Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

door
Portugal afgetroefd na enorme stunt, Turkije pakt plek twee

De laatste groepswedstrijden op het EK 2024 hebben nog een grote verrassing opgeleverd. Zo won Georgië met 2-0 van Portugal, waardoor de debutant als één van de beste nummers drie doorstoot. Turkije legde dan weer beslag op de tweede plek in Poule F na een 2-1-overwinning tegen het sneuvelende Tsjechië.

LEES OOK: Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Georgië - Portugal: 2-0

De Portugezen waren al zeker van groepswinst en dus besloot bondscoach Martinez om te roteren met zijn basiself. Al bracht hij nog steeds een sterk elftal met onder andere Ronaldo aan de aftrap. De Portugezen werden echter meteen koud gepakt. Zo maakte de Georgische ster Kvaratskhelia er meteen 1-0 van.

In de tweede helft was Dias dichtbij de gelijkmaker met een geweldig afstandsschot. De fase werd echter ongedaan gemaakt door de VAR, die de bal aan de overzijde op de stip legde. Topschutter Mikautadze nam de elfmeter gretig in ontvangst en tekende zo voor de beslissende 2-0.

Door deze onverwachte zege kon Georgië beslag leggen op de derde plaats met vier punten. Dat is ook voldoende om als één van de beste nummers drie door te stoten naar de tweede ronde. Daarin wacht een prestigeduel met Spanje.

Tsjechië - Turkije: 1-2

In het tweede duel van Groep F was een hoofdrol weggelegd voor de arbitrage. Zo werden in totaal liefst 20 kaarten gertrokken. Twee daarvan gingen naar Barak, die met een dubbel geel karton al in de eerste helft moest gaan douchen. Vlak na de pauze maakte Turkije er ook nog eens 1-0 van.

De Tsjechen toonden wel vechtlust en kwamen weer langszij na een discutabel doelpunt. Maar in de slotminuten zorgde Tosun alsnog voor 2-1. Vlak na het laatste fluitsignaal gingen de potjes nog even aan het dansen en werd opnieuw rood getrokken na een opstootje. Maar dat kon de Turkse vreugde niet dempen.

Portugal wint het EK ...

Meest recent

'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

4
4
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

45
45
België naar WK: buitenlandse pers smult van één Rode Duivel

Als de balletjes op vijf december in de trommel gaan voor de loting van de groepsfase op het WK ...

30
30
Domper op feestavond: Garcia clasht met Gilles De Bilde

De Rode Duivels gaan naar het WK 2026! Zoals verwacht werd de kwalificatie dinsdagavond verzilverd ...

320
320
Met nieuwe bondscoach naar WK? 'Vincent Mannaert aan zet'

De Rode Duivels zijn sinds dinsdagavond zeker van hun WK-ticket na een mooie gala-avond tegen ...

57
57
Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

170
170
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

231
231
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

198
198
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

83
83
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

100
100
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

62
62
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

142
142
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

140
140
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

216
216
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

69
69
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

159
159
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

423
423
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

392
392
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

85
85
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

101
101
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

111
111
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

895
895
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

124
124
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

119
119
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

429
429

Meer sportnieuws