'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

door
'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

Terwijl het Europees kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al bezig met hun voorbereiding. Ook bij landskampioen Club Brugge gaan de trainingen maandag weer van start. Al staat de selectie van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt.

Nadat hij zijn ploeg tegen alle verwachtingen in naar de landstitel had geleid, werd Hayen beloond met een vaste benoeming als T1. Bijgevolg begint hij maandag dus aan zijn eerste voorbereiding als hoofdcoach van Club Brugge. Voorlopig zal hij het echter moeten doen met een beperkte selectie.

Zo kan Hayen uiteraard nog geen beroep doen op de internationals die momenteel actief zijn op het EK en de Copa America. Ook de spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen afwerkten, zijn er voorlopig niet bij. Daarnaast kregen bepaalde sterkhouders van vorig seizoen sowieso nog een extra weekje verlof.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Wachten op transfers

Voorlopig moet Hayen het dus vooral doen met jongeren en reserve-spelers. Ook op aanwinsten is het vooralsnog wachten. De enige nieuwkomer, Ardon Jashari, speelt momenteel het EK met Zwitserland. Voorts rondde Blauw-Zwart nog geen inkomende deals af, al is verdediger Zaid Romero wel nog steeds onderweg.

In de komende weken en maanden zal er echter sowieso nog extra versterking bij komen. Zo blijft een nieuwe spits als opvolger voor Igor Thiago van prioritair belang. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen waarschijnlijk.

Financieel interessant moment

Die eerste leefde onder Hayen nochtans helemaal op en liet zich onlangs nog opmerken bij de nationale ploeg van Nigeria. Maar met Jashari werd al een directe vervanger op zijn positie aangetrokken. Bovendien kan Onyedika, nog altijd maar 23 jaar, op dit moment door zijn recente prestaties de nodige miljoenen opbrengen.

Skov Olsen blijft intrinsiek één van de beste spelers op de Belgische velden, maar is bijzonder wispelturig en redelijk blessuregevoelig. Door zijn statistieken van vorig seizoen, en EK-deelname met Denemarken, lijkt het ook in zijn dossier een goed moment om een nog een mooie transfersom te vangen. Afwachten dus welke clubs straks komen aankloppen voor het tweetal.

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

49
49
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

37
37
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

16
16
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

211
211
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

127
127
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

327
327
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

320
320
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

213
213
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

316
316
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

126
126
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

205
205
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

126
126
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

164
164
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

661
661
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

685
685
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

317
317
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

291
291

Meer sportnieuws