'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

door
'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de cruciale match van aanstaande zaterdag tegen Roemenië. Na de slipper tegen Slowakije is enkel een zege voldoende om de rust te bewaren. En dus wordt het uitkijken naar welke spelers bondscoach Domenico Tedesco tussen de lijnen zal brengen.

De Rode Duivels gingen maandagavond met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een pijnlijke, maar vooral overbodige nederlaag. Zo zagen de Belgen twee doelpunten op wel erg nipte wijze afgekeurd worden. Daarnaast lieten ze ook nog eens een pak goede kansen onbenut. Voor hetzelfde geld had België de match dus met ruime cijfers gewonnen.

Maar desondanks mag Tedesco niet blind zijn voor de mankementen van zijn ploeg. Aanstaande zaterdag tegen Roemenië moeten bepaalde zaken drastisch verbeterd worden. En dus worden de nodige wissels in de basiself verwacht. Zeker vier spelers moeten vrezen voor hun plek.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Wissels in de verdediging

Achterin zijn Jan Vertonghen en Arthur Theate alvast klaar voor de strijd. Beide spelers gaven in de voorbije dagen toe dat ze voldoende hersteld zijn om weer te starten. En de kans is reëel dat ze allebei aan de aftrap verschijnen. Met name Vertonghen is een grote kanshebber op een basisplek. Dat zal allicht ten koste van Zeno Debast gaan.

Het experiment met Yannick Carrasco als linksback krijgt allicht ook geen vervolg. De vraag is of Tedesco het zal aandurven om Maxim De Cuyper voor de leeuwen te gooien na diens veelbelovende prestaties in de voorbereiding. Of maakt Theate, tijdens de kwalificatiecampagne vaste waarde als linksachter, meteen zijn rentree in de basiself?

Kans voor Tielemans en CDK?

ESPN-analist Gabriele Marcotti verwacht dan weer dat Tedesco zijn middenveld zal herschikken. "Ik denk dat hij zal wisselen, zeker centraal op het veld. Amadou Onana blijft wellicht staan, dus zal Orel Mangala plaats moeten maken", klinkt het. Youri Tielemans is alvast een grote kandidaat om zijn plekje in te nemen.

Tot slot denkt Marcotti dat de bondscoach ook aan de aanvalslinie zal sleutelen. Leandro Trossard dreigt daarbij het slachtoffer te worden. "Trossard speelde niet bepaald goed. Ik denk dat hij Jérémy Doku ook weer op links zal zetten. En ik ben benieuwd of hij 'de prins' Charles De Ketelaere kan betrekken."

De Ketelaere moet meer minuten krijgen bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

75
75
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

234
234
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

145
145
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

167
167
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

80
80
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

625
625
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

312
312
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

212
212
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

320
320
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

223
223
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

390
390
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

368
368
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

493
493
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

310
310
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws