'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

2184 stemmen
'Miljoenen voor Club: twee kampioenenmakers naar exit'

Terwijl het Europees kampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al bezig met hun voorbereiding. Ook bij landskampioen Club Brugge gaan de trainingen maandag weer van start. Al staat de selectie van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt.

Nadat hij zijn ploeg tegen alle verwachtingen in naar de landstitel had geleid, werd Hayen beloond met een vaste benoeming als T1. Bijgevolg begint hij maandag dus aan zijn eerste voorbereiding als hoofdcoach van Club Brugge. Voorlopig zal hij het echter moeten doen met een beperkte selectie.

Zo kan Hayen uiteraard nog geen beroep doen op de internationals die momenteel actief zijn op het EK en de Copa America. Ook de spelers die begin deze maand nog interland-verplichtingen afwerkten, zijn er voorlopig niet bij. Daarnaast kregen bepaalde sterkhouders van vorig seizoen sowieso nog een extra weekje verlof.

LEES OOK: Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

Wachten op transfers

Voorlopig moet Hayen het dus vooral doen met jongeren en reserve-spelers. Ook op aanwinsten is het vooralsnog wachten. De enige nieuwkomer, Ardon Jashari, speelt momenteel het EK met Zwitserland. Voorts rondde Blauw-Zwart nog geen inkomende deals af, al is verdediger Zaid Romero wel nog steeds onderweg.

In de komende weken en maanden zal er echter sowieso nog extra versterking bij komen. Zo blijft een nieuwe spits als opvolger voor Igor Thiago van prioritair belang. En mogelijk moeten nog meer sterkhouders vervangen worden. Volgens Het Laatste Nieuws is ook een vertrek van Raphael Onyedika en Andreas Skov Olsen waarschijnlijk.

Financieel interessant moment

Die eerste leefde onder Hayen nochtans helemaal op en liet zich onlangs nog opmerken bij de nationale ploeg van Nigeria. Maar met Jashari werd al een directe vervanger op zijn positie aangetrokken. Bovendien kan Onyedika, nog altijd maar 23 jaar, op dit moment door zijn recente prestaties de nodige miljoenen opbrengen.

Skov Olsen blijft intrinsiek één van de beste spelers op de Belgische velden, maar is bijzonder wispelturig en redelijk blessuregevoelig. Door zijn statistieken van vorig seizoen, en EK-deelname met Denemarken, lijkt het ook in zijn dossier een goed moment om een nog een mooie transfersom te vangen. Afwachten dus welke clubs straks komen aankloppen voor het tweetal.

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

4
4
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

14
14
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

114
114
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

96
96
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

173
173
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

240
240
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

109
109
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

511
511
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

167
167
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

449
449
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

692
692
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

223
223
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

704
704
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

191
191
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

360
360
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1201
1201
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

458
458
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

324
324
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

478
478
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

404
404
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

221
221
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

474
474

Meer sportnieuws