'Kompany niet te stoppen: Bayern vol voor Serie A-uitblinker'

167 stemmen
'Kompany niet te stoppen: Bayern vol voor Serie A-uitblinker'

Vincent Kompany zal het Europees kampioenschap ongetwijfeld van dichtbij volgen en dook zelfs al op in de tribunes van zijn nieuwe thuisstad. Maar momenteel is hij vooral bezig met het vormen van zijn selectie bij Bayern München. Zo staat een nieuw toptarget op zijn verlanglijst.

Bayern heeft een teleurstellend seizoen achter de rug. In de Bundesliga eindigde de recordkampioen slechts derde, op ruime afstand van kampioen Bayer Leverkusen. In de Duitse beker toonde derdeklasser Saarbrücken zich te sterk. En in de halve finales van de Champions League moest Bayern het onderspit delven tegen Real Madrid.

Die povere resultaten, tenminste toch naar clubnormen, bleven niet zonder gevolgen. Zo werd in februari al aangekondigd dat de samenwerking met coach Thomas Tuchel na het seizoen zou worden stopgezet. Maar de zoektocht naar een geschikte opvolger verliep dramatisch. De ene na de andere topkandidaat moest om uiteenlopende redenen geschrapt worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Versterking welgekomen

En zo kwam men uiteindelijk bij Kompany uit. Die degradeerde nochtans uit de Premier League met Burnley FC. Maar de Belgische trainer beschikt volgens de sportieve leiding over voldoende troeven om te bewijzen dat hij de juiste man is om Bayern weer te doen aanknopen met de vele successen van de voorbije jaren.

Kompany krijgt in München alvast de meest talentvolle selectie uit zijn trainerscarrière ter beschikking. Maar na de povere resultaten van het voorbije seizoen is extra versterking ook welgekomen. Met Hiroki Ito werd alvast een verdediger weggeplukt bij VfB Stuttgart, ook Crystal Palace-aanvaller Michael Olise zou onderweg zijn.

Kampioenenmaker Inter

Inmiddels lijkt ook het volgende target bekend. Zo melden transferwatcher Nicolo Schira dat Kompany zijn zinnen heeft gezet op een samenwerking met Hakan Calhanoglu. De Turkse EK-ganger speelt momenteel nog voor Internazionale, waar hij als middenvelder een belangrijk aandeel had in het behalen van de landstitel. In Milaan heeft hij overigens nog een contract tot medio 2027. Maar in München zou Calhanoglu voor vier jaar kunnen tekenen aan een aanzienlijk beter salaris. Een eerste bod op clubniveau is in de maak.

Bayern is nu al topfavoriet voor de titel in het komende seizoen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

60
60
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

50
50
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

107
107
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

50
50
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

416
416
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

110
110
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

138
138
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

159
159
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

53
53
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

184
184
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

934
934
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

77
77
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

338
338
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

784
784
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

122
122
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

663
663
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

363
363
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

297
297
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

251
251
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

49
49
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

211
211
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

360
360
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

715
715
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

469
469
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

440
440

Meer sportnieuws