Spanjaarden gaan los na glansprestatie: "Beste ter wereld"

door
Spanjaarden gaan los na glansprestatie:

Na Duitsland wist ook Spanje zich donderdagavond te verzekeren van een ticket voor de achtste finales op het EK. La Roja pronkt immers met een zes op zes, ondanks dat het met Kroatië en Italië toch twee kleppers trof. En dat ging ook twee keer gepaard met een knalprestatie.

Na de 3-0 tegen de Kroaten maakte Spanje immers ook tegen de uittredende Europese kampioen grote indruk. Wie enkel naar het scorebord kijkt, zou kunnen denken dat ze het knap lastig hadden met de Italianen. Het werd immers slechts 1-0 door een own-goal van Calafiori.

Spanje veegde Italië van de mat

De realiteit was echter dat Spanje de Italianen van begin tot eind van de mat veegde en dat de score veel hoger had kunnen en misschien wel moeten oplopen. Pedri en Williams misten in de eerste tien minuten al twee wenkende mogelijkheden, terwijl die laatste in de tweede helft ook nog eens de lat trof.

In de slotminuut had invaller Ayoze de 2-0 ook aan de voet, maar hij raakte niet voorbij Donnarumma. De Italiaanse doelman had eerder met nog enkele goede reddingen moeten uitpakken. Het had dus gerust 4-0 of 5-0 kunnen zijn als Spanje wat efficiënter geweest was.

"We zijn de beste ter wereld"

In Spanje malen ze echter niet om de gemiste kansen en focussen ze op het uitstekende veldspel. Zo ging bondscoach Luis de la Fuente op zijn persconferentie na de wedstrijd helemaal uit zijn dak. "Ik ben opgetogen en trots op de manier waarop we de huidige Europese kampioen hebben verslagen", jubelde hij. "Ik heb al gezegd dat er geen beter team is dan het onze, zolang we nederig blijven werken."

Hij bleef daarna enthousiast oreren over de complete prestatie van zijn elftal, dat zich stilaan lijkt te ontpoppen tot topfavoriet op dit EK. "Ik word nooit moe van het reclame maken voor het nationale product. We zijn de beste ter wereld en spelen vele versies van het spel. Het is een geweldige generatie. Ik heb het team herkend, het potentieel dat het heeft", besloot hij.

POLL: Is Spanje op dit moment het beste nationale elftal ter wereld?

Meest recent

KV Kortrijk mag toch hopen dat publiekslieveling blijft

Voor KV Kortrijk viel afgelopen weekend het doek over haar verblijf in eerste klasse. Na zeventien ...

0
0
'Kompany krijgt enorme klap in strijd voor nieuwe ster'

Vincent Kompany mocht vorig weekend een feestje bouwen met Bayern München, want dat mocht een ...

7
7
Jean-Marie Pfaff laat Anderlecht watertanden met Lukaku-onthulling

Romelu Lukaku kwam als 16-jarige op het voetbaltoneel bij RSC Anderlecht. Vele jaren en doelpunten ...

42
42
Pocognoli dient Vandenhaute van antwoord na Union-uitspraak

Nadat het de voorbije drie seizoenen telkens op het nippertje nog fout ging, kan Union dit seizoen ...

28
28
Matz Sels schrikt: bliksemvertrek na clash eigenaar en T1?

Matz Sels schrok zich afgelopen speeldag een hoedje na de wedstrijd van Nottingham Forest tegen ...

38
38
'Real lost laatste Alonso-probleem op, witte rook Ancelotti'

Real Madrid ging zondag in El Clasico op pijnlijke wijze onderuit tegen FC Barcelona, want het gaf ...

27
27
Union wil revolutie in Europees voetbal met gewaagd voorstel

Union heeft de voorbije jaren op indrukwekkende wijze de top van het Belgische voetbal bestormd. ...

72
72
'Spraakmakende terugkeer Axel Witsel bij Standard'

Het belooft een spannende zomer te worden voor heel wat Rode Duivels. Verschillende bekende ...

108
108
'Club Brugge snoept nu ook laatste troef van Anderlecht af'

De Champions' Play-Off is nog niet voorbij, maar we kunnen twee wedstrijden voor het einde toch al ...

1060
1060
"Neppe club!" - David Beckham schiet ferm uit zijn krammen

David Beckham heeft Inter Miami tot ongekende hoogtes geleid. De Engelsman werd na zijn ...

43
43
Stijnen geeft aan: daar ligt dé kans voor Patro tegen Cercle

Het seizoen in de Jupiler Pro League is bijna voorbij en heel veel is al beslist. Slechts twee ...

184
184
'Standard heeft eindelijk technisch directeur beet'

Voor Standard is de Europe Play-Off een totale miskleun geworden. De Rouches begonnen die nog als ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest publiekslieveling, groen licht KDB'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

447
447
Hasi buiten bij Anderlecht? Albert spreekt heldere taal

RSC Anderlecht werd een week na de verloren bekerfinale andermaal met de neus op de feiten gedrukt. ...

257
257
Hayen zet Club op scherp: "Zo'n dingen mogen niet gebeuren"

Club Brugge laat voorlopig geen steken vallen in zijn jacht op koploper Union SG. Zondagavond won ...

156
156
Dit gebaar van Van Bommel raakt fans tot in het hart

Een spannende titelstrijd zonder Play-Offs? Daar kennen ze in Nederland alles van. Niet voor het ...

150
150
'Schandaal' bij Liverpool: "Verbijsterend en gênant"

Kersvers kampioen Liverpool FC speelde zondagavond 2-2-gelijk tegen Arsenal FC na een vermakelijk ...

147
147
Degradatie niet zonder gevolgen: eerste kop rolt bij KVK

Het seizoen van KV Kortrijk zit erop, zaterdag nam de club afscheid van de Jupiler Pro League met ...

163
163
Krankzinnige remontada in amateurvoetbal: een mirakel?

In de Jupiler Pro League is de competitie nog volop bezig, in de amateurreeksen worden momenteel de ...

182
182
Union vs. Club Brugge: Vandenbempt duidt titelfavoriet aan

Nog twee speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs te gaan. Een kampioen is voorlopig nog niet ...

501
501

Meer sportnieuws