Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

door
Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

De laatste groepswedstrijden op het EK 2024 hebben nog een grote verrassing opgeleverd. Zo won Georgië met 2-0 van Portugal, waardoor de debutant als één van de beste nummers drie doorstoot. Turkije legde dan weer beslag op de tweede plek in Poule F na een 2-1-overwinning tegen het sneuvelende Tsjechië.

Georgië - Portugal: 2-0

De Portugezen waren al zeker van groepswinst en dus besloot bondscoach Martinez om te roteren met zijn basiself. Al bracht hij nog steeds een sterk elftal met onder andere Ronaldo aan de aftrap. De Portugezen werden echter meteen koud gepakt. Zo maakte de Georgische ster Kvaratskhelia er meteen 1-0 van.

In de tweede helft was Dias dichtbij de gelijkmaker met een geweldig afstandsschot. De fase werd echter ongedaan gemaakt door de VAR, die de bal aan de overzijde op de stip legde. Topschutter Mikautadze nam de elfmeter gretig in ontvangst en tekende zo voor de beslissende 2-0.

Door deze onverwachte zege kon Georgië beslag leggen op de derde plaats met vier punten. Dat is ook voldoende om als één van de beste nummers drie door te stoten naar de tweede ronde. Daarin wacht een prestigeduel met Spanje.

Tsjechië - Turkije: 1-2

In het tweede duel van Groep F was een hoofdrol weggelegd voor de arbitrage. Zo werden in totaal liefst 20 kaarten gertrokken. Twee daarvan gingen naar Barak, die met een dubbel geel karton al in de eerste helft moest gaan douchen. Vlak na de pauze maakte Turkije er ook nog eens 1-0 van.

De Tsjechen toonden wel vechtlust en kwamen weer langszij na een discutabel doelpunt. Maar in de slotminuten zorgde Tosun alsnog voor 2-1. Vlak na het laatste fluitsignaal gingen de potjes nog even aan het dansen en werd opnieuw rood getrokken na een opstootje. Maar dat kon de Turkse vreugde niet dempen.

Portugal wint het EK ...

Meest recent

KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

29
29
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

25
25
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

37
37
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

70
70
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

163
163
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

45
45
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

58
58
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

450
450
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

151
151
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

284
284
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

39
39
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

125
125
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

51
51
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

545
545
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

157
157
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

265
265
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

360
360
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

270
270
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

192
192
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

102
102
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

114
114
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

490
490

Meer sportnieuws