Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

door
Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

De laatste groepswedstrijden op het EK 2024 hebben nog een grote verrassing opgeleverd. Zo won Georgië met 2-0 van Portugal, waardoor de debutant als één van de beste nummers drie doorstoot. Turkije legde dan weer beslag op de tweede plek in Poule F na een 2-1-overwinning tegen het sneuvelende Tsjechië.

LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Georgië - Portugal: 2-0

De Portugezen waren al zeker van groepswinst en dus besloot bondscoach Martinez om te roteren met zijn basiself. Al bracht hij nog steeds een sterk elftal met onder andere Ronaldo aan de aftrap. De Portugezen werden echter meteen koud gepakt. Zo maakte de Georgische ster Kvaratskhelia er meteen 1-0 van.

In de tweede helft was Dias dichtbij de gelijkmaker met een geweldig afstandsschot. De fase werd echter ongedaan gemaakt door de VAR, die de bal aan de overzijde op de stip legde. Topschutter Mikautadze nam de elfmeter gretig in ontvangst en tekende zo voor de beslissende 2-0.

Door deze onverwachte zege kon Georgië beslag leggen op de derde plaats met vier punten. Dat is ook voldoende om als één van de beste nummers drie door te stoten naar de tweede ronde. Daarin wacht een prestigeduel met Spanje.

Tsjechië - Turkije: 1-2

In het tweede duel van Groep F was een hoofdrol weggelegd voor de arbitrage. Zo werden in totaal liefst 20 kaarten gertrokken. Twee daarvan gingen naar Barak, die met een dubbel geel karton al in de eerste helft moest gaan douchen. Vlak na de pauze maakte Turkije er ook nog eens 1-0 van.

De Tsjechen toonden wel vechtlust en kwamen weer langszij na een discutabel doelpunt. Maar in de slotminuten zorgde Tosun alsnog voor 2-1. Vlak na het laatste fluitsignaal gingen de potjes nog even aan het dansen en werd opnieuw rood getrokken na een opstootje. Maar dat kon de Turkse vreugde niet dempen.

Portugal wint het EK ...

Meest recent

Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

0
0
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

12
12
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

8
8
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

11
11
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

78
78
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

139
139
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

49
49
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

172
172
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

185
185
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

122
122
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

60
60
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

40
40
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

159
159
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

71
71
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

225
225
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

180
180
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

276
276
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

155
155
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

257
257
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

172
172
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

531
531
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

409
409
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

25
25

Meer sportnieuws