'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

door
'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de cruciale match van aanstaande zaterdag tegen Roemenië. Na de slipper tegen Slowakije is enkel een zege voldoende om de rust te bewaren. En dus wordt het uitkijken naar welke spelers bondscoach Domenico Tedesco tussen de lijnen zal brengen.

De Rode Duivels gingen maandagavond met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een pijnlijke, maar vooral overbodige nederlaag. Zo zagen de Belgen twee doelpunten op wel erg nipte wijze afgekeurd worden. Daarnaast lieten ze ook nog eens een pak goede kansen onbenut. Voor hetzelfde geld had België de match dus met ruime cijfers gewonnen.

Maar desondanks mag Tedesco niet blind zijn voor de mankementen van zijn ploeg. Aanstaande zaterdag tegen Roemenië moeten bepaalde zaken drastisch verbeterd worden. En dus worden de nodige wissels in de basiself verwacht. Zeker vier spelers moeten vrezen voor hun plek.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Wissels in de verdediging

Achterin zijn Jan Vertonghen en Arthur Theate alvast klaar voor de strijd. Beide spelers gaven in de voorbije dagen toe dat ze voldoende hersteld zijn om weer te starten. En de kans is reëel dat ze allebei aan de aftrap verschijnen. Met name Vertonghen is een grote kanshebber op een basisplek. Dat zal allicht ten koste van Zeno Debast gaan.

Het experiment met Yannick Carrasco als linksback krijgt allicht ook geen vervolg. De vraag is of Tedesco het zal aandurven om Maxim De Cuyper voor de leeuwen te gooien na diens veelbelovende prestaties in de voorbereiding. Of maakt Theate, tijdens de kwalificatiecampagne vaste waarde als linksachter, meteen zijn rentree in de basiself?

Kans voor Tielemans en CDK?

ESPN-analist Gabriele Marcotti verwacht dan weer dat Tedesco zijn middenveld zal herschikken. "Ik denk dat hij zal wisselen, zeker centraal op het veld. Amadou Onana blijft wellicht staan, dus zal Orel Mangala plaats moeten maken", klinkt het. Youri Tielemans is alvast een grote kandidaat om zijn plekje in te nemen.

Tot slot denkt Marcotti dat de bondscoach ook aan de aanvalslinie zal sleutelen. Leandro Trossard dreigt daarbij het slachtoffer te worden. "Trossard speelde niet bepaald goed. Ik denk dat hij Jérémy Doku ook weer op links zal zetten. En ik ben benieuwd of hij 'de prins' Charles De Ketelaere kan betrekken."

De Ketelaere moet meer minuten krijgen bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

2
2
Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

73
73
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

44
44
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

50
50
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

99
99
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

212
212
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

205
205
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

40
40
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

94
94
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

184
184
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

106
106
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

169
169
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

172
172
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

395
395
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

351
351
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

162
162
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

135
135
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

81
81
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

390
390
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

425
425
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182

Meer sportnieuws