'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

door
'Wissels bij Rode Duivels: vier basisspelers in gevaar'

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op de cruciale match van aanstaande zaterdag tegen Roemenië. Na de slipper tegen Slowakije is enkel een zege voldoende om de rust te bewaren. En dus wordt het uitkijken naar welke spelers bondscoach Domenico Tedesco tussen de lijnen zal brengen.

De Rode Duivels gingen maandagavond met 0-1 onderuit tegen Slowakije. Een pijnlijke, maar vooral overbodige nederlaag. Zo zagen de Belgen twee doelpunten op wel erg nipte wijze afgekeurd worden. Daarnaast lieten ze ook nog eens een pak goede kansen onbenut. Voor hetzelfde geld had België de match dus met ruime cijfers gewonnen.

Maar desondanks mag Tedesco niet blind zijn voor de mankementen van zijn ploeg. Aanstaande zaterdag tegen Roemenië moeten bepaalde zaken drastisch verbeterd worden. En dus worden de nodige wissels in de basiself verwacht. Zeker vier spelers moeten vrezen voor hun plek.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Wissels in de verdediging

Achterin zijn Jan Vertonghen en Arthur Theate alvast klaar voor de strijd. Beide spelers gaven in de voorbije dagen toe dat ze voldoende hersteld zijn om weer te starten. En de kans is reëel dat ze allebei aan de aftrap verschijnen. Met name Vertonghen is een grote kanshebber op een basisplek. Dat zal allicht ten koste van Zeno Debast gaan.

Het experiment met Yannick Carrasco als linksback krijgt allicht ook geen vervolg. De vraag is of Tedesco het zal aandurven om Maxim De Cuyper voor de leeuwen te gooien na diens veelbelovende prestaties in de voorbereiding. Of maakt Theate, tijdens de kwalificatiecampagne vaste waarde als linksachter, meteen zijn rentree in de basiself?

Kans voor Tielemans en CDK?

ESPN-analist Gabriele Marcotti verwacht dan weer dat Tedesco zijn middenveld zal herschikken. "Ik denk dat hij zal wisselen, zeker centraal op het veld. Amadou Onana blijft wellicht staan, dus zal Orel Mangala plaats moeten maken", klinkt het. Youri Tielemans is alvast een grote kandidaat om zijn plekje in te nemen.

Tot slot denkt Marcotti dat de bondscoach ook aan de aanvalslinie zal sleutelen. Leandro Trossard dreigt daarbij het slachtoffer te worden. "Trossard speelde niet bepaald goed. Ik denk dat hij Jérémy Doku ook weer op links zal zetten. En ik ben benieuwd of hij 'de prins' Charles De Ketelaere kan betrekken."

De Ketelaere moet meer minuten krijgen bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

5
5
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

66
66
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

24
24
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

125
125
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

65
65
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

19
19
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

101
101
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

68
68
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

278
278
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

201
201
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

287
287
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

279
279
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

399
399
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

340
340
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

250
250
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

186
186
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

100
100
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

270
270
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

132
132
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

155
155

Meer sportnieuws