'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

door
'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

Terwijl het Europees kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al bezig met hun voorbereiding. Ook bij landskampioen Club Brugge gaan de trainingen maandag weer van start. Al staat de selectie van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt.

Nadat hij zijn ploeg tegen alle verwachtingen in naar de landstitel had geleid, werd Hayen beloond met een vaste benoeming als T1. Bijgevolg begint hij maandag dus aan zijn eerste voorbereiding als hoofdcoach van Club Brugge. Voorlopig zal hij het echter moeten doen met een beperkte selectie.

Zo kan Hayen uiteraard nog geen beroep doen op de internationals die momenteel actief zijn op het EK en de Copa America. Ook de spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen afwerkten, zijn er voorlopig niet bij. Daarnaast kregen bepaalde sterkhouders van vorig seizoen sowieso nog een extra weekje verlof.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

Wachten op transfers

Voorlopig moet Hayen het dus vooral doen met jongeren en reserve-spelers. Ook op aanwinsten is het vooralsnog wachten. De enige nieuwkomer, Ardon Jashari, speelt momenteel het EK met Zwitserland. Voorts rondde Blauw-Zwart nog geen inkomende deals af, al is verdediger Zaid Romero wel nog steeds onderweg.

In de komende weken en maanden zal er echter sowieso nog extra versterking bij komen. Zo blijft een nieuwe spits als opvolger voor Igor Thiago van prioritair belang. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen waarschijnlijk.

Financieel interessant moment

Die eerste leefde onder Hayen nochtans helemaal op en liet zich onlangs nog opmerken bij de nationale ploeg van Nigeria. Maar met Jashari werd al een directe vervanger op zijn positie aangetrokken. Bovendien kan Onyedika, nog altijd maar 23 jaar, op dit moment door zijn recente prestaties de nodige miljoenen opbrengen.

Skov Olsen blijft intrinsiek één van de beste spelers op de Belgische velden, maar is bijzonder wispelturig en redelijk blessuregevoelig. Door zijn statistieken van vorig seizoen, en EK-deelname met Denemarken, lijkt het ook in zijn dossier een goed moment om een nog een mooie transfersom te vangen. Afwachten dus welke clubs straks komen aankloppen voor het tweetal.

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

71
71
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

126
126
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

49
49
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

95
95
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

33
33
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

269
269
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

190
190
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

258
258
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

265
265
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

35
35
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

176
176
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

222
222
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

162
162
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

155
155
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

420
420
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

71
71
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

153
153
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

175
175
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

303
303

Meer sportnieuws