'Fiorentina wil Anderlecht pijn doen met transfer'

door
'Fiorentina wil Anderlecht pijn doen met transfer'

Anderlecht eindigde zijn seizoen met een zure nasmaak, want een week voor het einde van het seizoen lag het nog in polepositie voor de titel. Na nederlagen tegen Club Brugge en Antwerp moest het echter vrede nemen met een derde plaats. Desondanks kunnen ze wel terugblikken op een goed jaar.

Na de schamele elfde plaats van een jaar geleden waren ze bij Anderlecht al zeer tevreden dat ze tot het einde voor de titel konden meestrijden. Bovendien ontbolsterden dit seizoen ook weer een aantal producten van Neerpede. Theo Leoni brak eindelijk door op het middenveld, waar ook Mario Stroeykens zich helemaal manifesteerde.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Fiorentina informeert naar Stroeykens

Die laatste is nog altijd maar negentien jaar oud, maar draait intussen toch al enkele jaren mee in de A-kern. Hij debuteerde al op zijn zestiende onder Vincent Kompany, maar pas dit seizoen kon hij echt een basisplaats veroveren. Hij klokte uiteindelijk af op zes goals en zeven assists in 40 wedstrijden.

Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want volgens Sky Sport Italia heeft Fiorentina de voorbije dagen bij Stroeykens geïnformeerd. De nummer acht in de Serie A en tevens verliezend finalist in de Conference League is op zoek naar versterking voor zijn middenveld.

Transfer lijkt weinig waarschijnlijk

Daarbij zijn ze nu ook uitgekomen bij Stroeykens, maar de kans lijkt onbestaande dat hij straks naar Firenze zal trekken. De Jonge Duivel zou zelf niet openstaan voor een transfer en ook Anderlecht zal wellicht nog niet willen meewerken aan een transfer. Stroeykens ligt in het Lotto Park nog tot 2026 onder contract.

De voorbije dagen trok Fiorentina ook hard aan de mouw van Rode Duivel Aster Vranckx, met wie ze naar verluidt zelfs een persoonlijk akkoord bereikten. Omdat er ook nog met Wolfsburg onderhandeld moet worden, houden ze bij La Viola echter een slag om de arm. Vandaar de interesse in Stroeykens, terwijl ook Edoardo Bove (AS Roma) nog op het lijstje zou staan.

Is Stroeykens al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

7
7
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

9
9
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

28
28
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

49
49
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

67
67
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

19
19
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

67
67
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

225
225
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

101
101
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

182
182
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

186
186
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

85
85
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

133
133
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

84
84
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

336
336
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

233
233
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

326
326
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

301
301
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

435
435
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

213
213
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

367
367

Meer sportnieuws