'Koude douche Fredberg: volgende vertrekker bij RSCA'

stemmen
'Koude douche Fredberg: volgende vertrekker bij RSCA'

Bij RSC Anderlecht draait de voorbereiding op het nieuwe seizoen inmiddels op volle toeren. Deze week werkt de recordkampioen zelfs een tweetal oefenwedstrijden af. Maar voorlopig is het wel nog wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato.

De Brusselaars zijn sinds afgelopen weekend opnieuw aan het trainen. Momenteel moet coach Brian Riemer het evenwel met een bescheiden selectie doen. Zo kan RSCA uiteraard niet rekenen op zijn EK-gangers. En spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen hadden, sluiten later aan.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Wachten op EK én Debast

Bovendien moet Riemer het voorlopig nog zonder noemenswaardige aanwinsten doen. Iets wat nog een tijdje het geval kan zijn. Daar zijn verschillende redenen voor. Sowieso trekt de Europese transfercaroussel zich deze zomer veel later op gang door de internationale toernooien.

Daarnaast wacht Paars-Wit nog op de afronding van Zeno Debast's langverwachte transfer naar Sporting CP. De inkomsten die de jonge verdediger opbrengt, zijn immers belangrijk om zelf versterking te kunnen aanwerven. En tot slot zijn bepaalde dossiers ook behoolijk gecompliceerd.

Huurlingen naar uitgang

Sportieve baas Jesper Fredberg had bijvoorbeeld huurlingen Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney graag langer aan boord te houden. Maar het uitblijven van een akkoord over de salarissen, dreigt die deals in gevaar te brengen. En nu lijkt Federico Gattoni ook nog eens definitief op weg naar de uitgang.

De Argentijnse verdediger werd in januari eveneens gehuurd van Sevilla FC. Na een handvol degelijke optredens, had Fredberg hem graag gehouden als extra optie in de breedte. Geen overbodige luxe gezien de beperkte opties achterin. Maar Gattoni denkt daar zelf blijkbaar anders over.

Onvoldoende speelkansen

Volgens lokale bronnen heeft de verdediger in een onderhoud met zijn ex-club San Lorenzo immers aangegeven dat hij niet tevreden was bij Anderlecht. Met name over zijn beperkt aantal speelminuten. Een terugkeer naar Brussel lijkt op dit moment dus onwaarschijnlijk voor de verdediger. San Lorenzo zou hem alvast een tijdelijke uitweg willen aanbieden, maar Sevilla ziet hem liever bij een Europese club evolueren.

Fredberg wacht te lang met het aantrekken van (defensieve) versterking ...

Meest recent

WK-droomscenario Duivels: "Geweldige kans voor die Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

45
45
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

28
28
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

222
222
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

161
161
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

148
148
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

325
325
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

69
69
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

397
397
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

207
207
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

820
820
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

205
205
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

426
426
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

52
52
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

631
631
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

255
255
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

158
158
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1390
1390
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

122
122
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

58
58
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

383
383
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

202
202
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

268
268
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

227
227
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

224
224
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

545
545

Meer sportnieuws