Vreemd: topref voor Rode Duivels, maar wel dezelfde VAR

door
Vreemd: topref voor Rode Duivels, maar wel dezelfde VAR

Vandaag is het D-day voor de Rode Duivels. De allesbeslissende laatste groepswedstrijd tegen Oekraïne staat op het programma. Intussen is de arbitrage ook al bekendgemaakt.

Roemenië, Slowakije, Oekraïne en België tellen allemaal drie punten. Het ligt aldus nog volledig open in Groep E. Voor de clash tegen Oekraïne krijgen de Rode Duivels Engelse topref Anthony Taylor als leiding.

Vreemde aanstelling

Anthony Taylor wordt gezien als één van de beste scheidsrechters van het moment. Eerder floot hij onder meer de Europa League-finale tussen Sevilla en AS Roma. De Spanjaarden wonnen uiteindelijk na strafschoppen en José Mourinho beledigde de Engelse ref. De Portugese oefenmeester keeg een schorsing van vier wedstrijden.

Een vreemd gegeven, de VAR zal hetzelfde zijn als in de wedstrijd tegen Slowakije. Ook in de studio van Sporza vonden Wesley Sonck en Imke Courtois dat een bizarre beslissing. De VAR keurde twee doelpunten van Romelu Lukaku af. Uiteindelijk verloren de Rode Duivels de wedstrijd tegen Slowakije met 0-1.

Groepswinnaar

Hopelijk zal er minder controverse zijn tegen Oekraïne en worden de Rode Duivels groepswinnaar. Dan komen de Belgen in de linkerkolom van het EK terecht en zal het al zeker Duitsland, Portugal, Spanje en Frankrijk ontlopen. In de volgende ronde wacht mogelijk een burenstrijd tegen Nederland.

Tegen Slowakije lag overigens niet alleen de VAR onder vuur, maar ook de Turkse scheidsrechter Meler. Na enkele discutabele beslissingen in het nadeel van de Rode Duivels was de Turkse ref kop van jut na afloop van het openingsduel in de poulefase.

POLL: Worden de Rode Duivels groepswinnaar?

Meest recent

'Arsenal mikt hoog: Serie A-uitblinker van 100 miljoen'

Arsenal FC heeft een meer dan behoorlijk seizoen achter de rug, maar zal uiteindelijk toch weer met ...

4
4
Delirium op Mambourg! Charleroi wint spektakelstuk met 7 goals

Sporting Charleroi heeft de eindzege in de Europe Play-Offs zo goed als beet. De Carolo's leken ...

18
18
Milicevic pakt AA Gent-spelers aan: "Eén sleutelwoord"

AA Gent is bezig aan een belabberde campagne in de Champions' Play-Offs. Desondanks maken de ...

21
21
Grootse plannen Anderlecht: gloednieuwe voetbaltempel in Brussel

Sportief gezien heeft RSC Anderlecht enkele bedroevende jaren achter de rug, maar op commercieel ...

169
169
'Kampioenencadeau Slot: Liverpool vol voor topaanwinst'

Arne Slot heeft een uitstekend eerste seizoen achter de rug als hoofdcoach van Liverpool FC. Maar in ...

49
49
Genk stoomt nieuwe titularis klaar: Fink laaiend enthousiast

Na de pijnlijke 1 op 15 in de voorbije duels, dreigt KRC Genk alsnog naast de landstitel te grijpen. ...

237
237
Nieuwe patron Anderlecht maakt meteen transferstatement

RSC Anderlecht heeft andermaal zijn bestuursstructuur hertekend. Zo werd de sportieve leiding ...

383
383
'Bayern in actie: Kompany klopt op tafel voor toptransfer'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de ...

60
60
'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

Mark van Bommel weigerde afgelopen najaar nog om bij Anderlecht in te stappen omdat hij geen ...

321
321
Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten ...

427
427
Cercle onder druk: "Onvergeeflijk, ik accepteer het niet"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

473
473
Pijnlijk: Skov Olsen in top 10 grootste Bundesliga-flops

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat spelers te lanceren richting de Europese competities. ...

399
399
'Club Brugge en AA Gent bikkelen om sensatietransfer'

In de Slag om Vlaanderen bleek Club Brugge de afgelopen weken te sterk, maar op de transfermarkt ...

352
352
'De Condé heeft beet: steunpilaar verlengt contract in Genk'

Tolu Arokodare en Zakaria El Ouahdi dreigen onhoudbaar te worden, maar voor het overige hoopt KRC ...

219
219
Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

In theorie kan RSC Anderlecht nog opschuiven naar de derde plaats, al zou dat dan louter nog voor de ...

473
473
AA Gent-Antwerp: stevige puzzel voor de coaches

Terwijl de titelrace het leeuwendeel van de aandacht opeist is ook de strijd om de vijfde plaats ...

129
129
Done deal: Club Brugge draait KRC Genk stevige loer

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden, en dus komt ook de zomermercato alsmaar ...

809
809
Hasi spreekt klare taal: 'Anderlecht dumpt winteraanwinst'

Na zijn invalbeurt in de verloren bekerfinale kan RSC Anderlecht straks alweer geen beroep doen ...

598
598
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag ...

352
352
Hayen speelt open kaart: Club Brugge-duo in de lappenmand?

Na de fraaie Europese campagne sleepte Club Brugge met de beker nu ook een eerste prijs in de wacht. ...

501
501

Meer sportnieuws