'Fiorentina wil Anderlecht pijn doen met transfer'

742 stemmen
'Fiorentina wil Anderlecht pijn doen met transfer'

Anderlecht eindigde zijn seizoen met een zure nasmaak, want een week voor het einde van het seizoen lag het nog in polepositie voor de titel. Na nederlagen tegen Club Brugge en Antwerp moest het echter vrede nemen met een derde plaats. Desondanks kunnen ze wel terugblikken op een goed jaar.

Na de schamele elfde plaats van een jaar geleden waren ze bij Anderlecht al zeer tevreden dat ze tot het einde voor de titel konden meestrijden. Bovendien ontbolsterden dit seizoen ook weer een aantal producten van Neerpede. Theo Leoni brak eindelijk door op het middenveld, waar ook Mario Stroeykens zich helemaal manifesteerde.

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Fiorentina informeert naar Stroeykens

Die laatste is nog altijd maar negentien jaar oud, maar draait intussen toch al enkele jaren mee in de A-kern. Hij debuteerde al op zijn zestiende onder Vincent Kompany, maar pas dit seizoen kon hij echt een basisplaats veroveren. Hij klokte uiteindelijk af op zes goals en zeven assists in 40 wedstrijden.

Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want volgens Sky Sport Italia heeft Fiorentina de voorbije dagen bij Stroeykens geïnformeerd. De nummer acht in de Serie A en tevens verliezend finalist in de Conference League is op zoek naar versterking voor zijn middenveld.

Transfer lijkt weinig waarschijnlijk

Daarbij zijn ze nu ook uitgekomen bij Stroeykens, maar de kans lijkt onbestaande dat hij straks naar Firenze zal trekken. De Jonge Duivel zou zelf niet openstaan voor een transfer en ook Anderlecht zal wellicht nog niet willen meewerken aan een transfer. Stroeykens ligt in het Lotto Park nog tot 2026 onder contract.

De voorbije dagen trok Fiorentina ook hard aan de mouw van Rode Duivel Aster Vranckx, met wie ze naar verluidt zelfs een persoonlijk akkoord bereikten. Omdat er ook nog met Wolfsburg onderhandeld moet worden, houden ze bij La Viola echter een slag om de arm. Vandaar de interesse in Stroeykens, terwijl ook Edoardo Bove (AS Roma) nog op het lijstje zou staan.

Is Stroeykens al klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

120
120
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

144
144
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

181
181
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

552
552
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

434
434
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

536
536
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

511
511
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

359
359
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

196
196
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1053
1053
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws