimhen speelde in het verleden bij Sporting Charleroi, maar de aanvaller is uitgegroeid tot ...

131
131
Hasi jubelt: dubbele meevaller op stage Anderlecht

De Belgische clubs zijn aan hun winterstage bezig. Anderlecht is op stage in Jerez de la Frontera. ...

231
231
HVH zet verrassende Rode Duivel naast Doku

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia zal al ...

269
269
En dat op zijn verjaardag: fans maken Lavia genadeloos af

Roméo Lavia blaast vandaag 22 kaarsjes uit. De middenvelder wordt gezien als ...

125
125

Meer sportnieuws