'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

door
'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de cruciale match van aanstaande zaterdag tegen Roemenië. Na de slipper tegen Slowakije is enkel een zege voldoende om de rust te bewaren. En dus wordt het uitkijken naar welke spelers bondscoach Domenico Tedesco tussen de lijnen zal brengen.

De Rode Duivels gingen maandagavond met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een pijnlijke, maar vooral overbodige nederlaag. Zo zagen de Belgen twee doelpunten op wel erg nipte wijze afgekeurd worden. Daarnaast lieten ze ook nog eens een pak goede kansen onbenut. Voor hetzelfde geld had België de match dus met ruime cijfers gewonnen.

Maar desondanks mag Tedesco niet blind zijn voor de mankementen van zijn ploeg. Aanstaande zaterdag tegen Roemenië moeten bepaalde zaken drastisch verbeterd worden. En dus worden de nodige wissels in de basiself verwacht. Zeker vier spelers moeten vrezen voor hun plek.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Wissels in de verdediging

Achterin zijn Jan Vertonghen en Arthur Theate alvast klaar voor de strijd. Beide spelers gaven in de voorbije dagen toe dat ze voldoende hersteld zijn om weer te starten. En de kans is reëel dat ze allebei aan de aftrap verschijnen. Met name Vertonghen is een grote kanshebber op een basisplek. Dat zal allicht ten koste van Zeno Debast gaan.

Het experiment met Yannick Carrasco als linksback krijgt allicht ook geen vervolg. De vraag is of Tedesco het zal aandurven om Maxim De Cuyper voor de leeuwen te gooien na diens veelbelovende prestaties in de voorbereiding. Of maakt Theate, tijdens de kwalificatiecampagne vaste waarde als linksachter, meteen zijn rentree in de basiself?

Kans voor Tielemans en CDK?

ESPN-analist Gabriele Marcotti verwacht dan weer dat Tedesco zijn middenveld zal herschikken. "Ik denk dat hij zal wisselen, zeker centraal op het veld. Amadou Onana blijft wellicht staan, dus zal Orel Mangala plaats moeten maken", klinkt het. Youri Tielemans is alvast een grote kandidaat om zijn plekje in te nemen.

Tot slot denkt Marcotti dat de bondscoach ook aan de aanvalslinie zal sleutelen. Leandro Trossard dreigt daarbij het slachtoffer te worden. "Trossard speelde niet bepaald goed. Ik denk dat hij Jérémy Doku ook weer op links zal zetten. En ik ben benieuwd of hij 'de prins' Charles De Ketelaere kan betrekken."

De Ketelaere moet meer minuten krijgen bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

0
0
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

21
21
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

301
301
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

470
470
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

175
175
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

69
69
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

79
79
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

323
323
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

142
142
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

228
228
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

92
92
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

243
243
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

430
430
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

184
184
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

533
533
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

266
266
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

155
155
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

118
118
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38

Meer sportnieuws