'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

door
'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de cruciale match van aanstaande zaterdag tegen Roemenië. Na de slipper tegen Slowakije is enkel een zege voldoende om de rust te bewaren. En dus wordt het uitkijken naar welke spelers bondscoach Domenico Tedesco tussen de lijnen zal brengen.

De Rode Duivels gingen maandagavond met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een pijnlijke, maar vooral overbodige nederlaag. Zo zagen de Belgen twee doelpunten op wel erg nipte wijze afgekeurd worden. Daarnaast lieten ze ook nog eens een pak goede kansen onbenut. Voor hetzelfde geld had België de match dus met ruime cijfers gewonnen.

Maar desondanks mag Tedesco niet blind zijn voor de mankementen van zijn ploeg. Aanstaande zaterdag tegen Roemenië moeten bepaalde zaken drastisch verbeterd worden. En dus worden de nodige wissels in de basiself verwacht. Zeker vier spelers moeten vrezen voor hun plek.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Wissels in de verdediging

Achterin zijn Jan Vertonghen en Arthur Theate alvast klaar voor de strijd. Beide spelers gaven in de voorbije dagen toe dat ze voldoende hersteld zijn om weer te starten. En de kans is reëel dat ze allebei aan de aftrap verschijnen. Met name Vertonghen is een grote kanshebber op een basisplek. Dat zal allicht ten koste van Zeno Debast gaan.

Het experiment met Yannick Carrasco als linksback krijgt allicht ook geen vervolg. De vraag is of Tedesco het zal aandurven om Maxim De Cuyper voor de leeuwen te gooien na diens veelbelovende prestaties in de voorbereiding. Of maakt Theate, tijdens de kwalificatiecampagne vaste waarde als linksachter, meteen zijn rentree in de basiself?

Kans voor Tielemans en CDK?

ESPN-analist Gabriele Marcotti verwacht dan weer dat Tedesco zijn middenveld zal herschikken. "Ik denk dat hij zal wisselen, zeker centraal op het veld. Amadou Onana blijft wellicht staan, dus zal Orel Mangala plaats moeten maken", klinkt het. Youri Tielemans is alvast een grote kandidaat om zijn plekje in te nemen.

Tot slot denkt Marcotti dat de bondscoach ook aan de aanvalslinie zal sleutelen. Leandro Trossard dreigt daarbij het slachtoffer te worden. "Trossard speelde niet bepaald goed. Ik denk dat hij Jérémy Doku ook weer op links zal zetten. En ik ben benieuwd of hij 'de prins' Charles De Ketelaere kan betrekken."

De Ketelaere moet meer minuten krijgen bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

34
34
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

45
45
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

33
33
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

196
196
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

351
351
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

272
272
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

172
172
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

129
129
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

84
84
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

536
536
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

319
319
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

324
324
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

379
379
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

211
211
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

800
800
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

271
271
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

215
215
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

297
297
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1063
1063

Meer sportnieuws