'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

door
'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

Terwijl het Europees kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al bezig met hun voorbereiding. Ook bij landskampioen Club Brugge gaan de trainingen maandag weer van start. Al staat de selectie van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt.

Nadat hij zijn ploeg tegen alle verwachtingen in naar de landstitel had geleid, werd Hayen beloond met een vaste benoeming als T1. Bijgevolg begint hij maandag dus aan zijn eerste voorbereiding als hoofdcoach van Club Brugge. Voorlopig zal hij het echter moeten doen met een beperkte selectie.

Zo kan Hayen uiteraard nog geen beroep doen op de internationals die momenteel actief zijn op het EK en de Copa America. Ook de spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen afwerkten, zijn er voorlopig niet bij. Daarnaast kregen bepaalde sterkhouders van vorig seizoen sowieso nog een extra weekje verlof.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Wachten op transfers

Voorlopig moet Hayen het dus vooral doen met jongeren en reserve-spelers. Ook op aanwinsten is het vooralsnog wachten. De enige nieuwkomer, Ardon Jashari, speelt momenteel het EK met Zwitserland. Voorts rondde Blauw-Zwart nog geen inkomende deals af, al is verdediger Zaid Romero wel nog steeds onderweg.

In de komende weken en maanden zal er echter sowieso nog extra versterking bij komen. Zo blijft een nieuwe spits als opvolger voor Igor Thiago van prioritair belang. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen waarschijnlijk.

Financieel interessant moment

Die eerste leefde onder Hayen nochtans helemaal op en liet zich onlangs nog opmerken bij de nationale ploeg van Nigeria. Maar met Jashari werd al een directe vervanger op zijn positie aangetrokken. Bovendien kan Onyedika, nog altijd maar 23 jaar, op dit moment door zijn recente prestaties de nodige miljoenen opbrengen.

Skov Olsen blijft intrinsiek één van de beste spelers op de Belgische velden, maar is bijzonder wispelturig en redelijk blessuregevoelig. Door zijn statistieken van vorig seizoen, en EK-deelname met Denemarken, lijkt het ook in zijn dossier een goed moment om een nog een mooie transfersom te vangen. Afwachten dus welke clubs straks komen aankloppen voor het tweetal.

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

111
111
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

58
58
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

274
274
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

98
98
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

201
201
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

132
132
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

161
161
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

361
361
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

247
247
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

124
124
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

275
275
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

155
155
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

143
143
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

270
270
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

271
271
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

425
425
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

339
339
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

154
154
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

558
558

Meer sportnieuws