'Kompany niet te stoppen: Bayern vol voor Serie A-uitblinker'

167 stemmen
'Kompany niet te stoppen: Bayern vol voor Serie A-uitblinker'

Vincent Kompany zal het Europees kampioenschap ongetwijfeld van dichtbij volgen en dook zelfs al op in de tribunes van zijn nieuwe thuisstad. Maar momenteel is hij vooral bezig met het vormen van zijn selectie bij Bayern München. Zo staat een nieuw toptarget op zijn verlanglijst.

Bayern heeft een teleurstellend seizoen achter de rug. In de Bundesliga eindigde de recordkampioen slechts derde, op ruime afstand van kampioen Bayer Leverkusen. In de Duitse beker toonde derdeklasser Saarbrücken zich te sterk. En in de halve finales van de Champions League moest Bayern het onderspit delven tegen Real Madrid.

Die povere resultaten, tenminste toch naar clubnormen, bleven niet zonder gevolgen. Zo werd in februari al aangekondigd dat de samenwerking met coach Thomas Tuchel na het seizoen zou worden stopgezet. Maar de zoektocht naar een geschikte opvolger verliep dramatisch. De ene na de andere topkandidaat moest om uiteenlopende redenen geschrapt worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

Versterking welgekomen

En zo kwam men uiteindelijk bij Kompany uit. Die degradeerde nochtans uit de Premier League met Burnley FC. Maar de Belgische trainer beschikt volgens de sportieve leiding over voldoende troeven om te bewijzen dat hij de juiste man is om Bayern weer te doen aanknopen met de vele successen van de voorbije jaren.

Kompany krijgt in München alvast de meest talentvolle selectie uit zijn trainerscarrière ter beschikking. Maar na de povere resultaten van het voorbije seizoen is extra versterking ook welgekomen. Met Hiroki Ito werd alvast een verdediger weggeplukt bij VfB Stuttgart, ook Crystal Palace-aanvaller Michael Olise zou onderweg zijn.

Kampioenenmaker Inter

Inmiddels lijkt ook het volgende target bekend. Zo melden transferwatcher Nicolo Schira dat Kompany zijn zinnen heeft gezet op een samenwerking met Hakan Calhanoglu. De Turkse EK-ganger speelt momenteel nog voor Internazionale, waar hij als middenvelder een belangrijk aandeel had in het behalen van de landstitel. In Milaan heeft hij overigens nog een contract tot medio 2027. Maar in München zou Calhanoglu voor vier jaar kunnen tekenen aan een aanzienlijk beter salaris. Een eerste bod op clubniveau is in de maak.

🚀

Bayern is nu al topfavoriet voor de titel in het komende seizoen ...

Meest recent

Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

364
364
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

20
20
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

27
27
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

81
81
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

25
25
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

43
43
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

267
267
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

130
130
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

179
179
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

230
230
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

155
155
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

59
59
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

309
309
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

399
399
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

34
34
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

213
213
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

109
109
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

410
410
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

298
298
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

316
316
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

366
366
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

50
50
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

427
427
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

103
103
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

267
267

Meer sportnieuws